PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VI OFICJALNY ZJAZD FP - dyskusje
Autor Wiadomość
Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-07-05, 23:18   VI OFICJALNY ZJAZD FP - dyskusje

Witam, temat jak widać klasyczny na tą porę roku.

W ciągu weekendu z Alcedem rozmawialiśmy o tym że ostatni Zjazd był taki "niepełny" i że warto by coś zrobić. Oczywiście jak zwykle będą pojawiały się głosy sprzeciwu odnośnie miejsca, dlatego ze swojej strony chciałbym zasugerować (po uzgodnieniach wstępnych) teren Roztoczańskiego Parku Narodowego. W tym miejscu mogę podjąć się organizacji. Nie jest to ani południe ani północ tylko wschód ;) Jak miejsce nie pasuje to niech ktoś się podejmie organizacji w innym miejscu.

Rozmawiałem z gospodarzem (Miejsce - Przedpole )który mógłby udostępnić nam domek (lub dwa) w zależności od ilości osób z ceną ok 20zł od osoby za nockę w samym Zwierzyńcu. Można na miejscu zamówić również posiłki obiadowe gdyby ktoś był chętny.

Miejsce to już kiedyś "reklamowałem" - siedziba RPN, dzika rzeka Wieprz, nieopodal stawy rybne z ptakami, miejsce na ognisko jest, lokalny browar jest, kościół na wodzie, pomnik szarańczy, zalew do kąpieli jest ;) itd. - inaczej mówiąc atrakcji moc :)

Dojazd jest bardzo przyzwoity, bo poza samochodowym możliwy jest dojazd licznymi autobusami i pociągami niemal pod same drzwi.

W ramach uatrakcyjnienia Zjazdu planowalibyśmy +/-półdzienny spływ kajakowy Wieprzem. Wszystko można będzie załatwić z gospodarzem i podejmuje się kwestii organizacji jeśli będzie poparcie dla projektu. Koszty nie byłyby jakieś specjalnie porażające (kilkanaście zł pewnie) a zobaczyć piękną dziką rzekę z licznymi meandrami itd. to zawsze dla wielu nowe doświadczenie :)

Pozostaje kwestia doboru terminu. Najbardziej optymalny wydaje się Wrzesień - z uwagi na temperatury panujące, kolory jakie pojawiają się w Buczynach, aktywność ptasią, i to że studenty mają jeszcze wolne (chyba że sesja ;) ) więc więcej osób może dać radę.
W tym miejscu zapraszam do wypełnienia ankiety - http://www.doodle.com/bpk3guahbrnzf9nm Proszę w niej zaznaczyć terminy które pasowałyby. Termin który zdobędzie największe uznanie będzie zaakceptowany. Trzeba by się w miarę pospieszyć gdyż muszę zarezerwować miejsca jakby co ;) Proponuje do 25 (30) lipca by mieć pewność że nam termin nie ucieknie ;) Gdyby jednak uciekł to brany będzie pod uwagę drugi najpopularniejszy termin z ankiety

Liczba miejsc nie jest specjalnie ograniczona. Teoretycznie ok 30 mieści się w domkach, ale miejsca jest dość na dostawki czy namioty, więc luz.

No więc czekam na komentarze, krzyki, pochwały i inne uwagi wszelakie :)
Ankietę zamieściłem także tutaj, jednak tamta jest bardziej przejrzysta gdyż nie jest anonimowa i łatwiej się odnieść do uwag forumowiczów.

ANKIETA

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-07-05, 23:26   

Nie ma co tu dużo pisać. Ostatni wielki zjazd Forum miał miejsce ładnych pare lat temu, od tego czasu dołączyli do nas nowi aktywni użytkownicy - warto się poznać :idea:

Ja na zjazd się pisze, mam nadzieje że ruszymy z imprezami jak za dawnych czasów ;)

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2010-07-05, 23:29   

Pełek, pewnie nie bede jedyna i powiem: ależ to koniec świata jest, aaaa serwis zumi mowi mi wlasnie ze mam tam 733 km i 12h samochodem.... Zwierzyniec jest piekny i gdyby tylko byl blizej..... no ale mowi sie trudno... ja moge zaproponowac moze PNUW i okolice w pazdzierniku, ale musialabym pomyslec o jakiejs miescowce ktora tyle osob pomiesci :)

