PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestrator audio
Autor Wiadomość
tosiu 
PWr

Wysłany: 2013-02-01, 21:54   Rejestrator audio

Witam,
Zastanawiam się na zakupem rejestratora audio do nagrywania głosów ptaków. Zastanawiam się nad urządzeniem firmy TASCAM lub Olympus. Czy ktoś doradzi mi wybór? Czy to w ogóle będzie działać bez zewnętrznego mikrofonu (chodzi o nagrywanie głosów ptaków z odległości kilku-kilkunastu metrów)? Jeśli nie, to jaki mikrofon zewnętrzny polecacie?

Pozdrówki
AK

Adin 

Wysłany: 2013-02-05, 09:00   

Ja dzisiaj ściągnąłem z lasu mój rejestrator Olympusa (monitoring systemu nor w lesie zasiedlonych przez borsuka i "lisa?") W każdym razie jest to trochę lepszy dyktafon z USB i VCVA. Ma tą zaletę że na 2 aku 1.2V gdzie normalnie powinny być baterie 2x1.5V nagrał mi przez noc 15 godzin materiału a wskaźnik baterii spadł o jedną z 3 kresek. Jeśli potrzebujesz rejestratora profesjonalnego to Olympus ma w tym na prawdę duże doświadczenie. Trzeba tylko zwracać uwagę na wielkie jasne kolorowe wyświetlacze- zbędne i pożerają baterie.

kivirovi 

Wysłany: 2013-11-28, 21:56   

Sony PCM-M10 wymiata ale tez i kosztuje. Jest to profesjonalny rejestrator dla muzykow. Mozesz nagrywac swiergot mysikrolika z kilkudziesieciu metrow. Jest tez nowsza, jeszcze drozsza wersja d50.

inmunis 

Wysłany: 2014-06-07, 21:11   

Robię przymiarki do kupna rejestratora i myślę że będzie to Olympus LS ale nie wiem czy 3 czy 12 może ma ktoś taki to chętnie poczytam opinie.

RafałK 

Wysłany: 2014-12-11, 15:17   

inmunis napisał/a:
Robię przymiarki do kupna rejestratora i myślę że będzie to Olympus LS ale nie wiem czy 3 czy 12 może ma ktoś taki to chętnie poczytam opinie.

Czołem,
I na co kolega się zdecydował? Swoją drogą, jak to jest z tymi modelami. Zawsze myślałem, że im wyższy numer, tym nowszy model, a tu rozterka miedzy 3 a 12, a co z modelami 10 lub 11?
Druga sprawa, która mnie zastanawia, to czy rejestratory moga służyc jednocześnie za wabik, tj czy maja na tyle dobry, wbudowany głośnik, aby odtwarzać głos ptaka w terenie?
I jeszcze jedno. Na aukcjach można bez problemu trafić na starsze używae modele za pół ceny, ale sprzed 5-7 lat. Czy warto wydać 700 za urzadzenie w tym wieku? Jak to jest z zużywalnością?
Dzięki z góry za jakąkolwiek odpowiedź!

inmunis 

Wysłany: 2014-12-11, 20:24   

No ja mam Olympusa LS3 jestem bardzo zadowolony, służy mi nie tylko do nagrywania ptaków ale i różnych innych rzeczy. Ja jeśli idzie o sprzęt elektroniczny wolę kupić nowy, chyba że jest możliwość sprawdzenia. Mi się udało że jeszcze kartę 16gb dali w gratisie. Ten LS3 ma fajne funkcje których i tak nie używam ale ma :D a na słuchawkach jak się nagrywa to jest super wszystko słychać. Więc polecam go jak najbardziej.

RafałK 

Wysłany: 2014-12-11, 22:44   

inmunis, A co przeważylo, że wybrałeś ten model. Przecież ls-12 chodzi w tej samej cenie?
Na słuchawkach domyslam się, że dźwięk jest świetny, a jak to wyglada bez słuchawek? Czy cos słychać, ma jakiś głośnik?

inmunis 

Wysłany: 2014-12-12, 16:48   

Pisałem z jednym z kolegów i on nagrywa dużo i miał różne sprzęty i powiedział że ten jest dobry i tak kupiłem. Do wabienia mam coś innego ale i to jak włączysz i dasz głośno to fajnie słychać.

Marlut 

otop

Wysłany: 2015-04-09, 10:54   

Ktoś z was ma doświadczenie z tańszymi modelami Olympusa - np WS-831?
Nagrywanie w formacie PCM jest kluczowe?

Pawello 
Paweł Butkiewicz

Wysłany: 2017-08-18, 16:26   

Jesień powoli nadchodzi, a z nią wschodnie rzadkości dlatego trzeba czynić przygotowania do sezonu ;) polecicie jakiś godny uwagi rejestrator dźwięku najlepiej do 300 zł, max 500 zł? Czekam na lawinę komentarzy ;)

Odpowiedz do tematu