PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: nurek
2010-03-10, 11:38
Żywiecki Spring Challange vol.1
Autor Wiadomość
Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-03-22, 10:53   

Kilka szczegółów :)

Propozycja jest następująca, z uwagi że jest to wyjazd otwarty każdy może iść własnym tempem, dopasowanym do własnych chęci i możliwości.

Osobiście proponowałbym dostanie się do Żywca autem bądź pociągiem, bądź autobusem tak by o godzinie 6.35 przesiąść się na busa jadącego do Korbielowa.
Wczesne wyjście w teren da sporą elastyczność i wiele możliwości.
Następny transport jest o 8.20.

Proponuję wyjście w rejon Pilska i dalej szlakiem na Krawców Wierch. Trasa jest właściwie jedna więc trudno pomylić ;)
Noclegów nie rezerwuje bo ... nie wiem ile osób pójdzie, gdyż jak wspominałem jest to wyjazd otwarty. Na stronie schroniska (które jest ponoć bardzo przyjazne) piszą że jak nie pokoje to na podłogę zawsze chętnie przyjmą, więc śpiwór i karimata powinny rozwiązać problem.

Następnego dnia wyruszyć wypadałoby koło godziny 9.00. Słyszałem że część osób możliwe że dołączyłaby wtedy, a następnie szlakiem granicznym do Rycerzowej. Tutaj sytuacja z noclegiem podobna jak na Krawców, więc nie trzeba będzie brać namiotów.
Dla osób które by się gorzej czuły, jest trasa krótsza i mniej wymagająca polegająca na przejściu doliną i wyjściu na grzbiet. O wiele łatwiejsza, ale uboższa widokowo.

Ostatni etap czyli dojście do Zwardonia będzie najdłuższym, ale w dół więc łatwiejszym fizycznie. Ostatni pociąg ze Zwardonia jedzie 19.45 więc powinniśmy na niego zdążyć. Albo inną metodą dostać się do Żywca, a stamtąd ewakuacja czy to PKS, czy to PKP czy podobnie jak wcześniej samochodami.

Osobiście jadę autem i pewnie mam już komplet, o ile nic się nie odmieni - Al, Żaba, Mati + 1 i ja :)

Czekam na odzew reszty i pytania wszelakie :)

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-03-22, 12:31   

Pełek napisał/a:
Propozycja jest następująca, z uwagi że jest to wyjazd otwarty każdy może iść własnym tempem, dopasowanym do własnych chęci i możliwości.
hmm, a jak Ty sobie to wyobrażasz?

jedziemy grupą, wieczorem imprezujemy, a rano każdy wg własnego uznania idzie w teren? dziwne to to szczerze mówiąc i mijające się z celem :/ :idea:

podaj przynajmniej szacowaną liczbe osób, dowiemy się wszyscy czy tworzy się masówka czy co... bo narazie mam mieszane uczucia co do wyjazdu jeśli faktycznie chcecie tylko przelecieć te góry :roll:

PS -> przelecieć GÓRY, a nie NIEDŹWIEDZICE :mrgreen:

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-03-22, 12:39   

Alcedo, chodzi o to że znając życie fizycznie nie będzie opcji iść kompletną grupą coś mi się wydaje ;) ale mogę się mylić...
Jedziemy grupą, ok. Wieczorem imprezujemy, ok. Rano się wspólnie zbieramy, ok. Wyruszamy grupą/grupkami na szlak i wędrujemy sobie... Zakładając aktualną liczbę osób będzie to jedna grupa (no chyba że północne kozaki zechcą pobiec do przodu ;)

Na razie osób które zdeklarowały się jako chętne jest:
Maciek, X-bowman (sam czy +1?), Ty, Żaba, Ja, Mati + 1, jedna osoba ode mnie z roku i na razie chyba tyla, więc nie jest to spęd...

Co do przelecenia ;) Myślę że jest to złe określenie. Tempo będzie przyzwoite ale nie wywieś język ;) Myślę że spokojnie wolniejsze niż nasz powrót z Gorc Winter Challange. Tak by dało się i zdjęcia porobić, i żubra spotkać jednego lub dwa ...

Przyznam szczerze że sam czekam na sugestię od osób chętnych tak by było optymalnie :) Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził, ale nie chce narzucać nikomu całości, bo o to chodzi by się dogadać :)

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-03-22, 12:44   

Pełek napisał/a:
i na razie chyba tyla, więc nie jest to spęd...
e.. no to luz :) bedzie dobrze :D
Cytat:
Tak by dało się i zdjęcia porobić, i żubra spotkać jednego lub dwa ...
No!!.. spotkać żubra na szlaku to podstawa :oki:
Ostatnio zmieniony przez Alcedo 2010-03-22, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2010-03-22, 12:47   

Też bym się wstępnie pisał na ten wypad :tup: :)

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-03-22, 13:24   

Syriusz, i o to chodzi :D
jakby co to pisz i pytaj w temacie :)

x-bowman 

Wysłany: 2010-04-03, 20:35   

Ja niestety będę musiał się wypisać z wyjazdu - stawy w Kraśniczej Woli trzeba przygotować do sezonu, bo znowu się groble przerwą i będzie źle. Może kiedy indziej się z Wami wybiorę.

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-04-07, 21:21   

BARDZO MI PRZYKRO POINFORMOWAĆ ŻE Z POWODÓW:
wykruszenia ludzi, oraz wyraźnego pogorszenia się warunków turystycznych połączonych z nawrotem zimy trasa ta może nie być przyjemnością a udręką.
W związku z tym faktem muszę odwołać wydarzenie z uwagi na zdrowie i dobre samopoczucie osób mających wziąć udział.
Z wyrazami szacunku.

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2010-04-07, 21:30   

Pełek napisał/a:
z uwagi na zdrowie i dobre samopoczucie osób mających wziąć udział
a co Ty przedszkolaków planowałeś zabrać? :lol:

no niepoznaję Kolegi - Pełek bojący się "warunków turystycznych" - tego jeszcze nie grali!!

ech... dzisiejsza młodzież... :P

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-04-07, 23:47   

green power napisał/a:
ech... dzisiejsza młodzież... :P
a Ty co, staruch? :P :mrgreen:

Odpowiedz do tematu