PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VII Oficjalny Zjazd Forum Przyroda 2012

Kwietniowy termin VII Zjazdu Forum Przyroda
30.03 - 01.04
7%
 7%  [ 3 ]
06.04 - 08.04
7%
 7%  [ 3 ]
13.04 - 15.04
12%
 12%  [ 5 ]
20.04 - 22.04
34%
 34%  [ 14 ]
27.04 - 29.04
39%
 39%  [ 16 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 41

Autor Wiadomość
Logan 

Wysłany: 2011-03-19, 10:26   

claviceps napisał/a:
(np. marudny Małopolanin :P )

nie marudze, po prostu stwierdzam fakt ze jestescie monotematyczni w wyborze miejsc na zjazdy ;)
dla mnie i tak wiosenny termin raczej odpada (za duzo zaplanowanej roboty w terenie)

Pełek napisał/a:
Moja kontrpropozycja - Narewka :-D

zdrajca gor :!: :twisted: Pelek juz calkiem sflaczal i rozwodnil sie od tego przebywania na nizu :mrgreen:

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2011-03-19, 10:31   

Pełek napisał/a:
Moja kontrpropozycja - Narewka
Niedaleko Siemianówki i białowieży, itd. miejsce mam, wszystko zorganizować mogę, zostaje termin wybrać i przeankietować ludzi

mnie się podoba ten teren ino żeby to bylo nie wczesniej niz za 3 miesiace bo mam duzo roboty terenowej :] a i ma żona dostanie dluzszy urlop dopiero z koncem maja :]
Logan napisał/a:
zdrajca gor Pelek juz calkiem sflaczal i rozwodnil sie od tego przebywania na nizu
jasna sprawa :haha:

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2011-03-19, 12:14   

no ja myślę że klasycznie - Wrzesień byłoby optymalnie :D ;)

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2011-03-19, 12:53   

Pełek napisał/a:
:oki: dobrze myslisz, wtedy to i ja moge pomyslec :)

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

claviceps 

Wysłany: 2011-03-19, 17:12   

Pełek napisał/a:

Optymalnie, czyli znów z wykluczeniem nie-ptasiarzy :? Była o tym mowa w Słońsku - że jesienne terminy nie są dobre, i czas je zmienić. No ale zobaczymy co ludzie powiedzą.
Jak Pełq będziesz robił ankietę, to umieść w niej proszę opcję z przedostatnim i ostatnim weekendem maja w Dolinie Baryczy.

Egretta 

Wysłany: 2011-03-19, 20:57   

Ja bym chętnie przed jesienią wybyła (wykluczony jest totalnie termin 28-29 maja - wtedy pracuję zacznę w okolicy 20 a spać się położę nad ranem 29). W sumie czemu jesień dla mnie to nie logiczne i nudne jak est tylko jesień.

Zamiast narzekać że jest ciemno, spróbuj zapalić choć jedną świeczkę...

JacWyr 

Wysłany: 2011-03-30, 18:46   

Jak rozumiem pozostał już tylko termin jesienny? A kto się podejmuje organizacji? Clav czy jakiś z wyżynno-górskich maruderów? :twisted:

claviceps 

Wysłany: 2011-03-30, 23:04   

JacWyr napisał/a:
Jak rozumiem pozostał już tylko termin jesienny? A kto się podejmuje organizacji? Clav czy jakiś z wyżynno-górskich maruderów? :twisted:

Ja się nie podejmuję, zwłaszcza że nie jestem fanem terminu jesiennego.
Co do maja - miałem pisać wcześniej, ale jakoś się nie złożyło - niestety nie dam rady się zająć ewentualna organizacją nawet jeśli forumowicze zdecydują się na wiosnę. Za dużo różnych rzeczy mi wtedy wypadło. Sorki za sianie fermentu.

claviceps 

Wysłany: 2011-10-06, 22:34   

Krotu kazał mi nowy temat zakładać, ale żem niegrzeczny młokos :twisted: ;) postanowiłem użyć starego. Tym bardziej, że niewiele wskazuje, aby VII Zjazd odbył się w tym roku (coś Pełkowi zapał zgasł szybko :P ), więc numer przejdzie na 2012.
Myślę, że to dobra okazja, żeby zmienić porę organizacji zjazdów na wiosenną - choćby dlatego, aby botanicy nie byli wykluczeni (a i robactwa różnego będzie wtedy więcej niż w październiku ;) ).

