PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: nurek
2007-01-31, 14:49
Kozioróg dębosz
Autor Wiadomość
Kamikazi 

Wysłany: 2006-06-01, 12:42   Kozioróg dębosz

Czy dorosłe osobniki powinny być widoczne już w maju? Czy widził je ktoś, w tym roku, w Lasku Bielańskim?

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

cerdo 

Wysłany: 2006-06-02, 19:35   

Koziorogi obserwowałem dwa tygodnie wstecz, oczywiście samce. Chrząszcze zimują jako imago dlatego pojaw jest uzależniony od pogody w bardzo dużum stopniu.

pulsatilla1214 

Wysłany: 2008-10-24, 10:09   

małe odświeżenie tematu :cool:

nikola 

Wysłany: 2010-07-21, 18:06   

No to i ja cos dołoze w tym temacie ;)
Zaprzyjazniony gospodarz zadzwonił ze ma takiego okaza dla mnie.Pojechałam,foty zrobiłam i wypusciłam :lol:

nikola 

Wysłany: 2011-06-07, 18:52   

Witam.Dzisiaj ok.18 w "jednej z moich miejscówek" trafilismy pięknego ,mega dużego okaza :lol: :lol: :lol:
Więcej fotek pokaże potem:

Pisząc mega - duzego mam na myśli serio wielkiego.Ten na fotkach w poscie powyżej to była połowa z tego co trafilismy dzisiaj :yesyes: :yesyes: :yesyes: :yesyes: :yesyes:

https://picasaweb.google.com/114546481281884594115/GniewoszPlamistyCoronellaAustriaca#

nikola 

Wysłany: 2011-06-09, 18:56   

Obiecane fotki:

https://picasaweb.google.com/114546481281884594115/GniewoszPlamistyCoronellaAustriaca#

dzaguszg 

Wysłany: 2011-07-26, 16:17   

http://imageshack.us/g/233/dsc06821e.jpg/

są to możliwe ślady po żerowaniu kozioroga?

M_dryas 

Wysłany: 2011-07-26, 18:00   

Zdecydowanie nie. Brak skali nie pozwala w pełni ocenić średnicy chodników (po zdjęciu gdzie widoczny jest duży fragment pnia - można przypuszczać, że są mniejsze - i to nawet może być robota mrówek). Koziorogowe chodniki są takie, że można w nie wetknąć palec.

mysza22 

Wysłany: 2012-06-19, 17:55   

Przepraszam czy on może wydaje z siebie piski? Kiedyś kumpel się mocno zestresował jak mu powiedziałem że na ramieniu ma coś co piszczy jest długie i miało długie czółka.:)

Aneta 
moderator

Wysłany: 2012-06-19, 19:26   

mysza22 napisał/a:
długie czółka

Czki.
I tak, niektóre kózkowate potrafią wydawać dźwięki (acz to bardziej skrzypienie, niż piszczenie).

mysza22 

Wysłany: 2012-06-20, 14:32   

Dziwne że nie podkreśliło mi się że jest błąd ale nieważne sorry za błąd z czułkami:) Tyle że dobrze pamiętam odwłok miał minimum 10cm a czułka jeszcze sięgały za odwłok 5cm i zwrócpne były do tyłu, czy to mógł być jakiś inny owad czy one tak mają?

Aneta 
moderator

Wysłany: 2012-06-21, 11:28   

mysza22 napisał/a:
a czułka jeszcze

Czułki :cool:

Kozy o dziesięciocentymetrowym odwłoku to raczej w Amazonii niż u nas :-P ale wiem, że wielkość dużych owadów zawsze się przeszacowuje :] Ułożenie czułków do tyłu jest dla części kózkowatych typowe, ale jaki to był gatunek, nie stwierdzę z tak lakonicznego opisu ;)

mysza22 

Wysłany: 2012-06-23, 15:57   

Też chciałbym wiedzieć co to było. Działo się to jakieś 10 lat temu ale co mogłem zapamiętać to to że odwłok miał 7-10cm i był mniej więcej jak lekko spłaszczony czarny długopis i na pewno CZUŁKI:) sięgały trochę ponad odwłok i piszczał, skrzeczał, odnóży nie miał jakiś nadzwyczaj długich bo bym zapamiętał:)

aneczka1-13 
Herpetolog

Wysłany: 2012-08-02, 17:09   

Dumnie oświadczam że bedąc w bieszczadach na trasie w połoniny wetlińskiej trafiłam na tego chrząszcza.Pierwszy raz w życiu go widziałam. Mam zdjęcia ale wrzucę jak wrócę z wakacji. Taki troszkę poturbowany bo 1 czułek był urwany w połowie i końcówkę odwłoka w kiepskim stanie.

aneczka1-13 
Herpetolog

Wysłany: 2012-08-06, 20:05   

Obiecane zdjęcia Kozioroga. Nawet widać jakieś roztocza które ze sobą przewozi.

Odpowiedz do tematu