PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2006-08-02, 13:18
Tygrzyk paskowany
Autor Wiadomość
Bocian 

Wysłany: 2003-10-24, 10:48   Tygrzyk paskowany

Czy tygrzyk paskowany figuruje jeszcze na licie gatunków chronionych ?.

Marfu 

Wysłany: 2003-10-24, 11:06   

Tak...

Bocian 

Wysłany: 2003-10-24, 11:28   

Jesli kto z forowiczów posiada obserwacje tygrzyka paskowanego to proszę o przesłanie ich na adres mailowy Stanisława KuĽniaka robi?cego opracowanie dla tego gatunku - KuĽniak Stanisław stakuz@poczta.onet.pl

pawelput 

Wysłany: 2003-10-24, 13:30   

Tygrzyka paskowanego widuję, co rocznie od kilku lat a w tym roku miał nawet pajęczynę w moim ogródku niestety nie bardzo się znam na pajęczakach a zdjęcia, które zrobiłem s? bardzo kiepskiej jakoci jak i aparat, którym były robione (o ile w ogóle można to nazwać aparatem), więc nie wiem czy moje obserwacje na co się przydadz?, ale jak by co to jestem do dyspozycji.

Bocian 

Wysłany: 2003-10-24, 13:38   

Jeli tylko był rozpoznany to nie sa potrzebne zdjęcia. Trzeba wysłać dokładn? lokalizację, iloć osobników, daty itp.

pzc 

Wysłany: 2003-10-24, 23:36   

straszny pajak dla tych co nie znaja - na fotografi tygrys paskowany

straszny-pajak.jpg
Plik ściągnięto 4650 raz(y) 25,34 KB

Mirek 

Wysłany: 2003-10-25, 17:12   

Tygrzyk to chyba jedyny paj?k, dla którego można okrelić w czasie zmianę zasięgu wystepowania, tzn. zasiedlanie nowych terenów. Szczególnie wskazane jest zbieranie danych nt. tego gatunku z pn.wsch Polski, ale chyba nie tylko.

Marfu 

Wysłany: 2003-10-25, 17:23   

Ostatnio na licie Darz Bor pojawily sie informacje o stanowiskach z Bialowiezy!

Mirek 

Wysłany: 2003-10-27, 15:11   

Ciekawe czy wystepuje na Mazurach i SuwalszczyĽnie?!

orconectes 

Wysłany: 2003-11-04, 23:17   

od trzech lat obserwuje zwart? populację tygrzyka w okolicy wsi K?ty (dawne woj siedleckie, nadl Łochów). Dokładnie we wsi Sekłak nad Liwcem. Nawet moja 6 letnia córa stał? się ich fank? :D i "namierza" kolejne osobniki bez pudła. W tym roku widziałem parę osobników w Puszczy Kozienickieij -skraj wsi Augustów.

Hubert 

otop

Wysłany: 2003-11-05, 08:21   

Ja zaobserwowałem ich kilkanacie w Bieszczadach między Cisn? a Lisz? oraz we ws Kol. Niemienice ok. Krasnego stawu(Lubelszczyzna)

Filip 

Wysłany: 2003-11-05, 10:49   

Osobicie widziałem po jednym tygrzyku na pocz?tku wrzenia 2002 i 2003 r. w kolonii wsi Saki (na mapie 1:25000 widnieje to pod nazw? Nowiny) k. Kleszczeli (niedaleko Puszczy Białowieskiej).

grzegorzb 

Wysłany: 2003-12-09, 15:53   

tygrzyk masowo występował w roku 2002 i 2003 w Warszawie na tzw. Wyględowie - czyli 32 ha nieużytków na Mokotowie w pobliżu ul. Żwirki i Wigury, 5 min od centrum W-wy!!!
Adam W. i Iza W. licznie go obserwowali latem

marek 

Wysłany: 2003-12-09, 16:42   

na gornym slasku jest miejscami bardzo liczny

KuBa 

Wysłany: 2003-12-09, 20:01   

Ja obserwowałem we wrzeniu tego roku w okolicach miasta Raci?ż (rodkowe Mazowsze)

Odpowiedz do tematu