PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 18:07
Rower w teren
Autor Wiadomość
HAMSTER 

Wysłany: 2010-07-05, 18:17   Rower w teren

Witam,
Mam zamiar kupić rower w teren (70%-las, 15%-polne drogi i 15% miasto) do 1600zł. Moją uwagę przykuły dwa modele:
Merida Matts 40-D 2009
Unibike Evolution 2010
Co o nich sądzicie? Moze znacie jakieś rowery godne uwagi? Jakimi Wy poruszacie się rowerami? jakie są najczęstsze Wasze usterki? Na co zwracać uwagę?

www.pracownia.org.pl

platon 

Wysłany: 2010-07-05, 20:51   

Z tych dwóch zdecydowałbym się na unibike, z racji osprzętu (chyba, że mieszkasz w górach, to merida), jednak musisz się przymierzyć do jednego i drugiego i ocenić, który pasuje lepiej i jeszcze jedno dobierz dobrze do swojego wzrostu. Ja w przypadku mojego "górala" wywaliłem grube gumy na cienkie i prawie gładkie (1.75 z tego co pamiętam), nie ma sensu się męczyć, w piasku lepiej przeprowadzić rower, a w błocie, cóż też wolę poprowadzić.

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-07-05, 21:19   

Po pierwsze:
- długość ramy
Po drugie:
- masa roweru
Po trzecie:
- osprzęt

Ja się poruszam na Konie Fire Mountain 2003 o ile pamiętam, na Deore, ale częściowo pozmieniany - przód STX archaiczny ale nie do zajechania, Napęd D.LX '06? a teraz czas na zmianę amora i piast...

Na co zwrócić uwagę - na pewno nie na kolor. Ja bym zwrócił uwagę na niektóre rowery używane bo czasem można perełki istne wyłowić za te same pieniądze o 2-3 klasy wyżej... i na pewno dziś bym na nowy już nie patrzył.

Oponki w teren cn. 1,9" ale jak na jakieś takie bardziej piaszczyste a mniej asfaltowe to 2,1". Mimo że opory większe to lepiej się trzymają i prowadzą, tylko przeważnie są głośniejsze ;)
... temat rzeka ;)

z tych dwóch Unibike wydaje się ciekawszym rozwiązaniem - chociażby ze względu na osprzęt bym się ku niemu bardziej skłaniał, a nie wiesz może ile waży ?

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

matrekus 

Wysłany: 2010-07-06, 14:32   

ja mam ochotę na bmx-a tylko, że nie wiem czy nadaję się na wypady w teren ( nie jeżdżę więcej niż 20km w jedną stronę) bo po asfalcie na pewno się śmiga tylko nie wiem co z polnymi drogami

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-07-06, 15:33   

matrekus, nakręcisz się, a ze*****sz się ;)
lepiej coś wysokiego na czym jedzie się wygodnie, a nie takie małe cuś... no chyba że chcesz szaleć po żwirowniach czy innych wilczych dołach :P ja bym absolutnie nie rozważał BMX'a pod jazdę inną niż wyczynowa akrobatyczna...

matrekus 

Wysłany: 2010-07-06, 20:31   

Aha, dzięki za odpowiedź Pełek. Faktycznie odpuszczę sobie BMX'a i kupię jakiegoś mtb albo cross.

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-07-06, 21:06   

matrekus, zdecydowanie... i to nawet nie musi być coś z bardzo wysokiej półki. Określ swój budżet a potem popatrzymy co by tu dobrego uszczknąć ;) :D
Tylko błagam... nie patrz w supermarketach :P

matrekus 

Wysłany: 2010-07-07, 17:57   

Za dużo to ja nie mam niestety mam 400zł czyli głównie używane wchodzą w grę. Wcześniej miałem Merida Kalahari 500 i byłem bardzo zadowolony, ale w ramie starł się gwint.

HAMSTER 

Wysłany: 2010-07-07, 21:20   

matrekus napisał/a:
Za dużo to ja nie mam niestety mam 400zł czyli głównie używane wchodzą w grę. Wcześniej miałem Merida Kalahari 500 i byłem bardzo zadowolony, ale w ramie starł się gwint.

to może kup ramę, wymień co trzeba i ciesz się jazdą dalej ;)

www.pracownia.org.pl

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-07-07, 22:24   

przy tym budżecie to faktycznie może być jedno z lepszych rozwiązań. Sympatyczna rama za 500 zł już będzie, nawet dość lekka może się trafić, a potem sukcesywnie zgodnie z budżetem podmieniać elementy.

Plus dla kolegi ;)

rafcions 

Wysłany: 2010-07-07, 23:27   

Ja niedługo kupuję rower ... jaki model jeszcze nie wiem ale w teren przyda się chyba każdy zwykły góral byle lekki i rama dobra ;) zobaczymy niedługo ... pojeżdżę trochę po pomorzu to zobaczymy efekty ... tak czy inaczej to już zależy od terenu jaki model ... Jak kupię to dam znać jak się jeździ i jaki model .

matrekus 

Wysłany: 2010-07-08, 17:53   

HAMSTER i Pełek dzięki faktycznie chyba tak zrobie, a czy doradzilibyście coś konkretnego ?

HAMSTER 

Wysłany: 2010-07-08, 21:53   

matrekus,
-najtańsze rozwiązanie (chyba): nagwintuj gwint,
-jeżeli ta rama dobrze się spisywała to sprawdź jej parametry i kup podobną,
-poczytaj na jakimś forum rowerowym albo przejdź się do sklepu rowerowego, pogadasz z facetem, pokarze ci modele i różnice w ich budowie

Mam jeszcze pytanie... Znalazłem w necie taką ofertę. Co o niej sądzicie?
I jeszcze jedno... czym się różni Unibike Evolution 2010 od Unibike Evolution 2009? osprzeęt jest identyczny a różnica w cenie to 150zł.[/b]

www.pracownia.org.pl

sAdam 

Wysłany: 2010-07-18, 00:41   

matrekus napisał/a:
ja mam ochotę na bmx-a tylko, że nie wiem czy nadaję się na wypady w teren ( nie jeżdżę więcej niż 20km w jedną stronę) bo po asfalcie na pewno się śmiga
Po asfalcie śmiga się na rowerze crossowym. Owszem, koło 28 cali niedomaga na piachu i po leśnych wertepach się na nim zbytnio nie poszaleje (próba takiego szaleństwa może skończyć się bardzo nieprzyjemnie). Jednak przewaga utwardzonych dróg na terenach, po których się przemieszczam na dwóch kółkach, skłoniła mnie, by po zarżnięciu na rzeczonych wertepach przedpotopowego Wheelera 1600 nie przesiadać się na górala. Od dzisiaj sprawdzam, co potrafi polecony mi przez sakwowych praktyków tegoroczny Ghost Cross 1800.

sAdam 

Wysłany: 2011-02-06, 10:43   

Ten mój model Ghosta po dobrych drogach mknie aż miło, na złych też sobie radzi. Do turystyki w sam raz. Jednak jeśli ktoś ma zamiar więcej jeździć po trudniejszym terenie, to podejrzewam, że w tym przedziale cenowym lepiej poszukać pojazdu z napędem Deore.

Odpowiedz do tematu