PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 18:07
Plecak w teren
Autor Wiadomość
Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2009-06-24, 14:50   Plecak w teren

Witam

Czy ktos z forumowiczow mial/ma do polecenia jakis dobry plecak na kilkudniowy wypad w gory czy na mazury o pojemnosci okolo 35~45l? cenowo rozkladajacych sie kolo 150~200 pln
szukam takowego, najlepiej z bocznymi kieszeniami z siateczki (na wode) + paski przytrzumujace + paski np na karimate i takie tam bajery ;)

pozdrawiam

Logan 

Wysłany: 2009-06-25, 10:22   

Alcedo napisał/a:
35~45l? cenowo rozkladajacych sie kolo 150~200 pln

ja bym polecal Karrimora, niedawno kupilem takiego mniejszego za ok. 200 zl i super sie z nich chodzi w teren (zeby nie robic wiekszej reklamy to Al zglos sie do mnie na GG to Ci dam znac gdzie taki mozna kupic ;) )
ale 35-40 l to moim zdaniem za malo na kilkudniowy wypad w teren (zwlaszcza jezeli nocuje sie w terenie czyli ze spiworem i np. namiotem - do malego plecaka ciezko dopiac namiot i kiepsko sie taki zestaw nosi bo male plecaki sa za malo sztywne (przewaznie nie maja wewnetrznego stelarza)), lepszy bylby 50-60 l [i mialbys w czym nosic "napoje" :] ]
odradzam za to Milo bo te z kolei sa zbyt sztywne i malo wygodne, poza tym niektore elementy skrzypia (ocieraja sie) podczas chodzenia

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2009-06-25, 11:06   

Logan, a ten przez Ciebie zachwalany za 2 stówy ma pas biodrowy :> bo przy dłuższych marszobiegach się to przydaje
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Logan 

Wysłany: 2009-06-25, 12:20   

krotom napisał/a:
Logan, a ten przez Ciebie zachwalany za 2 stówy ma pas biodrowy

chyba kazdy plecak >30l ma jakis pas biodrowy, z tymze te mniejsze to maja tylko takie zwykle paski, a te wieksze przewaznie wygodniejsze, szerokie pasy (ten co proponuje ma)

krotom napisał/a:
bo przy dłuższych marszobiegach się to przydaje

no tak, mozna np. na nim powiesic manierke z jakims plynem wspomagajacym :p

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2009-06-29, 15:53   

Logan, mam duży wór na np tygodniowy wypad ale właśnie teraz potrzeba mi coś koło 40l (taki akurat w sam raz :mrgreen: )

w oko wpadły mi w tym momencie dwa (oba do ceny 200 pln) :
Bergson "Casus" 35 litrów
Campus "Atrio" 45 litrów

ale w dalszym ciągu jestem otwarty na propozycje ;)

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-09-03, 10:09   

Uhh... zapomniałem o tym temacie :oops:

Vaude Asymmetric 40l

Na taki wybór suma sumarum padło. 40litrowy Vaude'owski wąski i zgrabny wytwór starcza zarówno na 2 dniowe wypady w teren, jak i na 3 tygodniowe tournee. Paski troczące, świetna jakość wykonania plecaka, 2 komory wewnątrz często się przydają, na klapie jeszcze możliwość dołożenia pasków troczących (co zrobiłem i bardzo dobrze :P ) 2 zewnętrzne zapinane na zamek kieszenie, jedna wewnętrzna oraz zakładka na 'książki,czasopisma,papiery' a klamerki na rzepę noszą zarówno kije trekkingowe jak i buty w góry przewieszone za sznurówki ;)

Szkoda tylko że klapa nie jest regulowana i nie daje to możliwosci w wykorzystania komina na maxa :roll:

Ogólnie jestem bardzo zadowolony :)

Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2013-07-26, 19:00   

Hejka!

Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem plecaka Vaude Gallery Air 30+5. Był to prezent urodzinowy, nie decydowałem. Generalnie bardzo wygodny i trwały. Jednak ma jedną zasadniczą wadę -> jest dla mnie o jedną komorę za mały :| Jak włożę lunetę, wodę, lornetkę, Colinsa, kanapki i małą cyfrówkę to jest taki ścisk, że szkoda gadać....

Wcześniej byłem szczęśliwym użytkownikiem niemarkowego bardzo dużego 2 komorowego tornistro-pelcaka, który mieścił wszystko :oki:

Jestem w trakcie poszukiwań takiego cudu techniki, na pewno przytakuje targowisko :D

Niemniej może znacie jakieś konkretne plecaki na jednodniowe wyjścia (sprzęt + jadło), które były by większe niż mój Vaude? Plecak dwukomorowy, na zamki, z bocznymi kieszonkami na wodę. Takie kominy z klapą nie wchodzą w grę.

Dziś w sklepach górskich znalazłem taki plecak, który wydawał się być większy
the north face surge II

z góry dzięki za radę :oki:

inmunis 

Wysłany: 2013-11-22, 19:18   

Czy ma ktoś doświadczenie z takim plecakiem Lowepro Scope Porter 200 AW zastanawiam się czy sobie nie sprawić.

plecak_lowepro_scopeporter_przod_356411726.jpg
Plik ściągnięto 2079 raz(y) 40,32 KB

CzarnyKruk 

lto

Wysłany: 2013-11-22, 22:20   

inmunis napisał/a:
Czy ma ktoś doświadczenie z takim plecakiem Lowepro Scope Porter 200 AW zastanawiam się czy sobie nie sprawić.

Witam
Użytkuję taki plecak od roku. Jest solidnie wykonany, bez problemu mieści Swarovski ATS 80. W dole jest przegroda mocowana na rzepy, pod którą można coś schować, ale lornetka już nie wejdzie. Boczne komory na zamek błyskawiczny - pomieszczą butelkę z wodą, notatnik, przewodnik, nawet jakąś cienką bluzę. Podoba mi się zamknięcie komory na lunetę - zamek odsuwany fajnym, szerokim uchwytem. Po wyjęciu lunety można tam coś spakować w teren - miejsce jest puste, bo luneta jest już wyjęta. Mocowanie rozłożonego statywu nie jest całkiem fajne (mam MF 190) - nogi są zbyt długie, szeroko rozstawione i zaczepiają o roślinność, chyba, że poruszamy się drogami lub dość słabo zarośniętym terenie. Ja na zarośniętych groblach składam 1 sekcję nóg i wysuwam na max kolumnę centralną, wtedy daje radę. Wówczas wygoda swobodnych rąk jest nieoceniona, ale ma to rzeczywiście sens, gdy mamy jakieś "jałowe" odcinki do przejścia, bo zdejmowanie i zakładanie plecaka co jakiś czas na obiekcie, gdzie ciągle coś się pokazuje nie zdaje egzaminu. Jeśli chodzi o wygodę noszenia plecaka, ergonomię - bez zarzutu. Przyznam, że nie do końca jeszcze przetestowałem wszystkie dostępne jego opcje, zbyt krótko go używam. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na swobodnych rękach - sprawdź ofertę na stronie orniwelt.de - jest tam zachwalany tzw. multipak system do przenoszenia statywu za 55 euro.
:/ /www.orniwelt.de/products/Stative-mehr/Adapter-und-Zubehoer/Mulipack
Pozdrawiam

inmunis 

Wysłany: 2013-11-23, 17:19   

No ten co pokazałeś jest dość fajny ale zapewne sam plecak nie pomieści wiele. Muszę sobie go jeszcze pooglądać cena jest atrakcyjna choć za 200zł można kupić przyzwoity turystyczny.

Odpowiedz do tematu