PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: nurek
2013-07-11, 15:33
Pająki
Autor Wiadomość
misiastaMs 

Wysłany: 2013-07-11, 15:30   Pająki

nie wiem czy dobre forum wybrałam ale pytanie mam czy jest jakiś sposób, który odstraszy pająki :) ? bo przez okna mi wchodzą zawsze do domu i potem :blabla: trzeba się z nimi męczyć.

Kliwia 

Wysłany: 2013-07-11, 19:15   

Hm... nie wiem czy to pomoże ale zimą mały problem z mrówkami w pokoju. W pobliżu otworów, którymi się dostawały ze strychu, pędzlem naniosłam odrobinę terpentyny - ważne by nie przesadzić, bo opary z terpentyny są dość szkodliwe na płuca, poza tym śmierdzi.
Od tamtej pory mam spokój - nie widziałam w pokoju żadnej mrówki i jakoś pająki mniej do mnie zagląda niż zwykle. No ale ja mam terpentynę u siebie na co dzień, może są jakieś sprawdzone domowe sposoby i nie wiem jak pająki na nią reagują. Poczekaj na inne odpowiedzi.

A mieszkasz w bloku czy w osobnym domu? Możesz pozakładać siatki na okna?
Mieszkam w domu jednorodzinnym z ogródkiem i bez siatek ani rusz.

Rozalia 

Wysłany: 2013-07-23, 04:04   

Witam. Posiadam dwa duże kątniki domowe i jednego małego, dziwnego pająka 'naziemnego'. Dodam, że trzymam wszystkie 3 pająki razem w jednym słoiku.
Ten mały pająk ciągle przesiadywał w ziemi, pod liściem.
Ostatnio zadomowił się pod wieczkiem słoika i zaczął budować tam gęstą sieć.
Przypadkowo, pewnego dnia otwierając delikatnie wieczko, zauważyłam koło sieci tego pająka jakąś małą kulkę żółtą owiniętą siecią, przypominającą kokon, lecz po otwarciu wieczka pająk spłoszył się i zrzucił ten 'niby kokon' na dno słoika.
Dodam, że na dnie słoika jest bardzo wilgotno i znajduje się tam piasek i trochę kamyków. Chciałam go jakoś wyciągnąć, lecz z racji mojej małej arachnofobii nie jestem w stanie włożyć tam ręki;/

Mam pytanie.. czy jest szansa że z tego owego żółtego kokonu, coś się 'wylęgnie' ?, czy już nic się nie da zrobić? I jeszcze jedno.. w tym owym słoiku w którym znajdują się trzy pająki, zauważyłam jakieś strasznie małe robaczki, przypominające małe kleszcze.. czy to są małe kątniki domowe??
Jakie rozmiary osiągają młode kątniki domowe tuż po wylęgnięciu się z kokona?
Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję;)

Aneta 
moderator

Wysłany: 2013-07-23, 14:02   

Lepiej porozdzielaj pająki, bo w końcu Ci się pozjadają.

Czy z kokonu coś się wylęgnie - trudno powiedzieć, nie wiadomo czy upadek go uszkodził, czy nie. Nadmiar wilgoci też mógł nie wpłynąć dobrze, ale to juz zależy od wymagań konkretnego gatunku.

Młode kątniki mają parę milimetrów DC, ale wygląd od początku mają pajęczy, z długimi nogami - jeśli widzisz coś przypominającego kleszcze, to mogą być jakieś roztocze.

Rozalia 

Wysłany: 2013-07-29, 02:37   

Aneta - dzięki za info;)

Mam jeszcze jedną prośbę. Mógłby mi ktoś napisać co nie co o pająku: 'Steatoda grossa' ? Byłabym wdzięczna.. ciekawi mnie ten gatunek i chciałabym coś więcej na jego temat wiedzieć. Z góry dziękuje;)

Aneta 
moderator

Wysłany: 2013-07-29, 12:27   

http://lmgtfy.com/?q=Steatoda+grossa :>

wioletta 

Wysłany: 2016-06-23, 09:10   

Tutaj macie kilka fajnych domowych sposobów na odstraszenie pająków
http://www.ogrodon.pl/dom...ajakow-i-mszyc/
:box: :box: :box:

Odpowiedz do tematu