PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrzeniowy wypad w Bieszczady
Autor Wiadomość
mglaaa 
Suwałki/Działdowo

Wysłany: 2005-08-22, 18:36   

Trochę mało tego urlopiku daj? ;)
ale tak mnie ci?gnie w górki , że chętnie bym się wybrała
Jesienne Bieszczady..czerwone buki...mmmmm...
:tup:
a ta Balnica.. hm to może być fajne miejsce

Kejbii napisał/a:
Pamiętajcie, że ze rodka Polski jedzie się tam bodaj z dziewięć godzin.
a z Suwaliszek ze 24 :lol:
ale te STADA SÓW jak w Pieninach :D
WARTO :)

Magda lena 

Wysłany: 2005-08-22, 20:17   

Ja jestem uzalezniona od daty powrotu do Londynu, co moze nastapic
miedzy 2 a 9 pazdziernika oraz, w miedzy czasie, bede miala zjazd na SGGW
(studiuje zaocznie) ale dokladnie jeszcze nie wiem kiedy. Reszte czasu mam prawie :wink:
wolne, wiec nie bylo by dla mnie problemem pojechac na tydzien :grin:
Moze wlasnie tego 16 wrzesnia i zostac np: do 23. :?:

maciek 

Wysłany: 2005-08-23, 07:21   

mglaaa napisał/a:
Jesienne Bieszczady..czerwone buki...mmmmm...

a ta Balnica.. hm to może być fajne miejsce

rozumiem że jedziesz? :grin:

[ Dodano: 23 Sie 2005 07:22 am ]
u mnie max to 3 dni. Więcej niestety nie da rady

mglaaa 
Suwałki/Działdowo

Wysłany: 2005-08-24, 16:27   

maciek napisał/a:
rozumiem że jedziesz? :grin:

dumam..
u mnie też max, to 3 dni.

ale jak by znalazł mi miejsce w tym zielonym czterokółku
to bym dumała poważniej :)

refleksja 

Wysłany: 2005-08-25, 18:45   

Hm? Ja też bym się z chęcia wybrała, tylko że wrzesień/paĽdziernik mam już zajęty a potem zajęcia, więc kolejny forumiany zjazd mnie ominie :/

9 godzin? hehe przy dobrym poł?czeniu jechałabym 20 :P więc bardziej się by opłacał dłuższy wypad :8):

Magda lena 

Wysłany: 2005-08-25, 19:27   

Ja na 95% moge 16 i zostalabym z checia na tydzien albo dluzej. :grin:
Kamikazi pisala cos o wolnych miejscach w samochodzie, jezeli jest to nadal aktualne
to bylabym bardzo zobowiazana gdyby jedno mnie przypadlo. Jezeli nie to moze inne osoby ktore jechaly by z Warszawy, zabraly by sie razem pociagiem :razz:
Czyli wstepnie ustalona jest Balnica? Czy wiadomo juz cos, czy trzeba rezerwowac miejsca wczesniej?
Jezeli jednak wszyscy zdecyduja sie na przelom wrzesnia i pazdziernika to pojade sama, bo na poczatku pazdziernika musze wracac do Londynu :(

Kamikazi 

Wysłany: 2005-08-25, 21:11   

Jak już mówiłam jadę 16-18 wrzenia. Jak masz ochotę to jedziemy razem :) Tyle, że raczej nie będę nocować w Balnicy.
W razie czego 0 504 230 914 albo na GG.

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2005-08-26, 10:31   

Z powodu zmiany terminu warsztatów popielicowych i ja musiałem moj harmonogram przemodelować i w Bieszczady wyruszam już dzi w nocy!! Może zahacze o t? Balnice to przetre Wam szlaki :mrgreen: ; wracam za jaki tydzień.

Magda lena 

Wysłany: 2005-08-26, 10:51   

To jak zahaczysz o Balnice daj znac czy mozna sie tam zatrzymac, czy trzeba wczesniej rezerwowac, bo Kamikazi nie moze sie dodzwonic. Niezapomnianych wrazen!

maciek 

Wysłany: 2005-08-26, 11:52   

mglaaa napisał/a:
ale jak by znalazł mi miejsce w tym zielonym czterokółku

nie miej się z mojego terenowego seicento... :evil:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2005-08-28, 23:06   

Ja byłem w tym roku 2 x w Bieszczadach więc z przyczyn oczywistych odpuszcze sobie ten wrzeniowy wypad.
Mogę Wam generalnie troche poopowiadać i popolecać miejsca.

Co do Balnicy - to jest jedna chatka w lesie na granicy pl-sk , można tam dojechać kolek? w?skotorow? albo piechty 2 h od najbliższej przejezdnej drogi! Poza tym to dobre miejsce na sowy, jarz?bka, i orła przedniego (gniazduje w pobliżu) ale nie ma tam połonin i praktycznie jest jeden szlak. Bez szans na zobaczenie Bieszczad bez możliwoci ruszenia się gdzie dalej!
Jest to fajne miejsce na dziczenie w jednym miejscu, i tyle :/

Osobicie polecam Ustrzyki! Stamt?d jest wspaniała baza wypadowa na wszystkie połoniny, s? sklepy, knajpy itp. Jest stamt?d sosunkowo blisko do Tarnawy (dolina gónego Sanu) i to miejsce szczerze polecam na drapole.

