PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrola skupisk ptasich
Autor Wiadomość
Kamikazi 

Wysłany: 2006-04-06, 16:03   Kontrola skupisk ptasich

Miałam monitorować dwa obszary. Ławice Kiełpińskie oraz Kolektor Młociński. Niestety poziom wody uniemożliwia kontrolowanie tych miejsc, więc informuję, że dopuki woda nie opadnie nie będę w stanie dostarczać danych. Postaram się w weekend podjechać na Ławice i zobaczę czy tam coś się da zdziałać.

Sytuacja na Kolektorze przedstawia się tak... ;) Cały jest pod wodą!

Kolektor.jpg
Plik ściągnięto 3315 raz(y) 96,13 KB

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-04-06, 22:11   

Kasiu, a możesz napisać, jakie inne miejsca są do kontrolowania?

Kamikazi 

Wysłany: 2006-04-10, 14:03   

Oj, jakoś mi umknął ten temat. Już odpisuję.

Idea STOPu jest taka, że podzielono Warszawę na sektory i do każdego z nich przydzielono opiekunów (najczęściej osoby mieszkające w okolicy). Np. w przypadku telefonu z informacją, że znaleziono przymarźniętego łąbędzia na oczku wodnym, informowana jest o tym osoba opiekująca się danym sektorem a następnie sprawdza sytuację na miejscu.

Mam nadzieję, że porozmawiamy o tym na następnym spotkaniu STOPu na które chcemy zaprosić członków innych organizacji działających w Warszawie(jeszcze o tym napiszę).

Kontrola ptasiogrypowa prowadzona jest w większych skupiskach ptasich w Warszawie. Nie pamiętam wszystkich ale są to np. Łazienki, Stawy Raszyńskie, Park Praski, Kolektor Młociński, Park Kępa Potocka...

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Ike 

Wysłany: 2007-02-05, 21:24   

Kamikazi,

hej Kasiu,

Mieszkam w Jabłonnie. Często kręcę się po jablonowskim parku, wale przeciwpowodziowym, nad samą Wisłą, zahaczam o okolice Rajszewa i Nowego Dworu. Jest to więc teren Twego monitoringu; nie wiem tylko z ktorej strony Wisly czynisz kontrole?
Chętnie pomogę w tej akcji. Potrzebuję tylko instrukcji co i w jaki sposób trzeba to czynić.
Nie wiem czy Ty możesz pomóc czy trzeba się udać na spotkanie STOP-u. I kiedy bedzie najblizsze.
Będe wdzieczny za poradę.

Pozdrawiam :)
Piotr

Cyrus 

Wysłany: 2007-02-08, 14:26   

IKE, KAMIKAZI,

Ja mieszkam na terenie gminy Czosnów(pow. nowodworski) i prowadzę obserwacje ornitologiczne od Grochal(rez. Wikliny Wiślane, Zakole Zakroczymskie) przez rez. Kępy Kazuńskie i aż po Ławice Kełpińskie oraz łąki narwiańskie.
W związku z tym możnaby podjąć jakąś szerszą współpracę ntb.ochrony tych cennych środowisk dla ptaków.
Siły mogłyby połączyć zarówno członkowie OTOPGW, STOP i TP "Bocian". Zwłaszcza że te tereny na tym odcinku aż po Warszawę potrzebują specjalnej ochrony, nietylko rezewaty "na papierze", ale profesjonalne oznakowanie, ścieżki dydaktyczne, kładki itp.

Pozdrawia Seba! :smile:

Nyctereutes 

Wysłany: 2008-02-08, 20:24   

Nikt nie pisze w temacie i napodforum więc może coś ruszyć i ktoś chce skontrolować to skupisko:

Dzisiaj w Konstancinie przy zaporze:

krzyżówka cn 70
łyska 2
kokoszka 1
łabędź krzykliwy 1imm
łabędź niemy 47
mewa pospolita 3 ad, 3 juv

odczytane obrączki u niemych:

AC 8312
AC 8313
AC 8314
AC 8315
AC 8367
AC 8368
AC 8329
AC 8373

orchid 

Wysłany: 2008-02-15, 09:33   

Wczoraj w Konstancinie - też w okolicy tamy:

duużo krzyżówek ;)
troche mniej duuużo łabędzi niemych
pan płaskonos
3 łyski
2 kokoszki
1 mewa pospolita

powyzej tamy na odcinku do mostu przy tężni:

karolinka - parka
5 cyraneczek (w tym 2 samce)
a krzyżówek i łabędzi również co niemiara ale mam problemy z szacowaniem ilości :)
Wpadłszy na jedną z przeszkód rozbił sobie ryja.

Odpowiedz do tematu