Czasu jest jeszcze sporo, ale ludzie pracują i czasem nawet planują urlopy i wyjazdy na kilka miesięcy wprzód (serio :!: czytałem o tym :!: ;) :P ), więc niniejszym otwieram dyskusję o wiosennym zjeździe Forum Przyroda. Ze swojej strony ponawiam propozycję Doliny Baryczy (zaraz górale mnie zlinczują, ale mam przygotowane pociski ze stawowego szlamu do samoobrony :twisted: ). Oczywiście wypadki chodzą po ludziach, ale czasu jest tyle, że nawet jak mnie jakiś meteoryt trafi albo kosmici porwą, to można wszystko ładnie przygotować wcześniej.
Zatem czekam na uwagi/ opinie/ kontrpropozycje/ narzekania (to ostatnie oczywiście tylko dla Małopolan :P ).

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2011-10-07, 00:53   

pamiętaj claviceps, że mamy takie narzędzie jak mailing więc jak już kłótnie na temat miejsca i czasu przeminą można będzie posłać info coby frekwencja dopisała :]

MoLoS.pl - ekspertyzy

Arkadio 
Przyrodnik

Wysłany: 2011-10-07, 16:17   

Na tym etapie mogę jedynie napisać, że miejsce dobre i pora roku również. Co do wolnego to wyjdzie w praniu choć wiadomo, że z takim wyprzedzeniem łatwiej zaklepać sobie odpowiedni termin.

Logan 

Wysłany: 2011-10-07, 16:34   

Cytat:
Zatem czekam na uwagi/ opinie/ kontrpropozycje/ narzekania (to ostatnie oczywiście tylko dla Małopolan :P ).

pominmy wiec narzekania odnosnie miejsca :P (ale nastepnym razem zjazd powinien byc w jakims gorzystym terenie :> )

claviceps napisał/a:
wiosennym zjeździe Forum Przyroda

wiosna to czas roznych inwentaryzacji, monitoringow, zbierania materialu w terenie, wiec moze byc problem ze znalezieniem nawet wolnego weekendu pasujacego wiekszej liczbie osob :roll: plusem oczywiscie jest dostepnosc nie tylko ptakow ale jakie to ciekawe kfiatki i robaki chcecie ogladac w szlamie :?: ;)

Arkadio 
Przyrodnik

Wysłany: 2011-10-07, 16:54   

Logan napisał/a:
plusem oczywiscie jest dostepnosc nie tylko ptakow ale jakie to ciekawe kfiatki i robaki chcecie ogladac w szlamie :?: ;)

Dolina Baryczy to nie tylko stawy rybne. To masa łąk w dolinie rzecznej na wielu kilometrach ;) Lasy również tam są a i pewnie niejedna murawa by się znalazła.

JacWyr 

Wysłany: 2011-10-07, 18:09   

claviceps napisał/a:
pracują i czasem nawet planują urlopy i wyjazdy na kilka miesięcy wprzód (serio :!: czytałem o tym :!: ;) :P )

Ja muszę podać terminy urlopów /2 x po 13 dni roboczych/ do przełomu listopada i grudnia...
Proponuję któryś z majowych weekendów, byle nie dłuuugi weekend, bo stonki za dużo wszędzie...

sAdam 

Wysłany: 2011-10-07, 18:15   

Szacun dla Pomysłodawców i Ludzi Próbujących ów Pomysł Wcielić w Życie! W tej sytuacji jakiekolwiek przypominanie o innych pomysłach byłoby chyba nietaktem, więc gryzę się w język, odsuwam na bok miłość do południowego wschodu i zaczynam przeglądać SDFy z okolic Baryczy w poszukiwaniu roślinnych ciekawostek. Znowu byłaby okazja do odwiedzenia miejsc, do których inaczej mi nie po drodze.
Logan napisał/a:
wiosna to czas roznych inwentaryzacji, monitoringow, zbierania materialu w terenie, wiec moze byc problem ze znalezieniem nawet wolnego weekendu pasujacego wiekszej liczbie osob
Natomiast wrzesień i początek października to czas najbardziej wytężonej pracy kameralnej, kiedy m.in. trzeba opracować zebrany materiał, tudzież podzielić się wynikami na konferencjach (i jeszcze zdążyć pożegnać lato w górach ;) ). Jak ta praca się kończy, to już tylko ptasiarze mają czego szukać w terenie oprócz ładnie przebarwionych liści, świeżego powietrza i widoków. Optymalne byłoby lato, gdyby nie wakacje studentów i urlopy etatowców. Mając jakiś wybór głosowałbym więc za wiosną, byle wczesną. Jak dla niżu, to za połową kwietnia. Ale na deklarację jest jeszcze stanowczo za wcześnie.

W kwestii noclegu: na bogato? http://www.ckis.kalisz.pl/antonin/antonin.php ;)

Odpowiedz do tematu