PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 18:07
O namiotach
Autor Wiadomość
Ce 

Wysłany: 2009-08-19, 12:18   O namiotach

Chyba takiego tematu jeszcze nie było, chyba że przeoczyłem - jeśli tak, to przepraszam.

Zamierzam kupić namiot. Najlepiej jedno, lub dwuosobowy, ale możecie wypowiadać się także o inych. Czy ktoś może mi doradzić czego poszukać, a czego unikać?

Napiszcie o swoich doświadczeniach!

Czekam na opinie!

apaula 

Wysłany: 2009-11-05, 18:51   

Hej,
nie wiem, czy Twoje pytanie jest jeszcze aktualne, bo troszkę czasu minęło. Ja też kiedyś szukałam takiego namiotu - dwuosobowego. Szczególnie zależało mi na tym żeby był w miarę lekki i niedrogi. Kupiłam Loap Sund http://www.loap.cz/?nav=e...rodukt-185.html
Mam go od 2006 roku i jestem bardzo zadowolona. Pewnie od tego czasu na rynku się dużo ciekawych rzeczy pojawiło, nie interesowałm się za bardzo, bo mój namiocik jest ok. Jego dużą zaletą są dwa przedsionki. Więc jak śpią dwi osoby to każdy ma swój plecak/sakwy po swojej stronie w przedsionku. Zaletą jest to, że przedsionki są z boku a nie po stronie nóg czy głowy. Więc jak będziesz coś kupować to polecam takie właśnie rozwiązanie. Trochę trudne jest wyjście rano z namiotu, żeby sobie pleców trochę nie zmoczyć, bo płachty przedsionków nie opierają się na żadnych pałąkach - tylko naciągnięte i przypięte szpilką - ale dzięki temu namiot jest lżejszy.

wydra 

Wysłany: 2011-06-15, 13:24   

a co myslicie o namiotach "blyskawicach", chodzi mi o te ktorych rzłozenie zajmuje kilka sekund,srawdzaja sie? jak wyglada sprawa ze zlozeniem takiego namiotu i czy w gole jeston stabilny?

Birdwatcher 

Wysłany: 2011-06-15, 16:39   

nie miałam takiego namiotu, i też jestem ciekawa jak to się ma do rzeczywistości.

apaula, ile zapłaciłaś za namiot? Tudzież - gdzie sprawdzić cenę? Bo namiot wygląda zacnie.

bartez 

Wysłany: 2011-06-16, 08:35   

Te samo rozkładające wcale nie są takie fajne , to znaczy są fajne ale bardzo delikatny mają stelaż i są niewygodne w transporcie . Używałem takiego Quechua podczas deszczu i było ok ale podczas silnego wiatru już nie bardzo . Zdecydowanie wolę tradycyjne , od ok 3 lat używam Quechua T2 , dałem za niego 89zł i jest super . Ten sam namiot można kupić pod wieloma znanymi markami tylko że 2x drożej

sAdam 

Wysłany: 2011-08-10, 12:33   Re: O namiotach

Ce napisał/a:
Zamierzam kupić namiot. Najlepiej jedno, lub dwuosobowy, ale możecie wypowiadać się także o inych. Czy ktoś może mi doradzić czego poszukać, a czego unikać?
Trochę dziwne było to pytanie o wszystko i trochę czasu minęło zanim je znalazłem, ale niech będzie - a nuż odpowiedź jeszcze się komuś przyda. Wśród namiotów większych niż jednoosobowy szukać czegoś z dwoma przedsionkami, bo łatwiej się w tym poruszać i łatwiej to suszyć. Unikać niskiego przedsionka, w którym niby jest dużo miejsca na bagaże, ale w którym trzeba wytrzeć plecami całą skroploną od środka wodę żeby się do tych bagaży dostać i żeby względnie szybko się z namiotu wydostać. Unikać konstrukcji ze stelażem wewnętrznym, na którym najpierw trzeba rozpiąć sypialnię i w międzyczasie pozwolić jej zmoknąć, a dopiero potem rozpiąć tropik i w międzyczasie zmoknąć dodatkowo samemu. Reszta to IMHO kwestia indywidualnych potrzeb i przeznaczenia sprzętu.

bene 

Wysłany: 2012-10-12, 09:24   

Pamiętam kupiłem w tym roku nowiutki namiot, nie wiem nawet jaki ;) jednego z hipermarketu za ciekawą cenę, namiot 3 osobowy, wyglądał ładnie za 215 zl.... pojechałem nad morze, wiadomo jaka pogoda nad naszym morzem- deszcz... namiot przeciekał całą noc, rano z namiotu zrobił się basen, idealnie trzymał wodę. Mam nauczkę że lepiej kupić jakiś markowy sprzęt

Predator 

Wysłany: 2013-07-03, 08:44   

Niedawno dostałem w prezencie jednoosobowy namiot tunelowy i jestem nim zachwycony. Dzięki niewielkim wymiarom można go rozłożyć nawet w gęstych zaroślach i używać jako czatownię. Waży niecałe 1.5kg i spokojnie można go nosić całymi dniami w plecaku.

Odpowiedz do tematu