PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VI OFICJALNY ZJAZD FP - dyskusje
Autor Wiadomość
Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-10-19, 17:56   

A niedawno ktoś mówił że nie ilość a jakość się ceni ;)
Pomijając kwestie stażu :P

ten fajny zielony sweter ? hmm..... za jedno piwko mogę wziąć :P

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

lagopus 

Wysłany: 2010-10-19, 18:02   

W takim razie otwórzmy lycytację tu :] niech właściciel ma równe szanse :D

Pełek napisał/a:
A niedawno ktoś mówił że nie ilość a jakość się ceni ;)

chcesz coś przez to powiedzieć Pełq...? :twisted:

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-10-19, 18:09   

hmm.... nie bo spojrzałem na swą liczbę postów i głupio tak jakoś :P
no to cena wywoławcza piwo marki VIP made by Biedronka company ;)

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Avocet 
ornitolog
poznańsko pyra

Wysłany: 2010-10-19, 20:23   

Pełek napisał/a:
Błażej - wymienianie się jest fajne :P :)
lagopus napisał/a:
Avocet, jesteście jak bracia a co w rodzinie to nie zginie :mrgreen:
tadekptaku napisał/a:
Avocet :shock: napisz nam moze jak to jest w ukladzie MMF :twisted: :lol: ;) ;) ja jestem bardzo ciekaw ;) ;) :lol:

Panowie, panowie (czyt. lagopus, tadekptaku, Pełek) - proszę sobie nie robić jaj z pogrzebu (czy tam wesela - sam nie wiem jeszcze :-P )
statyw Manfrotto 290 xtra + głowica 128 RC
lornetka Zeiss Conquest HD 10x42

JacWyr 

Wysłany: 2010-10-19, 20:40   

Pełek napisał/a:
en fajny zielony sweter ? hmm..... za jedno piwko mogę wziąć :P
Pełek napisał/a:
no to cena wywoławcza piwo marki VIP made by Biedronka company ;)

Brązowy sweter - Heineken 0,5l daję!
A poza tym jak się znalazł u lagopusa w plecaku, hę? :> :mrgreen:

Karłowaty 

Wysłany: 2010-10-19, 21:38   

Do listy obserwowanych ptaków dodałbym jeszcze:
cyraneczki,
głowienki,
nurogęś,
dzięcioły duże,
strzyżyki,
mewy "duże" i śmieszki.

lagopus 

Wysłany: 2010-10-19, 21:55   

JacWyr napisał/a:
A poza tym jak się znalazł u lagopusa w plecaku, hę? :> :mrgreen:

znalazł się na poręczy (wyrwanej wcześniej przez jednego osobnika).
tak jest Jacku gdy się garderobę po całym pensjonacie zostawia :-P w mojej torbie sweter znalazł się, bo człek chce z dobroci serca oddać znalezione, a tu już jakieś insynuacje :droczy:

ps. przekroczyłem progi domu :]

BJK 

Wysłany: 2010-10-19, 22:56   

kontynuując z tego miejsca

ciąg dalszy i ostatni:

