PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrzeniowy wypad w Bieszczady
Autor Wiadomość
Hubert 

otop

Wysłany: 2005-09-05, 15:43   

Ludnoć miejscowa może zbierać jagody na terenie PN i nie s? to żadne kumoterstwa. Beszczelnoci? to s? dopiero jagodziaże z okolic Cisnej, ciężarów? wjechali na Jasło :/ .

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2005-09-05, 15:50   

Batman napisał/a:
stały się jednymi z najbardziej obleganymi, tudzież ostatnio panuje istna moda.

ale na szczęcie daleko im jeszcze do Tatr, Beskidów ?l?skiego i Żywieckiego no i chyba do Sudetów, choc nie wiem jak tam z ludĽmi bo dawno nie byłem.
A jeżeli chodzi o modę jeżdżenia w Bieszczady to dotyczy to tylko rejonu Bieszczad Wysokich - od Cisnej do Ustrzyk Górnych. Po prostu miejska tłuszcza chce zobaczyć połoniny. Natomiast rejon Komańczy, Lutowisk, czy Doliny Górnego Sanu to dzicz niesamowita! Można tułac się całymi dniami nie spotykaj?c żywej duszy.

Hubert napisał/a:
Ludnoć miejscowa może zbierać jagody na terenie PN i nie s? to żadne kumoterstwa

Tak, zbierać moga, to wiadome, ale czy musz? używać do tego tych grzebieni! Hubert przyjżałe się krzakom borówek na połoninach? Górne partie sa pokaleczone i często pozbawione lici! Jestem przekonany ze używanie tego narzędzia jest oficjalnie zabronione!

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-09-05, 15:59   

Tetrao napisał/a:
Tak, zbierać moga, to wiadome, ale czy musz? używać do tego tych grzebieni! Hubert przyjżałe się krzakom borówek na połoninach? Górne partie sa pokaleczone i często pozbawione lici! Jestem przekonany ze używanie tego narzędzia jest oficjalnie zabronione!
Goprowiec, który prowadzi zawsze moj? grupe w terenach powyżej 1000 m n.p.m. przedstawia doskonale mentalnoć tych ludzi. Powiedział, że sam używa wybieraczek bo s? wygodne i szybkie, a te pare listków odronie, dodam, że zachęcał nas do zbierania czosnku niedĽwiedziego przy szlaku na poł. Caryńsk?.

Rey 

Wysłany: 2005-09-05, 16:31   

Hubert napisał/a:
Goprowiec(..)dodam, że zachęcał nas do zbierania czosnku niedĽwiedziego przy szlaku na poł. Caryńsk?.

Po prostu pięknie :/ I kto w takim razie tych przepisów przestrzega :? Piękna jest rzeczywistoć w naszych PN :evil:

Batman 

Wysłany: 2005-09-05, 16:42   

Tetrao napisał/a:
A jeżeli chodzi o modę jeżdżenia w Bieszczady to dotyczy to tylko rejonu Bieszczad Wysokich - od Cisnej do Ustrzyk Górnych. Po prostu miejska tłuszcza chce zobaczyć połoniny. Natomiast rejon Komańczy, Lutowisk, czy Doliny Górnego Sanu to dzicz niesamowita! Można tułac się całymi dniami nie spotykaj?c żywej duszy.

Słuchaj, to podobnie Masz w Sudetach: s? 4 miejsca najbardziej oblegane, wł?czaj?c w to Karkonosze (bywa tak że ci co przyjeżdżaj?, dziwi? sie że Sudety s? większe od Karkonoszy (sic!) a pozostałe pasma najczęciej uswiadczysz jakiego tubylca, tudzież muflony. Poza tym dzicz taka, że wędruj?c w długi weekend majowy tras? 4 dniow? człowieka spotkałem po trzech dniach, jak przeszedłem na Czesk? stronę w dodatku. A było to w Górach Bialskich i Masywie ?nieżnika, gdzie cały tłum wali na ?nieżnik zapominaj?c o innych szczytach w tymże pamie.
Bo wiedz że Sudety też s? modne, ale tylko wybrane pasma, poza tym mówię: dzicz

merops 

Wysłany: 2005-11-14, 18:04   

Nie wiedziałem gdzie umiecić ten temat, więć z góry przepraszam.
Wielka proba - podsuncie jakie informacje co do fajnych i w miarę tanich miejsc w naszych górach. Planuję z żon? wyjazd sylwestrowy i szukamy fajnych miejsc, niekoniecznie z ptakami, miałby to być raczej wyjazd czysto rekreacyjny, ale lornetkę zabiorę..., podajcie jak możecie:
- ceny
- jakie okoliczne atrakcje
- inne ważne informacje
- jak dojechać samochodem
- a dla mnie ciekawe gatunki ptaków...
Ale może to być zupełnie inne fajne miejsce, niekoniecznie góry, takie gdzie Wy miło spędzilcie czas, może macie takie miejsca ?

Odpowiedz do tematu