Najlepszy na orła przedniego (sam sprawdziłem ;) ) jest szlak z Tarnawy na torfowisko Tarnawa, DĽwiniacz i Łokieć. jest tam też tzw. "drapolowa ł?ka" ale to sami odkryjecie :twisted: :oki:

Dwa lata temu pewnym miejscem na gadożera było torfowisko Litmirz , też w Dolinie Sanu. Pewnie teraz też tam jest, bo była to para lęgowa z gniazdem po stronie ukraińskiej. Niestety jako że zawsze byłem uzależniony od pojazdu i humoru rodziców nigdy tam jeszcze nie dotarłem. :(

Życze Wam powodzenia i zawsze chętnie doradze! :mrgreen:

[ Dodano: 2005-08-28, 23:54 ]
Zaraz czy ja dobrze widze? Kami chcesz jechać w Bieszczady na dwa dni? I to jeszcze z Warszawy? Wg mnie strata czasu. Nie zd?żysz za dużo zobaczyć, a najprawdopodobniej nie trafisz na pogode, bo tam przez 80% czasu leje! Na prawde :/

Na Bieszczady trzeba więcej czasu żeby cokoliwek zobaczyć! Wierzta mi!
ja teraz byłem 10 dni i w pełni pogodnych miałem najwyżej trzy. Tylko wtedy widziałem ciekawe ptaki, w pozostałe 7 dni bez przerwy lało i była cholerna mgła! Góry s? kapryne i trzeba miec kupe farta żeby pojechać na dwa dni i to z pogod?! :mrgreen:

Tymbardziej że jedziesz w celu zobaczenia konkretnego ptaka! I to jeszcze bardzo rzadkiego! :roll:
Radze Ci Kami, olej może i spędĽ więcej czasu w tych pięknych górach :mrgreen:

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-08-29, 09:51   

taka informacja w zwi?zku z telefonami do tego domq :)
Cytat:
Witaj!

Dalej Was ledzę… : ))) . Istotnie, jest problem z kontaktem tel. z Balnic?, bo im się antena zepsuła, a tam bez anteny kłopot z zasięgiem. Mnie się dzisiaj udało dodzwonić i Wojtek mówił, że jutro do południa będzie w Lesku, to będzie z nim kontakt.

Samochody można zaparkować na wypale – wypalacz prowadzi parking strzeżony - za puszkę piwa nadzór na czas nieograniczony. Jak nie ma wypalacza, to można zostawić przy leniczówce w Solince.

Pozdro. Marcin.

Kamikazi 

Wysłany: 2005-08-29, 09:57   

Dzięki za konkretne informacje Tetrao! Niestety nie mam więcej wolnego czasu niż trzy dni. :/ Przynajmniej w tej chwili nie zapowiada się abym miała. Może co się jeszcze zmieni.

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

x-bowman 

Wysłany: 2005-08-29, 10:05   

Byłem w Balnicy dwa razy (w zimę i na wiosnę br.) i nie raz pewnie tam jeszcze pojadę, ale raczej tylko na nocleg w trasie, bo nie mam już tam za bardzo dok?d chodzić (no chyba że na konikach, ale jest ich tylko 3 sztuki i mog? być zajęte). Co do zwierz?tek - kilka gatunków sów pohukuje sobie w bezporedniej okolicy domku (osobicie nie jestem znawc? nocnych, ale to sprawdzona informacja), wataszka wilków chodzi po okolicy i tak jak Teatrao pisał - fajnie, ale s? lepsze miejsca na obserwacje przyrodnicze.
A jeli chodzi o wyjazd - 16-18 trochę koliduje z Owinem, i chociaż Bieszczady zawsze będ? miały u mnie priorytet (tyle że samemu to już mi się nie chce), to już się zadeklarowałem na wycinkę głogów :-| .
Jakby co, to ja się piszę, może nawet samochodem z Warszawki - tylko jeszcze dwie osoby bym musiał znaleĽć, co by na paliwko się dorzuciły . Oponowałbym za wyjazdem 15 wieczorem i nocegach w namiotach, ale nie będę się upierał. A może by tak "zapolować" na żubry - na NNE od Cisnej, albo rzeczywicie gdzie w górę Sanu, jak mówi Tetrao.
Dajcie znać jak się zapatrujecie, bo muszę potwierdzić Owin.

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2005-08-29, 10:57   

16-18 wrzenia to termin zarówno Owina jak i konferencji ornitologicznej w Olsztynie. Jadę na t? drug? i nie odpuszczę nawet dla gadożera w Bieszczadach.

Przełom wrzenia i paĽdziernika też raczej odpada - pocz?tek roku akademickiego, muszę być na miejscu - a jak bym nie musiała, to s? przeciez Bielawskie Błota jeszcze...

Kurczę, szkoda wielka :/

[i] Winer [i]

Odpowiedz do tematu