Sobotni wieczór przebiegał jak i piątkowy, w pełnej humoru atmosferze. Dołączyła do nas kolejna grupa, tym razem witnicka w składzie: Ewa (pracownik NPUW – ssaki), jej narzeczony (już niedługo :P :res: ) Sławek-leśnik , Michał - Szef Polderu Północnego, cornix, Łukasz – zaprzyjaźniony biotechnolog oraz przeurocza, przygarnięta nie dawno, a znaleziona przy ruchliwej drodze sunia Łatka zwana również Plamką.
I jak już się okazało, że jesteśmy w zjazdowym komplecie, nastąpiła spontaniczna degustacja ogórków ukiszonych własnoręcznie przez tusię , a zaraz potem każdy z osobna i po kolei dokonał autoprezentacji wygłaszając o sobie słów kilka. Towarzyszyły temu salwy śmiechu, okrzyki zdumienia oraz głośne oklaski :lol:
Nieprawdopodobny gwar i harmider przerwał stanowczo swoją prezentacją Tony, który przekonywał nas w swoim wystąpieniu o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia, czyli rzecz była o Awibazie (myślę, że w tym temacie sam Tony zabierze głos, więc nie będę się rozwodzić.). W kolejnym punkcie zjazdowego programu naukowego zabrała głos Ewa, specjalistka ds.ssaków w NPUW. Przedstawiła nam wpływ obcych gatunkowo drapieżników występujących w Parku na stan liczebności ptaków. Padało wiele pytań, na które Ewa obszernie i wyczerpująco odpowiadała. W efekcie wszyscy zgodnym chórem orzekli, że dziki to szkodniki :P . W trakcie kolejnych przygotowań do następnej prezentacji, wśród tłumnie zgromadzonych zjazdowiczów nagle pojawił się Czerwony Kapturek, który zawartością swojego koszyczka wcale nie wzmacniał wilka, lecz częstował wszystkich chętnych, niechętnych nie było :lol: .
I tak przystąpiliśmy do ostatniej prezentacji czyli opowieści kolegów Clavicepsa i Agenta Tomka o tegorocznej wyprawie na Krym w poszukiwaniu ptasich rarytów . Komentarz towarzyszący slajdom, świetnie uzupełniał oglądane przez nas klimaty! Z ust oglądających momentami padały słowa zachwytu, tak samo jak okrzyki zgrozy !!! Prezentacja zakończyła się sukcesem i została przyjęta owacjami oraz oklaskami :oki:
Nie wiadomo dlaczego zrobiło się bardzo późno, więc czym prędzej przystąpiliśmy do gier i zabaw w podgrupach, czas płynął nieubłaganie zbyt szybko, wielu nie zdążyło nagadać się z innymi, ale niestety tak to jest, jak zbyt wielu, niezbyt często ma okazję pogadać w towarzystwie, które ma takie same zainteresowania. W jednym punkcie większość była zgodna i ustalono, że pod warunkiem, iż nie zaskoczy nas poranna mgła, bez względu na stopień zmęczenia materiału, wstajemy przed świtem i ruszamy na wieżę widokową Dyrekcji Parku w Chyrzynie, żeby nacieszyć oczy trylionem ptaków wylatujących o brzasku z noclegowisk. Aura nas nie zawiodła, mgła gdzieś przepadła, więc szybko bez zbędnego marudzenia, mycia głów, gotowania jajek na miękko oraz dobierania koloru skarpetek do koloru rękawiczek itp. ruszyliśmy migiem na miejsce :box: . I nie zawiedliśmy się :!: każdemu, któremu się wydaje, że takie widoki i zjawiska można opisać, mówię stanowczo NIE i odsyłam do albumu Tadkaptaka, Pełka i Katarzynki :cool:
Jak już wszystkie gęsi odleciały w sobie wiadomym kierunku, wróciliśmy do bazy na zasłużone śniadanie , powoli zaczęliśmy zwijać bazę, wywołując przy okazji bardzo piękną i jeszcze głośniejszą katastrofę, która wspólnymi siłami udało nam się szybko zlikwidować. Pogoda nam sprzyjała, szybko więc zapakowaliśmy chyba wszystkie manatki i ruszyliśmy kawalkadą na Wał Wschodni, gdzie z entuzjazmem wszyscy ustawili się w zgodnym szeregu ze swoimi lunetami (tu również odsyłam do wyżej wymienionych albumów ze zdjęciami). Ze wszystkich stron atakowały nas ptaki, nie wiadomo było właściwie gdzie patrzeć, prawie wszystkich zaskoczyło stadko kulików, które za szybko przeleciało nam tuż koło głów, miłe dla oka było stadko kszyków. Wypatrzono również sokoła wędrownego (Avocet? czy Vespertinus?) , natomiast Kivirowi całkiem spokojnym głosem oznajmił wszystkim, że właśnie dostrzegł przez swoją mega lunetę – hełmiatki :res: .
Ale mnie już przy tym nie było, ponieważ chwilę przed pożegnaliśmy się ze wszystkimi i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

