PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kamikazi
2006-03-22, 18:59
Spotkanie Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków
Autor Wiadomość
Kamikazi 

Wysłany: 2004-10-20, 21:43   S.T.O.P.

Dzi o godzinie 17 odbyło się zebranie założycielskie Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Został uchwalony statut Towarzystwa i wybrane władze. Prezesem jest Andrzej Kruszewicz.
Celem STOP jest szeroko rozumiana ochrona ptaków, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony na obszarze Warszawy i jej okolic.
To na pocz?tek. :)

Kamikazi 

Wysłany: 2005-01-28, 10:28   Spotkanie STOPu

"Pierwsze spotkanie Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków odbędzie się w sobotę 29 stycznia o godzinie 12 w sali konferencyjnej zoo (koło bramy wejciowej)."

amikosik 

Wysłany: 2005-01-29, 22:57   

Kami, poroszę o jakie sprawozdanie z zebrania.

Marfu 

Wysłany: 2005-01-30, 07:47   

Zebranie sie odbylo. Poza sprawamy czysto organizacyjnymi, Andrzej Kruszewicz zaproponowal ustalenie osob, ktore wzielyby pod swoja opieke pewne czesci Warszawy i okolic, i jak sie tam bedzie dzialo cos zlego - beda informowani, beda rozgladac sie po okolicy i ewentualnie przeciwdzialac. Jak mowil, Azyl dla Ptakow dostaje bardzo duzo informacji o tym, ze cos sie dzieje zlego, a nie mam mozliwosci sprawdzania wszystkiego. Pomysl znakomity.

Emila 

Wysłany: 2005-01-31, 19:05   

A poza tym ustalilimy, że w sobotę o 8 rano przed dworcem gdańskim startuje wycieczka. Prowadzi Mirek B. (kto zna, to zna, a nie wiem, czy mogę podawać nazwisko). Będzie informacja w GW w pi?tek, więc może przyjdzie kto "z zewn?trz". Drobny szczegół: umknęło mi, dok?d idziemy... :oops: :mrgreen:

Pozdrowienia,
Emila

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-02-01, 11:34   

A czy wiadomo, kto jest STOPowym opiekunem Mokotowa ?

Namor 

Wysłany: 2005-02-04, 22:20   

Emila,
Cytat:
A poza tym ustalilimy, że w sobotę o 8 rano przed dworcem gdańskim startuje wycieczka.

Czy sprawa jest aktualna i gdzie będzie ta wycieczka?

amikosik 

Wysłany: 2005-02-05, 20:47   

Pogoda wyj?tkowo dopisała. A jak się udała wycieczka? Jakie ciekawe obserwacje?

[ Dodano: 2005-02-07, 18:41 ]
Chyba nikogo na tej wycieczce nie było. Cisza jaka na forum.

Emila 

Wysłany: 2005-02-21, 16:58   Spotkanie Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków

Witajcie,

wprawdzie nie jestem żadnym organizatorem, ale ponieważ szefostwo STOP-u ma dużo na głowie, to pozwolę sobie wrzucić na Forum informację o najbliższym spotkaniu Towarzystwa:

w najbliższ? sobotę 26 lutego o godz. 12:00 odbędzie się drugie zebranie w sali konferencyjnej ZOO (wejcie od ul Ratuszowej, nie wchodz?c na teren ogrodu - w budynku po lewej stronie od wejcia, parter, pierwsze drzwi)
W programie, poza omówieniem bież?cych spraw,

prelekcja dr Andrzeja Kruszewicza na temat ochrony ptaków

wstęp wolny :wink:

Marfu 

Wysłany: 2005-02-22, 09:54   

To prosimy o szczegolowa informacje, bo ja nie bede mogl sie pojawic i nie wiem, czy znajde kogos od nas.

Co do tablic, to sprawdzone kosztula 2200 ze stelazem przy wymiarach tablicy 1 m x 1 m. To w sprawie Jeziorka Czerniakowskiego.

Kamikazi 

Wysłany: 2005-02-27, 10:58   

26 luty

Poruszalimy kwestie rozlepiania antyptaków i zakratowywania otworów wentylacyjnych w ocieplanych budynkach.
W przyszły pi?tek jedziemy do piaskarni w Łomiankach rozejrzeć się czy stanowi ona zagrożenie dla ptaków. Tak? sam? wycieczkę powtórzymy na wiosnę.
Odbyła się prelekcja nt. ptaków Warszawy. Dowiedziałam się z niej między innymi o tym, że można tu spotkać rybołowa :shock: . Podobno ich trasa wędrówek przebiega wzdłuż Wisły. Nad miastem rybołowy wznosz? się na większe wysokoci i tak przelatuj? nad Warszaw?. Ciekawostk? było też dla mnie to, że na lotnisku na Bemowie "l?duj?" nury. W nocy myl? pas startowy z wod? i tak się nieszczęniki rozbijaj?. :(

Emila 

Wysłany: 2005-02-27, 11:06   

Ale on jest chyba owietlony? Mimo tego wiatła go myl??

[ Dodano: 2005-02-27, 11:08 ]
A włanie, czy s? jakie wieci w sprawie Jez. Czerniakowskiego?

Kamikazi 

Wysłany: 2005-02-27, 11:25   

Chyba nic konkretnego o tym nie było. Ale szczerze mówi?ć nie pamiętam :oops: .
Przypomniało mi się natomiast o Dniu Ziemi. :D Prawdopodobnie STOP będzie miał swoje stoisko.

Rey 

Wysłany: 2005-02-27, 12:42   

Kamikazi napisał/a:
Ciekawostk? było też dla mnie to, że na lotnisku na Bemowie "l?duj?" nury. W nocy myl? pas startowy z wod? i tak się nieszczęniki rozbijaj?. :(

:shock: nury u mnie :?: Chyba że faktycznie lataj? noc?, bo dot?d w mojej dzielnicy rzadnego przedstawiciela tych ptaków nie spotkałem :wink:

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-04-22, 20:39   

Hej, STOPowcy, co wy na wspóln? wycieczkę dla warszawiaków po Polach Mokotowskich w niedzielę o 14 ? Będę Was szukał na Dniu Ziemi, więc przemyslcie sprawę.
Pozdrawiam serdecznie i liczę na wydelegowanie przez Was kogo (poza OTOPem mam nadzieję również na Bociana).
Antek

Odpowiedz do tematu