PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VII Oficjalny Zjazd Forum Przyroda 2012

Kwietniowy termin VII Zjazdu Forum Przyroda
30.03 - 01.04
7%
 7%  [ 3 ]
06.04 - 08.04
7%
 7%  [ 3 ]
13.04 - 15.04
12%
 12%  [ 5 ]
20.04 - 22.04
34%
 34%  [ 14 ]
27.04 - 29.04
39%
 39%  [ 16 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 41

Autor Wiadomość
JacWyr 

Wysłany: 2011-11-18, 18:14   

claviceps napisał/a:
wiosennym zjeździe Forum Przyroda. Ze swojej strony ponawiam propozycję Doliny Baryczy

I co w temacie? Clavik konkrety proszę! :-P Może jakaś sonda co do terminu, bo miejsce moim zdaniem ok.

claviceps 

Wysłany: 2011-11-30, 11:07   

JacWyr napisał/a:
I co w temacie? Clavik konkrety proszę! :-P

Sorki, ostatnio okrutnie zarobiony jestem. No ale jak mus, to mus ;)
Sondę zrobi się później (zresztą będzie to musiał zrobić jakiś uprawniony mod tudzież admin), jak ludzie zaproponują konkretne terminy. Mi nie wypada, bo ja jestem na miejscu, więc mi będzie najłatwiej się dostosować.
Na razie powiem co kiedy można zobaczyć. Niestety muszę skupić się na ptakach, bo z fenologii innych elementów świata żywego mam duże braki :/ ale postaram się to nadrobić żeby forumowiczom ułatwić (albo utrudnić :P ) wybór. Oczywiście jeśli ktoś inny zechce dołożyć info co nieptasiego można znaleźć w DB w poszczególnych wiosennych miesiącach, to niech pisze śmiało :oki:
Ponieważ od początku jest mowa o wiośnie, skupię się na okresie marzec-maj. Myślę, że czerwiec z góry można skreślić - sesja itp., a i w ptakach nie ma wtedy właściwie nic, czego by nie było wcześniej.
Wracając do wcześniejszych miesięcy - marzec to gęsi, gęsi, gęsi i gęsi, plus trochę bernikli ;) A poza tym duże stada innych blaszkodziobych (trzy gatunki łabędzi, kaczki, tracze) wśród których oczywiście może się zaplątać coś ciekawszego ;) No i dużo żurawi. W lasach szaleją dzięcioły (to nie Białowieża co prawda :P ale zielonosiwych mamy dużo :cool: ). I może jeszcze warto wspomnieć o sowach (płomykówka, pójdźka, włochatka). W kwietniu powinno byś jeszcze wszystko to, co w marcu (w tym trochę północnych gęsi), dolecą już lęgowe ptaki wodne (na czele z flagową ;) podgorzałką), a na spuszczonych stawach zaczną się przelotne siewki (no ale wiele zależy co będzie spuszczone - bo nie wszędzie można wejść). Maj to więcej siewek plus wszystko, co jest lęgowe w DB; mniejsza chyba szansa na nielęgowe raryty, ale bogactwo przyrody w pełni :razz:
Może teraz niech ktoś z zewnątrz rzuci konkretnym terminem ;) to zacznie się dyskusja, i może będzie z czego zmajstrować ankietę.
Jeszcze jedno - moim zdaniem nie warto z góry skreślać majowego weekendu. Jakoś się przyjęło, że wszyscy walą wtedy na Biebrzę - i narzekają, że tłumy :P A w DB do takich ilości stonki jeszcze daleeeko ;) Poza tym może warto odświeżyć tradycję ;)
No to ludu piszący na forum - do tablicy :tup:
;)

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2011-11-30, 11:23   

WujKaG trzeba zmolestować coby rowerem przyjechał z siatkami do łapania nietoperzy
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Arkadio 
Przyrodnik

Wysłany: 2011-11-30, 15:33   

Wg mnie maj byłby najciekawszy. Na gęsi to ja się napatrzę u siebie, a w maju ptaków Ci pod dostatkiem, sami mamy przykład z Rajdu ptasiarzy. Poza tym nie ukrywam, że chciałbym wówczas skorzystać z wiedzy botaników i entomofilów, dla których to również o niebo ciekawszy czas.

aziza 

otop

Wysłany: 2011-11-30, 16:32   

Jeśli wypad na łikęd majowy, byłoby (dla mnie przynajmniej) najlepszy termin gdzieś w pierwszym tygodniu maja. To jest czas, na jaki mam zaplanowany urlop, i tylko tak będę mogła przyjechać do Polski :roll:

