PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spływik Wisłą
Autor Wiadomość
Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-01-09, 00:18   

Stawiam na gęgawy Anser anser ze względu na kontrastuj?ce, janiejsze od lotek - pokrywy podskrzydłowe. Może w trakcie przelotu - w Jonssonie napisane, że "odlatuje tylko na okres od XII do II"..
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

amikosik 

Wysłany: 2005-01-09, 00:53   

Jak przegl?dam w domu PTAKI EUROPY to też wygl?daj? na gęgawy.

fotki dotycz?ce Modlina:

[ Dodano: 2005-01-28, 18:01 ]
Szybszy napisał/a:
Ja chcę płyn?ć w scenerii zimowej, inaczej to będzie tak jak latem tylko zimniej i brzydziej.

Szybszy szykujesz się na kajak?

zamek_Horeszków.jpg
Plik ściągnięto 4810 raz(y) 17,27 KB

bratnia_armia_DDR.jpg
Plik ściągnięto 4810 raz(y) 58,58 KB

Wychuchol 

Wysłany: 2005-10-09, 23:57   

3 pokolenia rodu Wychucholów :wink: były wczoraj w Modlinie, gdzie udało się w końcu przetestować pychówkę z silnikiem. Fajnie się tym pływa, tylko dobrze jest gdy silnik jest w pełni sprawny, czego nie można powiedzieć o tym który mielimy (niestety jest to jedyny dostępny, w każdym razie o mocy 4 KM na któr? nie potrzeba zezwoleń). Odpalał sie za pomoc? sznurka, który nawijało sie na koło, brak było obudowy na skutek czego ww koło przejechało mnie niegroĽnie po ręce, a najgorsze było ci?głe wyskakiwanie z biegu na luz. No ale po przyzwyczajeniu do tych niedogodnoci było fajnie, popłynęlimy koło spichlerza z czasów carskich (niezły zabytek, prawie wogóle nieodwiedzany z uwagi na mał? dostępnoć) i na Wisłę, zawrócilimy za mostem trasy gdańskiej. Z nurtem radzi sobie wietnie. Wr?balimy się raz na mieliznę, ale akurat płynęlimy na wiosłach. Zużywa masę benzyny, w godzinę poszły 3 litry, tak wiec trzeba brać duzy zapas przy dalszych wycieczkach. Pływalimy też po Narwi kajakiem, zwiedzilimy ruiny. Z obserwacji ptasich było z 15 czapli siwych i tyleż kormoranów na łasze w widłach Wisły i Narwi, 2 pustułki nad twierdz? i łabędĽ, o licznych mewach i paru krzyżówkach nie wspominaj?c. Na skraju ł?k pod Modlinem 7 łabędzi (2 ad i 5 młodych).

brama.jpg
Plik ściągnięto 2306 raz(y) 117,73 KB

łódki.jpg
Plik ściągnięto 2310 raz(y) 115,75 KB

schody.jpg
Plik ściągnięto 2307 raz(y) 91,07 KB

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2005-10-10, 08:06   

Super wycieczka Wychuchol, pływalem tam kiedys ale nigdy u Horeszków nie byłem, gratulacje i zacheciłes mnie do wyprawy w tamte strony własn? jednostka pływaj?c?.

Judy 

Wysłany: 2005-10-11, 20:26   

Jak kto się będzie wybierał do Modlina (zwłaszcza ze sprzętem pływajacym) niech da znać. Chętnie dotrzymam towarzystwa - spichlerza też jeszcze nigdy nie zwiedzałam

Odpowiedz do tematu