PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrzeniowy wypad w Bieszczady
Autor Wiadomość
x-bowman 

Wysłany: 2005-08-29, 11:13   

Update: 16-18 wrzenia całkowicie odpada - szefostwo wymiliło, ze mamy gadać na Festiwalu nauki - i ... weekend mam już z bani.

Foxtrot Uniform Charlie Kilo :~(

Anem 

Wysłany: 2005-08-30, 11:53   

No to Panie i Panowie na czym stanęlo, bo czytam i czytam i nic nie wiem :) Szymon a może ty dasz namiary na jakie kwatery w których Ty byle i które byly dobrym miejscem wypadowym...

Ja od 10 mam luz więc mogę zostać dlużej... kto jeszcze może zostać dlużej :?:

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-08-30, 11:57   

uaktualnienie.
ja najprawdopodobniej pojade nad Owin (cała Polska do przejechania :roll: :] )... dlatego w Bieszczadach mnie nie będzie :(

ale info od Marcina będe cały czas tutaj wklejał :]

Magda lena 

Wysłany: 2005-08-30, 12:47   

Ja tez zadeklarowalam sie na Oswin. 11 wracam do Polski i tydzien sobie daje zeby wyjsc na czysto ze szkola :wink: 15 chce jechac nad Oswin, 18 powrot, a potem do konca miesiaca (moze bez dwoch dni) wolne i moze jeszcze pierwszy tydzien pazdziernika i jakos w tym czasie chcialabym sie wybrac w Bieszczady. :grin: Teraz jeszcze jest dla mnie za wczesnie na podanie dokladnych dat. :|

x-bowman 

Wysłany: 2005-08-30, 20:42   

Magda lena napisał/a:
potem do konca miesiaca (moze bez dwoch dni) wolne i moze jeszcze pierwszy tydzien pazdziernika i jakos w tym czasie chcialabym sie wybrac w Bieszczady. :grin: Teraz jeszcze jest dla mnie za wczesnie na podanie dokladnych dat. :|

I to jest słuszna koncepcja i ja j? popieram :oki: .
możliwoci s? dwie:
1) 23-25/24-26wrzenia
2) 30-2/ 1-3 paĽdziernika (akcja w Bielawskich Błotach)
I ja bym chyba bardziej wolał pierwszy termin.

Anem 

Wysłany: 2005-08-30, 21:40   

Aha to widzę, że jak na razie to chętna jest Kami i Ja... Nie powiem, żeby to nie była miła perspektywa, no ale jako nas mało :?

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2005-08-31, 07:22   

Anem napisał/a:
Aha to widzę, że jak na razie to chętna jest Kami i Ja[...]

wielu by chciało się z Tob? zamienić ;) :mrgreen:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Anem 

Wysłany: 2005-08-31, 10:10   

krotom napisał/a:
Anem napisał/a:
Aha to widzę, że jak na razie to chętna jest Kami i Ja[...]

wielu by chciało się z Tob? zamienić ;) :mrgreen:

No ja nie w?tpie... :D No ale jak chcecie mnie samego z Kami pucić, to ja się nie pogniewam... :)

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-08-31, 10:43   

Tam będzie jeszcze tatu Kami :lol:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Anem 

Wysłany: 2005-08-31, 11:41   

Kejbii napisał/a:
Tam będzie jeszcze tatu Kami :lol:

Wiesz KB... w wędrowaniu po górach to nie przeszkadza. :)

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2005-09-02, 20:43   

No i po 13 godzinach w autobusach wróciłem z "końca wiata". Wrażenia wszelakie niesamowite, może tylko wrażenia faunistyczne nieco poniżej oczekiwań, ale może poprzeczka była za wysoko postawiona. Podsumowuj?c było fajnie i jeszcze tam wiosn? wróce. :mrgreen:

[ Dodano: 2005-09-02, 20:47 ]
Acha w Balnicy nie byłem ale bardzo przytulne schronisko jest w Cisnej (tam mialem pierwszy nocleg); na wyjazd przyrodniczy nie polecam połonin i czerwonego sdzlaku bieszczadzkiego - za duzo tam motłochu (chwilami, choć to juz prawie po sezonie było jak na Marszałkowskiej) i zadna zwierzyna się tam nie trzyma.

Anem 

Wysłany: 2005-09-02, 21:06   

green power napisał/a:
Wrażenia wszelakie niesamowite, może tylko wrażenia faunistyczne nieco poniżej oczekiwań, ale może poprzeczka była za wysoko postawiona. Podsumowuj?c było fajnie i jeszcze tam wiosn? wróce.

Green Power powiedz co widziałe żebymy wiedzieli czego się spodziewać ;)

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2005-09-02, 21:33   

Mam nadzieje, że zobaczycie więcej niz ja choć narzekać nie moge a wiec...

[ Dodano: 2005-09-02, 21:39 ]
zaliczyłem dwa nowe dla mnie gatuny - dzięcioła białogrzbietego i drozda obrożnego, poza tym migruj? trzmielojady i nad połoninami pare ich widziałem na przemian z myszołowami, niestety ani jednego orła przedniego ani nawet orlika, te ostatnie widziałem kilka razy dopiero w okolicach otrytu, poza tym mała doza adrenalinki po zobaczeniu na szlaku tropów misia, a z takich niecodziennych widoków obrazek icie afrykański - ok. 120 ci?gn?cych nad Bosfor

[ Dodano: 2005-09-02, 21:40 ]
to 120 to o bocianach

[ Dodano: 2005-09-02, 21:42 ]
z drapoli dodatkowo 2 razy jastrz?b i 3-krotnie błotniak stawowy

[ Dodano: 2005-09-02, 21:47 ]
dodatkowo dużo rozjerzdzonych plazow i gadow

[ Dodano: 2005-09-02, 21:48 ]
aha i namierzone dwa stanowiska popielic w schroniskach

[ Dodano: 2005-09-02, 21:49 ]
jak bedziecie nocowac w roznych miejscach to tez o popielice pytajcie, bede wdzieczny

[ Dodano: 2005-09-02, 21:53 ]
na co moge ponarzekać to fatalne oznakowanie niektórych szlaków i ogromna trudnosc w uzyskaniu jakiejkolwiek informacji praktycznej - doszedłem do wniosku że "nikt nic nie wie" i chwilami ta moja pielgrzymka przez Bieszczady przypominała takie kluczenie we mgle

Anem 

Wysłany: 2005-09-04, 12:41   

Włanie sobie sprawdzam poł?czenia w Bieszczady... :? 10 godzin poci?giem z przesiadk? w Sanoku albo PKS, który z Katowic wyjeżdża o 12 więc w Ustrzykach będzie pewnie w nocy :? Niech żyje polska komunikacja... :(

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2005-09-04, 12:53   

Anem napisał/a:
Niech żyje polska komunikacja..

więta racja; ja polecam jechac autobusem z katowic do ustrzyk (nim wracałem); bo na podrózy pociagiem w tamt? srtone byłem tylko stratny (nikt nie wiedział na jakim odcinku jest przyspieszony i przez to zabuliłem mega dopłate u konduktora :( a poza tym w koncówce zawsze wlecze sie niemiłosiernie)

Odpowiedz do tematu