PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:08
Lornetka
Autor Wiadomość
Wasił 

Wysłany: 2020-11-13, 21:05   

Karma Plus sprawia dobre wrażenie, ale odrzuciłem wcześniej ze względu na wagę (960g) 8x42, a 10x42 będzie za ciemna. A jak z tą Prakticą? Raczej niszowa marka (kojarzę z fotografii, jak i Pentaxa), ma to sens? Podoba mi się jej minimalna odległość ostrzenia i dość szerokie pole. Do tego zjadliwa waga i fajna cena. Z Bushnell'i to którego miałeś na myśli? Ps. wielkość nie będzie miała jakiegoś wielkiego znaczenia dla mnie, bardziej już waga

Jantar 

Wysłany: 2020-11-14, 12:21   

Karma Pro 8x42 z dekielkami i paskiem waży niecałe 700 g (coś w okolicach 680 g), sprawdzałem dziś specjalnie na wadze kuchennej :) . Levenhuk podaje oprócz wagi samej lornetki także coś takiego jak waga lornetki w opakowaniu. Chociaż i tu mam wrażenie, że mają jakieś błędy na stronie.

Wasił 

Wysłany: 2020-11-14, 16:17   

Tylko, że pro to już wyższa półka cenowa niż plus

Robert Wysocki 

Wysłany: 2020-11-14, 22:26   

Ja bym szukał lornetki 10x50. 8x42 to tylko do lasu (moim zdaniem) a na plażę i do małych ptaków w otwartym terenie to zdecydowanie 10x. Tym bardziej do nocnego nieba. Myślę że warto nieco naciągnąć budżet i szukać czegoś lepszego okazyjnie. Parę lat temu co prawda, kupiłem swojego nikona monarcha 10x42 za 500zł (nowego), także jak ci sie nie śpieszy to śledź ogłoszenia w necie, napewno coś sie pojawi.

Wasił 

Wysłany: 2020-11-15, 21:31   

No to będzie 10x50 🙂

Robert Wysocki 

Wysłany: 2020-11-21, 19:03   

Witam. Dlaczego niektóre sklepy internetowe oraz np. optyczne.pl podają że vortex viper hd 10x50 ma pole widzenia liniowe 93m (czasem nawet 91m) i kątowe 5,3° skoro na stronie vortexa jest info, że jest to 115m i 6,6°. Skąd wynika różnica?

Rower 

Wysłany: 2020-11-21, 20:31   

Pozwolę sobie odpowiedzieć, różnica wynika z lenistwa/braku staranności, Twojego (wybacz) i sklepów - na optycznym nie sprawdziłeś dokładnie, a sklepy zapytaj dlaczego nie aktualizują danych.
Albo też "niektóre sklepy", oferują wcześniejsze wersje.
Brzmi to ^^^ arogancko, ale to tylko fakty.
Pozdrawiam.

Robert Wysocki 

Wysłany: 2020-11-21, 21:21   

Rower napisał/a:
Pozwolę sobie odpowiedzieć, różnica wynika z lenistwa/braku staranności, Twojego (wybacz) i sklepów - na optycznym nie sprawdziłeś dokładnie, a sklepy zapytaj dlaczego nie aktualizują danych.
Albo też "niektóre sklepy", oferują wcześniejsze wersje.
Brzmi to ^^^ arogancko, ale to tylko fakty.
Pozdrawiam.

To zerknij tu https://www.optyczne.pl/i...pryzmat=0&sort=
To raczej lenistwo i brak staranności optyczne.pl skoro na ich stronie można znaleźć różne informacje. Więc zanim zaczniesz kogoś oceniać może sam włóż trochę więcej pracy w sprawdzenie takiej informacji.

kivirovi 

Wysłany: 2020-11-21, 22:30   

Robert Wysocki,
Na optycznych są parametry starszej wersji, z małym polem, na Vortex już nowej, z dużym.

W sklepach mogą współwystępowac obie, a nawet mogą nie wiedzieć co maja.

Rower 

Wysłany: 2020-11-21, 22:42   

Oj Kolego, naprawdę :?: :?: :?:
Zacznijmy od końca:
- wystarczy czarodziejskie słowo przepraszam i ... byłem leniwy, niestaranny..., ok. tylko przepraszam.
- https://www.optyczne.pl/i...=Wyszukaj&sort=
- podałem wszystkie wskazówki, wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem.
- na optycznym, wywiązała by się zapewne karczemna kłótnia, ale to Przyroda, tu tak nie jest, TU sobie wzajemnie pomagamy.
- niepotrzebnie czuję się winny
Pozdrawiam, jak wcześniej :)

Robert Wysocki 

Wysłany: 2020-11-22, 15:26   

kivirowi dziękuję.

Odpowiedz do tematu