PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 18:07
Rower w teren
Autor Wiadomość
jqtnm 

Wysłany: 2012-08-22, 14:33   

sAdam napisał/a:
Ten mój model Ghosta po dobrych drogach mknie aż miło, na złych też sobie radzi. Do turystyki w sam raz. Jednak jeśli ktoś ma zamiar więcej jeździć po trudniejszym terenie, to podejrzewam, że w tym przedziale cenowym lepiej poszukać pojazdu z napędem Deore.

Zgadzam się, a nawet może i jeszcze wyższą półkę (XT?).

darius 

Wysłany: 2013-04-19, 22:29   

Hej :!: :) Mam zamiar zintensyfikowac swoje wypady na rowerze w teren.Potrzebny mi niezbyt drogi ,taki za ok.2 tys. solidny rower , który wytrzyma 90 kilowego faceta :lol: Macie jakieś propozycje :?: :)

Wanoga1 

otop

Wysłany: 2013-04-21, 20:51   

Za "2 kółka" masz dwa kółka wypas - w tej klasie cenowej trudno znaleźć kiepską maszynę.
A myślałeś może o skrzyżowaniu "górala" z trekkingiem czyli 29"?
To dość nowy pomysł, raptem kilka lat na rynku. Jak będę zmieniał swój rower, to właśnie na taki.
Np. Kross.\ http://www.pmbike.pl/kross-level-b2-2013 albo półka wyżej http://www.pmbike.pl/kross-level-b3-2013.
Nie do zdarcia.

darius 

Wysłany: 2013-04-23, 10:03   

Wanoga1 napisał/a:
A myślałeś może o skrzyżowaniu "górala" z trekkingiem czyli 29"?
:shock: :oops: Wanoga1, Ty się do mnie po ludzku zwracaj , bom ja w kwestiach rowerowych ,,zielony ,, jak szczypiorek wiosenny :lol: Do tej pory mam jakiś holenderski rower, Taki miejski,z ,,wystawek,, :) który kiedyś kupiłem na giełdzie za 500zł .To był bardzo fajny sprzęt ,no ale niestety już niedomaga ,bo wytłukłem go na bezdrożach okrutnie :/
Dzięki Wanoga1, za sugestie ,wezmę je niewątpliwie pod uwagę przy ewentualnym zakupie :oki:
Pozdrawiam :)

Wanoga1 

otop

Wysłany: 2013-04-23, 12:42   

Zwykły góral to po prostu rower terenowy. Świetnie sobie radzi w piachu, na podjazdach, w błocie, itd. Ale ma wadę - małe koła o średnicy 26", co w połączeniu ze zwykle szerokimi oponami - na zwykłej szosie bardzo spowalnia jazdę.
Z kolei trekking to rower turystyczny, na dużych kołach (średnica 28"), doskonały na długie przeloty. Jednak opony są znacznie cieńsze i w terenie (piach, błoto, nachylenia), radzi sobie znacznie gorzej - tam gdzie góral przemknie, trekkinga czasem trzeba już prowadzić.
Jestem wieloletnim użytkownikiem właśnie trekkingów (na liczniku już chyba dwa równiki), ale wiele razy zazdrościłem 'góralom' możliwości terenowych (a oni mi - lekkości i szybkości na szosie ;) ).
Więc gdy kilka lat temu na rynku pojawiły się wspomniane wyżej rowery 29" bardzo mnie to uradowało. Same zalety - duży rower na dużych kołach (w sam raz dla dużego faceta i na długi przelot po utwardzonej nawierzchni) miejsce na opony szersze niż w trekkingu (tam nigdy nie da się wcisnąć solidnej opony na teren). Czyli maszyna ma której da się pojechać daleko, ale też nie zakopie się w piachu.
I ma tylko jedną wadę - kasa... ;)

Odpowiedz do tematu