PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
V OFICJALNY ZJAZD FORUM PRZYRODA
Autor Wiadomość
tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2008-08-19, 19:35   

claviceps napisał/a:
kawałek terenu chciałbym jednak zobaczyć,
tego mamy w okolicy pod dostatkiem :]

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2008-08-20, 08:07   

Logan, a ja nie dostałem odpowiedzi od gospodarzy więc jak na razie ten wczesny termin jest impossible.

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2008-08-20, 12:40   

Pełek napisał/a:
Logan, a ja nie dostałem odpowiedzi od gospodarzy więc jak na razie ten wczesny termin jest impossible.

Pełek, najpierw pytasz ludzi czy pasuje termin 5-6-7.09, który był proponowany od pewnego (relatywnie długiego) czasu, a potem się okazuje, że to niemożliwe? To po co w ogóle ta cała dyskusja?

Atterdag napisał/a:
Keska też niech się tłumaczy

1. Terminy końcosierpniowo-początkowrześniowe są dla mnie ok. Wiedziałam wcześniej i zarezerwowałam sobie wolne. Ale nie mogę czekać z szukaniem pracy, bo nagle zmienia się (niemalże ustalony?) termin Zjazdu. ZAWSZE ktoś nie będzie miał czasu. W tym wypadku będę to ja. Akceptuję to niechętnie, ale nie mam wyboru.
2. Tak jak pisała orchid, przyjazd na obie imprezy (nawet w wersji Zjazdu 5-6-7.09) - obie na dalekim południu! - jest niezwykle trudny czasowo, finansowo i logistycznie, szczególnie dla forumowiczów z Północy. Trzeba wybierać. Impreza na zamku i tak się odbędzie, a w kwestii zjazdu - jak się okazuje - nadal nie wiadomo nic. Może poza miejscem, ale to akurat jest (moim zdaniem) najmniej ważne.
3. Ciekawe, że dla Ciebie najważniejszymi punktami Zjazdu FP są wegetacja i alkohol - przynajmniej te wymieniłeś. Myślałam, że chodzi przede wszystkim o spotkanie się z forumowiczami i spędzenie z nimi czasu. Gdzie i co pijąc - to kwestia drugorzędna. Chyba.

Przepraszam za ton wypowiedzi, ale to jak Dagi podsumował całą ideę a Logan mu przyklasnął (+ zmiany terminu etc) nie nastraja optymistycznie... ostrożnie dobierając słowa.

To tyle w kwestiach ideowych. Za siebie powiem krótko. Jeśli zmiana terminu jest ostateczna, muszę się wypisać z listy uczestników. Przyjadę na Tęczyn. Miłośnik greylagów by mi nie darował nieobecności ;) W kwestii innych terminów, 13-14.09 jestem na ślubie koleżanki, a potem nie wiadomo co będzie. Będę tylko obserwować dalszą dyskusję, nie trując jej sprzeciwami co do czasu i miejsca ;)

[i] Winer [i]

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2008-08-20, 13:37   

kessy, szanowna i kochana Dorotko vel Kessy.
kessy napisał/a:
był proponowany od pewnego (relatywnie długiego) czasu, a potem się okazuje, że to niemożliwe?
chciałem zauważyć że nigdzie nie napisałem że mamy zagwarantowane lokum, o które zacząłem się starać. Znając wymagania niektórych użytkowników Forum, odbywanie zjazdu na zamku gdzie nie ma nic ciepłego do jedzenia (poza kiełbaskami), ani nie ma ciepłego wyrka (nie wszyscy mają 20 lat) uważam że nie jest to miejsce najlepsze.
Co do terminu. Zauważ że w dyskusjach chociazby z roku ubiegłego tarło się tarło przez długie miesiące a zakończyło się nomen omen na udanym zjeździe ale !! w listopadzie.
kessy napisał/a:
Tak jak pisała orchid, przyjazd na obie imprezy (nawet w wersji Zjazdu 5-6-7.09)
oczywiście robienie dwóch imprez z takim rozrzutem czasowym jest bez sensu. Impreza zamkowa to impreza zamkowa, a zjazd to zjazd i przeważnie dzieliło je ok. 2 miesiące! Nie rozumiem więc skąd interpretacja że zjazd = zamek?! To są 2 odmienne rzeczy więc ewentualne posty dot. ogniska sugeruje pisać w temacie Imprezy na Zamku Teczyn. Bo to jest właśnie takie wydarzenie.
kessy napisał/a:
Ciekawe, że dla Ciebie najważniejszymi punktami Zjazdu FP są wegetacja i alkohol - przynajmniej te wymieniłeś.
tu chyba pewna nadinterpretacja - niektórzy ciesząc się na zjazd cieszą się także na obserwacje ptaków ze specami (jakby nie było). Dagi woli roślinki więc bardziej pociąga go wegetacja. Nawet chyba KB kilka postów wyżej pisał o ptasim zatorze... więc tego sobie nie wyrzucajmy.
kessy napisał/a:
Za siebie powiem krótko. Jeśli zmiana terminu jest ostateczna, muszę się wypisać z listy uczestników.
nie Kess. Aktualnie nie ma terminu zjazdu ustalonego konkretenie. Pewnie jeszcze troche nie bedzie! A co do Teczyna zawsze będzie Cię miło znów widzieć ;) :) :*