i teraz bardzo proszę o ewentualne sprostowania i dopisanie ciągu dalszego :tup:
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

vespertinus 

Wysłany: 2010-10-19, 23:20   

BeaJolKa napisał/a:
Wypatrzono również sokoła wędrownego (Avocet? czy Vespertinus?)

Po raz drugi w tej relacji muszę niestety oddać Błażejowi co jego ;)

Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2010-10-20, 00:26   

I ja melduję się w domu, dziś jeszcze pływaliśmy z Tusią łódką po jej rewirze a potem z Kivirowim i Rycykiem ruszyliśmy w podróż powrotną, czesząc po drodze stada czajek. Trafiła się samica drzemlika, która swym pięknym lotem gorąco pozdrowiła Tusię :droczy:

Lanius 

Wysłany: 2010-10-20, 06:31   

A właśnie! Adminie drogi, jak wyszedł film z autoprezentacji?

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2010-10-20, 07:04   

tmaszkal napisał/a:
Trafiła się samica drzemlika, która swym pięknym lotem gorąco pozdrowiła Tusię

taaa, a siewki złote chociaż tam były? :droczy:
widać nie było mi jeszcze pisane skreślić kolejnego babola z listy (co za dużo to niezdrowo:) ), który zapewne nawiedzi nie tej jesieniozimy w PNUW :)

JacWyr 

Wysłany: 2010-10-20, 08:54   

lagopus napisał/a:
tak jest Jacku gdy się garderobę po całym pensjonacie zostawia :-P

To są insynuacje!!! :-P :mrgreen:
A tamto to jedynie jedna z wersji śledczych :lol:

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2010-10-20, 09:51   

Pełek napisał/a:
jazda po krawężniku to bardziej chyba TadkaPtaka dotyka ;)

2 razy mi sie przytrafilo no... :mrgreen: ale 3lata nie jezdzilem samochodem innym niz z normalna kierownica (czyli wlasnym) po kontynencie :lol: :P dopiero teraz ten fordzik byl pierwszy :twisted: :)

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2010-10-20, 10:09   

Cytat:
A może by ktoś sporządził listę ptic (ciekawszych) i nietoperków (wszystkich) obserwowanych w ramach Zjazdu? :roll:

ja jeszcze dodam berniklę "kanadyjskawą" zauważoną przez Sebę pod koniec - najprawdop. mieszaniec
czarnowrona i berniklę białolicą widziane przez Tonego w niedzielę za kwaterą (Tony, czy już wpisałeś swoje obserwacje do AwiBazy? :> )
bekasiki wypatrzone przez Michała i cornixa

a nietoperze: gacek brunatny (Żabice), nocek duży (Żabice, Sarbinowo), nocek Natterera, nocek rudy, mopek (Żabice, Sarbinowo)

hełmiatki... przed Wojskowym Mostem było stadko cn 5-7 (kto ile widział???) ptaków (w tym cn 1 samiec młody) plus przed Ownickim mostem krotu wypatrzył jeszcze 2 samice

co do peregrina obserwowanego w niedzielę wieczorem nad Polderem to myślę, że mógł być to ten sam ptak widziany przez zjazdowiczów koło południa na wale wschodnim daleko nie miał...

no i sporo błotniaków zbożowych i lagopusów obserwowanych pod silną grupę pod wezwaniem, która przedłużyła zjazd do wtorku (i berniklę - proszę cię uprzejmie odsuń się - białolicą) plus późną dymówkę w poniedziałek.
a w niedzielny wieczór przygrywał nam do wieczornych rozmów w Witnicy samiec puszczyka

Odpowiedz do tematu