PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrażenia z zimowego Helu
Autor Wiadomość
kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2006-02-14, 12:20   Wrażenia z zimowego Helu

Nie wiedzieć czemu nikt się nie spieszy z podrzuceniem na Forum garstki fotek. MMa, szef PPPikniku zapowiada relację (chyba) Kamikazi, więc pewnie wyskoczę z jakąś marnością w porównaniu do tego co się szykuje, ale kilka fotek chyba nie zaszkodzi?

Jak będzie widać, jakość pozosatwia wieeeeeeeele do życzenia, ale warunki pogodowe (również opisane poniżej przy jednym zdjęciu) pozostawiały wiele do życzenia. Nadmienię tylko na swoje usprawiedliwienie, że na Nikonie CP4500 przy ISO400 szumy są już znaczne (spójrzcie sami), a taka czułość była absolutnie konieczna żeby uzyskać czasy... w okolicy 1/60 albo nawet 1/30 sekundy :( Obiecuję się jednak poprawić i dostarczyć te lepsze jakościowo fotki, gdy dostanę płytki ze zdjęciami kolegów dysponujących Nikonem i Canonem z obiektywami ;)

Moje praktycznie wszystkie zdigiscopingowane. Przepraszam za rozmiar, ale robiłam pod kątem planowanej relacji na swoją stronę i zdecydowałam, że z tej okazji mogę trochę zaszaleć ;)
Pozwolenie od Junior Admina mam! :]

Taki obrazek nas przywitał w Ujściu Wisły... Foka szara.

Powodowani chęcią dowiedzenia się, co widzieliśmy, odwiedziliśmy zaraz następnego dnia fokarium. Bardzo miły pan, Szymon Skura, potwierdził nasze oznaczenie i opowiedział dużo ciekawych rzeczy o fokach i innych ssakach morskich naszego Bałtyku. Podobno za zdjęcia mamy wiekuisty darmowy wstęp ;) Ale i tak wspomogliśmy fokarium kupując w sklepiku pamiątki.
Na zdjęciu Ewa i ... jej mąż, imienia nie pomnę.

Trening fok (medyczny)

Ten ptaszek dostarczył mi równie wiele radości co mewy blade :]

Lodówka z portu we Władku

I teraz to, na co wszyscy czekali :P
Młoda mewa blada przed pojawieniem się PPPiknikowców spokojnie drzemała sobie na pirsie.

Czasem schodziła do wody żeby się popluskać...

...a czasem odwiedzały ją koleżanki. (ktoś oznaczy?)

Niestety, mimo czujnego oka mamusi...

Głupie dziecko musi postawić na swoim i jako zbyt ciekawskie dało się złapać! A potem gwałtu rety, kłapiąc dziobem na nosy i palce dwunożnych potworów odzyskawszy wolność odleciało z hukiem i kompletem kolorowych pierścionków!

Bez względu na pogodę (a było na co mieć wzgląd, bo przez 90% czasu zachmurzenie było 100%, wiatr wiał bez przerwy, okresowo występowała mgła i dokładał się jeszcze śnieg lub śnieg z deszczem!) ptaszki obserwowali (od lewej)
Kasia Bojarska
Łukasz Kurkowski
Łukasz Ogonowski

Oraz Mrówki (również od lewej):
Bartek Pacuk
Magda Świetlik

[i] Winer [i]

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2006-02-14, 13:04   

Hej! Ale pysio tej foczki naprawde bardziej pasuje na rzadszą pospolitą!!! nie znam, się na fokencjach ale szara ma taki słoniowy ryjek, a ta jest jakby sympatyczniejsza...

Niestety przez te przeklęte ustawienia nie wszystkie fotki się wyświetlają... :cry:
Zatrzymało mi się na pierwszej bladzioszce.... czy któryś z adminów może coś z tym w końcu zrobić :/

mikus.zet 

Wysłany: 2006-02-14, 13:32   

Się muszę nie zgodzić z przedmówcOM. To portret foki szarej jest, pospolita miała by oczki bliżej siebie i chyba barwowo też byłaby inna.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2006-02-14, 13:47   

Może i racja - głupio żeby bytomianin z gdańszczaninem o fokach dyskutował :lol:

Olga 
Marine Biologist

Wysłany: 2006-02-14, 14:45   

mi sie tez wydaje ze to foka szara.. nawet dodam ze samica... chyba ;-)

mikus.zet 

Wysłany: 2006-02-14, 16:23   

Aczkolwiek faktem jest, że en face to te dwa gatunki mogą się wydawać podobne, zwłaszcza, gdy identyfikującym nie jest fachowiec. Dla nas, lajkoników, przydatniejsze byłyby profile tych dwóch zwierzaczków, przy profilach różnica jest oczywista.

mender 

Wysłany: 2006-02-14, 16:46   

kessy napisał/a:
kompletem kolorowych pierścionków

Możesz napisać jakie? Nie wiem czy dobrze widzę - niebieska, żółta i czerwona? No i napisz kto blachował.

Olga 
Marine Biologist

Wysłany: 2006-02-14, 18:02   

wiem wiem ze jakby był profil to nie ma wtedy problemu.. ale z takiej perspektywy to mozna sie łatwo pomylić....

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2006-02-15, 16:30   

Nie ma możliwości pomyłki, gdyż oznaczali nam specjaliści z fokarium którzy widzieli też zdjęcia z profilu (ja ładnego akurat nie miałam, dlatego nie dałam) :]

Mender, blachował Szymon Bzoma a kolory dobrze widzisz ;) Jak się doszukam adresu do niego to dowiem się też co było na metalowej. Dostałam dziś część zdjęć, wkrótce coś podrzucę - chyba że macie dość ;)

Foka była naprawdę nie-sa-mo-wi-ta i cieszę się, że nie tylko my ją widzieliśmy i że Warszawie też się udało!

[i] Winer [i]

Odpowiedz do tematu