PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 18:00
Sprzęt, który straciliśmy będąc w terenie
Autor Wiadomość
Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2007-08-12, 21:24   

długopisy, dużo długopisów... para butów zassana w torfie... cała sterta butów (często drogich), które nie wytrzymywały zwiększonego użytkowania (wystrzegajcie się Campusa!)... zapiaszczony obiektyw do Zenita, uszkodzona na kamieniach lornetka, latarka pęknięta po upadku gdzieś w chodnikach minerskich, kurtki podarte na płotach...

Wiele tego nie było - na szczęście ;)
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2007-08-12, 22:09   

Proszę nie judzić !!!!!!!!!!!!! Jak się wyp785d88lę z moim sprzętem gdzie kiedy - to przez dalszych kilka lat będzie kicha (kasa nie dopisze) .. :evil:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2007-08-12, 22:14   

Eeeeeejjj ! Ludzie, odzyskałem kompass !!! Myślałem, że w wichurze na Mazurach w sierniu 2006 r. wypadł z torby owerowej ! A był tam cały czas :res: - odkryłem to niedawno :oops:

a jeśli uda mi się jeszcze ożywić czołówkę (przymierzam się do zapodania jej nowych baterii :] ) - BĘDĘ FENIKSEM -;>> :lol: :lol: :lol:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2007-08-12, 23:42   

Oenanthe napisał/a:
kilka przedziurawionych woderów
tez znam , ale rowy karsiborskiej kepy bywaja pelne niespodzianek :)

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2007-08-13, 07:11   

Kejbii napisał/a:
Eeeeeejjj ! Ludzie, odzyskałem kompass !!! Myślałem, że w wichurze na Mazurach w sierniu 2006 r. wypadł z torby owerowej ! A był tam cały czas :res: - odkryłem to niedawno :oops: [...]
sprawdź czy nie masz tam jeszcze zagubionych zeszłorocznych kanapek :lol:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Accipiter 
Dreptak bagienny

otop

Wysłany: 2007-08-13, 08:40   

Raz zgubiłem akumulatory do aparatu- wypadły mi z kieszeni :P (naszczęscie znalazłem je po około 30 minutach przeczesywania pokrzyw :) ), a poza tym 2 lata temu zgubiłem parę rękawic, a rok temu scyzoryk :P

Logan 

Wysłany: 2007-08-13, 09:23   

ja glownie gubilem zaslepki do obiektywow i do lornetki, raz niestety notes z polrocznymi obserwacjami (na szczescie przepisywanymi na bierzaco do kompa) i psa (poszedl na randke i potem sie znalazl)
do tego 1 utopiona w Rospudzie lornetka w wyniku wywrotki kajaka (w serwisie okazalo sie ze gwarancja nie obejmuje zalania wynikajacego z obsewacji podwodnych :] )

Rojst 
Oenanthe

Wysłany: 2007-08-13, 12:22   

Logan napisał/a:
do tego 1 utopiona w Rospudzie lornetka w wyniku wywrotki kajaka

a, o tym zapomniałem; w takim razie dwie mam na sumieniu, na szczęście obie "ruskie".
Z tym, że jedna z nich została w Tatrach na Słowacji, a druga - w rzece Drzewiczce (wodowałem za przyczyną pewnej gałęzi w marcu i przy wysokiej wodzie lornetka była nie od znalezienia).
Praktika i komóra też doznały letalnych uszkodzeń na skutek skąpania się (wraz z właścielem) w bobrowych dziurach na torfowiskach ;-)

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2007-08-13, 14:43   

Aaaaaa zaślepki od lornetki. Zgubiłem raz... na Twierdzy Chełmno. Dowiedziałem się o tym gdy miesiąc później robiąc drugą kontrolę ze znajomym... je znaleźliśmy w suchej fosie jednego z ostrogów fortecznych :D
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