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-07-05, 23:32   

tusia, no ja mam świadomość, oczywiście to jest pod dyskusje. Ktoś się podejmie w innym miejscu i zorganizuje wszystko - luz :) PNUW... hmm... to jakieś 600 km od Małopolski :P ;) nie ma takiego co by wszystkim dogodził, niestety :( też jest to 330 od Krakowa ;) więc nie układam pod siebie tylko pod atrakcyjność oferty i możliwości lokalowe ;)

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2010-07-05, 23:42   

wiem wiem :) tak tylko marudze, bo daleko ode mnie, kazdy by chcial zeby bylo w miare blisko niego... :P
no bo zeby pojechac trza bedzie ze 2 dni urlopu wziac (więc jak się termin zgra to trzeba będzie ;) ). idealnie byloby w geometrycznym środeczku Polski - wtedy i wilk syty i owca cała by była :P

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-07-05, 23:46   

tusia, znaczy się w środzie koło wtorku ? ;)
no rozpoczęcie planowane pewnie w pt. popołudniu jak większości dotychczasowych zjazdów i zakończenie niedzielą wieczorną porą... albo jak ktoś będzie chciał zostać dłużej to pewnie nie będzie problemów żadnych...

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2010-07-05, 23:50   

no, toteż piątek i poniedziałek trzeba będzie mieć wolny, żeby dojechać w te i wewte, ale co tam, Roztocze piękne jest, a urlop, 2 dni da radę wysupłać, mam nadzieję... ech, jakież to piękne były studenckie czasy, kiedy człowiek nie przejmował się tak tymi 5 literkami... :P

BJK 

Wysłany: 2010-07-05, 23:50   

ale w październiku za to w Ujściu Warty są tysiące żurawi ;) , warto przemyśleć, bo warto zobaczyć ich zlot na noclegowiska ;)
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

lagopus 

Wysłany: 2010-07-05, 23:51   

Czyli BJKa i tusia organizują alternatywę w PNUW :mrgreen: :res:

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2010-07-05, 23:52   

ooo, widzę, że mam sojuszniczkę :) :oki:
to ja powiem, że w zeszłym roku padł ponoć rekord żurawii i na jednym wylocie naliczono w sumie w kilku miejscach 6000 ptaków, a gęsi to kilkadziesiąt tysięcy, w rekordowe lata ponad 120 tys. :P

BJK 

Wysłany: 2010-07-05, 23:55   

w ubiegłym październiku byłam tam 3 razy i normalnie klękajcie narody taki to widok i taki to hałas :] , przepiękne widowisko :!:
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-07-05, 23:55   

a w listopadzie zaczynają się ptaki nad Bałtykiem :P ;)

Niemniej jeszcze proszę o wypełnienie dla przejrzystości obu ankiet, aczkolwiek z uwagi na nieanonimowość http://www.doodle.com/bpk3guahbrnzf9nm ta jest dla mnie istotniejsza bym wiedział ewentualnie co gospodarzowi odrzec

No to czemu nie PNUW, czekamy na propozycje szczegółowe :)

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-07-06, 00:00   

To dajcie jakiś konkret co do tego PNUW coby podyskutować ;) Tusia, organizujesz? :P

ps ->
tusia napisał/a:
kazdy by chcial zeby bylo w miare blisko niego... :P

Cytat:
tusia

hahaha, no to już jest przesada :mrgreen: :lol: zjazd F pod domem? :P

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-07-06, 00:01   

lagopus napisał/a:
Czyli BJKa i tusia organizują alternatywę w PNUW :mrgreen: :res:

a czemu nie 2 zjazdy ? :P tak sobie jeszcze teraz pomyślałem ;) Wschodni i Zachodni ;) wrześniowy i październikowy ;) :P Chociaż znając życie to się nie może udać :)

Kurcze te żurawie i gęsi też brzmią kusząco....

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2010-07-06, 00:07   

Alcedo napisał/a:
Tusia, organizujesz?

no może podejmę rękawicę, zaczęłam nad tym poważniej mysleć, :)

Odpowiedz do tematu