No :) A potruć czasem możesz ;)

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

orlik06 
ornitolog-piórolog

Wysłany: 2008-08-20, 14:32   

Pełek napisał/a:
Co do terminu. Zauważ że w dyskusjach chociazby z roku ubiegłego tarło się tarło przez długie miesiące a zakończyło się nomen omen na udanym zjeździe ale !! w listopadzie.

Ciężko będzie wszystkim dogodzić rozumiem to.Tylko że na początku dysk.większość osób była za terminami końcowo wrześniowymi ew.początek października.A znaczy to że te terminy są optymalne dla każdego.

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2008-08-20, 16:06   

Uuuuuu... Kes pokazuje zęby, ale pokazuje też, że nie czyta uważnie :]

Nie Kessy... nie zredukowałem zjazdu do wegetacji i alkoholu tylko napisałem, że o tej porze roku nic nie rośnie, ptactwem się nie zajmuję, a integracja z ludźmi przy użyciu czy to dobrego słowa czy trunku owszem ciekawa jest... ale nie będę mógł się jej podjąć w Tęczyńskich warunkach w związku z kłopotami zdrowotnymi :P

Darujże mi, ale póki co problemem dla mnie jest przejść kilkaset metrów, nie mówiąc o spaniu pod gołym niebem co za tym idzie w moim wypadku tzw. "polowe warunki" wykluczają mnie. A jeżeli chodzi o alkohol... nie wiem do czego pijesz w tym wypadku, ale chyba trochę ponad miarę gdyż mój aktualny stan wyklucza mnie z jakichkolwiek imprez gdzie pojawiają się %...
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2008-08-20, 17:05   

Miałam już tu nic nie pisać skoro termin się odwlekł, ale chyba jednak za bardzo niektórych ubodłam ;) Więc w ramach tłumaczenia:

Pełku - nie chodzi o warunki a o termin. Podkreślam, że Ty sam jeszcze na poprzedniej stronie, o godz. 12 pytałeś kto może przyjechać 5-6-7/09. Dziś rano o 8 nagle piszesz, że i tak by nie było noclegów. Wszystko się zmieniło zaledwie w ciągu kilkunastu godzin... i kilku postów. Nie chce mi się już w to wnikać. Natomiast odnośnie mojej nadinterpretacji - tylko tytułem wyjaśnienia, bo widzę że moja wizja Zjazdów jest zupełnie inna niż wasza ;) Mówisz, że uczenie się od znawców ptaków jest dla Ciebie atrakcją. Umów się z Loganem na sowy. Zgadaj się z Pablem na Zator. Kusisz mnie drapolami na Orawie, ale szczerze mówiąc moje ostatnie ptasie południowe doświadczenia nie zachęcają do tego ;) Poza tym na MW - gdzie (nie tylko z info znajomych ale z moich własnych obserwacji) JEST piękna migracja i gdzie również mam zaproszenie - mam dużo bliżej i wygodniej. Już to wcześniej pisałam, ale dla mnie w naszych corocznych spotkaniach liczy się towarzystwo.

Swoją drogą, ciekawe czemu październik/listopad miałby być lepszy na wegetację, skoro im bliżej zimy tym mniej roślin. Drzewa bez liści są ciekawsze? (pyt. oczywiście retoryczne.)

Dagi - wziąłeś to zbyt osobiście ;) Czytałam uważnie, ale rozumuję na swój sposób - tak jak Ty na swój. Z tego co napisałeś odnoszę teraz wrażenie, że po prostu nie ma takich warunków żeby zjazd Cię zadowolił, bo: roślin nie będzie, ptaki Cię nie interesują, a z towarzystwem się napić nie możesz. Co więc można zrobić? :] Ja tam mogę Ci towarzyszyć w abstynencji, ale trzeba najpierw znaleźć taki termin żeby móc się pojawić. A na razie się nie zanosi.

Ja już podjęłam swoje decyzje. Bawcie się dobrze. Przyślę wam pocztą wielkie pudło pierników :mrgreen: A z niektórymi - do zobaczenia na zamku.