Peter87 
dawniej batosai

Wysłany: 2007-08-14, 19:16   

dlaczego mówicie "na szczęście ruska lornetka"? Kiedyś po jednej mi kumpel przeszedł- działa bez zarzutu, podczas gdy jego chyba japońska (nie pamietam firmy) pękła na pół ja spadła z wysokości 1,5 na trawę!! :mrgreen:

Tak czytam Wasze posty... a ja swoja lupke tak luzem wożę w plecaku (znaczy w pokrowcu)... szkoda by było jakby coś sie z nia stało (toż to prawie Opticron :mrgreen: )

A co do moich strat... jakby ktoś na polach irygacyjnych wrocławskiego Rędzinu znalazł światełko od roweru... 4 światełka od roweru :mrgreen: to to moje są...

Kamil 

Wysłany: 2007-08-14, 19:33   

ja a aszczęscie nic nie straciłem (chyba że zapomniałem o czymś)tylko moja komórka lądowała na ziemi wiele razy ale szczęśliwie się to zawsze kończyło :mrgreen:

Wężosław 
Staszek B.

Wysłany: 2007-08-18, 22:00   

Pęseta 30-centymetrowa ostatnio w Bieszczadach się mi zapodziała.

vespertinus 

Wysłany: 2007-08-18, 22:27   

bo to Ujście Wisły to jakieś niebezpieczne jest :-D mi zasłonki od lornetki ostatnio w Mikoszewie na samym końcu cypelka zwiało do morza. też zaliczyłem kąpiel, ale zupełnie z własnej woli. czego sie nie robi dla kawałka plastiku :-P nawet to, że on sie unosił na wodzie, a mnie prawie przytopiła fala miało swój urok :-D

Pawelele 

gko

Wysłany: 2007-08-19, 10:12   

:res: Fajny temat - człowiek przynajmniej wie, że nie tylko on ponosi straty :oki:

Ale do rzeczy - duuużo długopisów wala się po okolicy, rękawiczki, czapki, raz mi skroili rower - przypiąłem go do drzewa, polazłem na ptaki, jak wróciłem to tyle go widzieli.... :/
Oczywiście pozalewane gumiaki, podarte gumispodnie, wszystkie możliwe zaślepki do lornetki; jeśli chodzi o aparaty to raz mi coś tam się walnęło w Zenicie, a teraz w CP4500 nie wiem kiedy też mi się coś zrypało (narazie brak kasy na naprawę).
Co do notatek to zdarzało mi się że wypadały, ale potem na szczęście udało się je znaleźć (tak czy owak mam na pierwszej stronie wpisany mój adres i chwytającą za serce prośbę o odesłanie tego notesu w razie znalezienia :] - narazie nie wiem czy to rozwiązanie się sprawdzi....)

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2007-08-19, 11:51   

Pawelele napisał/a:
teraz w CP4500 nie wiem kiedy też mi się coś zrypało (narazie brak kasy na naprawę)

Daj mu trochę czasu, to może sam się naprawi, tak jak mój ;) W czasie któregoś z zimowych liczeń bielika zepsuł mi się zoom, wydawałoby się że na amen. Jakiś czas później (kilka miesięcy chyba ;) ) nagle się naprawił - teraz trzeba tylko trochę mocniej wciskać. To jest doskonały model aparatu :mrgreen:

A żeby było coś w temacie - póki co "straciły" mi się dwie rzeczy. Jedna, jakoś na początku ptaszenia, w połowie zapisany notes terenowy. Na szczęście merytorycznie mała strata, wtedy miałam jeszcze inny system prowadzenia notatek (nie mówiąc już że 30 gat jednego dnia to był szczyt marzeń) ;) Druga, w tym roku, w czasie jazdy na rowerze (nigdy nie lubiłam rowerów i teraz jest kolejny dowód że nie można im ufać :P ), moja stara, wysłużona, rosyjska lornetka spadła na beton. Efektem jest przestawienie pryzmatów. Pewnie bym się przyzwyczaiła gdyby nie konieczność posiadania idealnie sprawnej w najbliższej przyszłości.

Długopisy jakoś mi się nie gubią :]

[i] Winer [i]

Odpowiedz do tematu