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2011-11-30, 19:46   

Dla nietoperzowców z siatkami za to to okres nie bardzo ;) Chyba, że przy jaskiniach w górach by się coś jeszcze łowiło. Poza tym - musielibyśmy nielegalnie, bo papier mam tylko na Karpaty :P
Ale - detektor zawsze będę mógł przywieźć, zmieści mi się do kieszonki kurtki rowerowej ;)

K. Popper

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2011-11-30, 21:16   

WJG napisał/a:
[...]musielibyśmy nielegalnie, bo papier mam tylko na Karpaty :P [...]
trza będzie Fora zapędzić do roboty by swe macki uruchomił i glejty stosowne załatwił (wiem, wiem chłopaki - właśnie popadaliście ze śmiechu :P )

BJK 

Wysłany: 2011-12-01, 10:42   

Tak więc jak widać utworzyłam wstępną ankietę terminu zjazdu. Do wyboru mamy 3 miesiące ;) w tym dni weekendowe. Poniżej wyszczególniłam daty do przemyślenia :] ankieta dotycząca konkretnego terminu w konkretnym miesiącu powinna ukazać się najwcześniej w połowie stycznia 2012 po głosowaniu przy wyborze miesiąca :tup:

Zatem czytajta , kombinujta , analizujta i wybierajta :lol:

marzec w dniach:

1. od 2 do 3
2. od 9 do 11
3. od 16 do 18
4. od 23 do 25

kwiecień w dniach:

1. od 6 do 8 :!: Wielkanoc :!:
2. od 13 do 15
3. od 20 do 22
4. od 27 do 29 :!: 28.04.2012 Zlot Rzeczpospolitej Ptasiej w Słońsku (PNUW) :!:

maj w dniach:

1. długi weekend (do przemyślenia) od 30 kwietnia do 6 maja
2. od 11 do 13
3. od 18 do 20
4. 25 do 27

kalendarz 2012
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel
Ostatnio zmieniony przez BJK 2011-12-01, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  

aziza 

otop

Wysłany: 2011-12-01, 10:55   

BeaJolKa napisał/a:
kwiecień w dniach:

1. od 6 do 8 Wielkanoc
2. od 13 do 15
3. od 20 do 22
4. od 27 do 29

maj w dniach:

1. długi weekend (do przemyślenia) od 30 kwietnia do 6 maja
2. od 11 do 13
3. od 18 do 20
4. 25 do 27

Ostatni łikęd kwietnia jak dla mnie odpada, w Słońsku Zlot Rzeczpospolitej Ptasiej się odbywa. Dla mnie najlepszy termin to długi łikędzik majowy, hurtem bym mogła za jednym pobytem więcej ludzi spotkać ;) i poznać :lol:

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2011-12-01, 11:42   

Początek/połowa kwietnia brzmi rozsądnie - jest już ruch w ptasim interesie a w dodatku nie zaczęły się jeszcze ptasie monitoringi :tup:

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2011-12-01, 14:39   

zaczęły Krotu, oj zaczęły :idea:

sAdam 

Wysłany: 2011-12-04, 12:02   

Zwracam się z uprzejmą prośbą o zorganizowanie Zjazdu w pierwszej połowie kwietnia. Prośbę motywuję wczesnowiosennym aspektem runa i przede wszystkim brakiem czasu w terminach późniejszych. W związku z wielką chęcią spotkania wypowiadających się tu osób oraz dzięcioła zielonosiwego liczę na pozytywne rozpatrzenie tej prośby. ;)

Arkadio 
Przyrodnik

Wysłany: 2011-12-05, 10:39   

W zasadzie stwierdzam, że opowiem się za większością. Z takim wyprzedzeniem czasu to sobie zaklepię termin, a póki co nie szykuje mi się żaden ślub tak jak w roku ubiegłym.

Arkadio 
Przyrodnik

Wysłany: 2012-01-31, 11:40   

Coś temat przycichł. Jak wygląda sprawa zjazdu bo zostały jakieś 3 miesiące... Czy Clavik nadal jesteś zainteresowany tematem czy z racji zmiany koloru odpuściłeś? Z tego co widzę to większość jest za kwietniem więc może przegłosujemy konkretny weekend?

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2012-01-31, 11:43   

temat faktycznie lekko przycichł... boje się tych terminów wiosennych szczególnie że na przykład monitoringi dzięciołów już będą trwać w najlepsze...

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Odpowiedz do tematu