[i] Winer [i]

amikosik 

Wysłany: 2008-08-20, 18:10   

Ja niestety nie przyjadę. Tydzień temu straciłem władzę w rodzinie. Teraz rządzi baba, która mnie nie puści na zjazd. :(

Mrówek 
Uwaga Blondynka

Wysłany: 2008-08-20, 18:36   

ja się zjawię na zamku, potem będzie cienko z kasą :/ i czasem

Logan 

Wysłany: 2008-08-21, 09:02   

zeby sie nie rozpisywac bo nie ma sensu to odpowiem tylko na
kessy napisał/a:
Mówisz, że uczenie się od znawców ptaków jest dla Ciebie atrakcją. Umów się z Loganem na sowy. Zgadaj się z Pablem na Zator.

takie wyjazdy to sobie zawsze mozemy ekipa krakowska zrobic i takie wyjazdy beda ale chodzi o to, ze jezeli juz zjazd ma byc na poludniu to niech bedzie, procz spotkan towarzyskich, element przyrodniczy (mniej wazne czy to beda ptaki czy kfiatki) a w Tenczynie, zwlaszcza o tej porze roku nic ciekawego nie ma!! Wy z polnocy zawsze marudzicie ze jak przyjezdzacie na poludnie to nic ciekawego nie widujecie, ale to glownie przez terminy Waszych wizyt ;) poprzedni zjazd (na ktorym niestety nie moglem byc i zaluje) odbyl sie: na polnocy, pozno (jesien) i zdaje sie (procz "spotkan towarzyskich") bylo co ogladac :> teraz nasza kolej na organizacje zjazdu wiec pozwolcie wybrac miejsce i czas odpowiednie
ale skoro juz ma byc to ognisko w Tenczynie i bedzie na nim sporo osob spoza S to niech juz to bedzie zjazd, a jezeli znajda sie chetni na kolejne spotkanie jesienne to sie takie zorganizuje

kessy napisał/a:
Kusisz mnie drapolami na Orawie, ale szczerze mówiąc moje ostatnie ptasie południowe doświadczenia nie zachęcają do tego

krotka pamiec masz, a 3(?) lata temu na Spiszu na Felkowym obozie jesiennym malo drapoli latalo? :>

[ Komentarz dodany przez: kessy: 2008-08-21, 23:46 ]
Tak. :>

BJK 

Wysłany: 2008-08-25, 20:51   

no dobrze, czas płynie i najwyższy czas opowiedzieć się...
ja niestety nie dam rady przyjechać na/do Tenczyn/Tenczyna.
Szczerze mówiąc, m.in. na decyzję zaważyły: odległość, kiepski dojazd, warunki na miejscu (to już nie na mój wiek, niestety) oraz konieczność utrzymania dobrej formy w najbliższych tygodniach (tak się porobiło, że w pracy jestem nie do zastąpienia :/ a stanowisko wymaga dużej dyspozycyjności :roll: ); po głębszym zastanowieniu i analizie różnych pochorobowych pamiątek , suma: podróży, pobytu i powrótu w tak krótkim czasie + intensywnego udziału w Zjeździe, byłaby dla mnie zbyt obciążająca... Szkoda wielka, żałuję ogromnie, chciałabym Was w końcu poznać, ale wygląda na to, że już Was nie dogonię... Bawta się dobrze :tup: na chwałę polskiej przyrody :D :oki:
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2008-08-25, 21:05   

BeaJolKa napisał/a:
ja niestety nie dam rady przyjechać na/do Tenczyn/Tenczyna.

No cóż, masz znacznie dalej niż ja, rozumiem Cię.
Poczekajmy, aż Tusk zbuduje autotrady i da nam zarobić, wtedy wsiądziesz w swoją karocę i brykniesz na kolejny zjazd.. :wink:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2008-08-25, 21:12   

beajolek - oki. ale dla osob ktore chca kimac w "godnych warunkach" zalatwi sie nocleg w gospodarstwie agroturystycznym :]

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Logan 

Wysłany: 2008-08-26, 08:53   

for napisał/a:
ale dla osob ktore chca kimac w "godnych warunkach" zalatwi sie nocleg w gospodarstwie agroturystycznym

no i to jest besssssssssensu bo zamiast w kupie, znaczy sie razem siedziec to sie towarzystwo porozlazi :P

a jaka jest opcja w przypadku zlej pogody bo od piatku ma lac? :> jest tam jakis loszek w ktorym mozna sie grupa zebrac bo inaczej to pozamykamy sie w namiotach i co? :roll:

ja bede z piatku na sobote tylko najprawdopodobniej

Phoenix 

Wysłany: 2008-08-30, 00:57   

Noi lało w piątek :D A wy biedni tam śpicie w tenczynie. Dobrze że nie zostałem bo zapomniałem że jutro (tzn JUŻ dziś) mam umówione badania w Krakowie.

Pozdrawiam
Kolega z Detektywów który napił się waszej wódki :oki:

W życiu piękne są tylko chwile.

Odpowiedz do tematu