PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spływik Wisłą
Autor Wiadomość
amikosik 

Wysłany: 2005-01-04, 18:14   

Prognozy mamy coraz bardziej ciepłe. Proponuję na razie zapomnieć o krach, lodzie i zimie. Nastawmy się na wiosnę. Moja znajoma widziała pod Suwałkami lataj?cego pazia królowej. A przed moim blokiem sroki zaczynaj? pilnować gniazda i przeganiać wrony.

Szybszy 

Wysłany: 2005-01-04, 18:52   

Jeli zrobi się kra/ryż, będzie ładna, mroĽna pogoda, a spływ będzie w dzień weekendowy to ja się piszę. Może być w lutym, może w końcu zmrozi.

Wychuchol 

Wysłany: 2005-01-04, 19:04   

Rozmawiałem z facetem z Silurusa (tel 602 652 371 - czy ten sam miałe, Amikosik?)

Informacje s? takie:

Może wypożyczyć łódkę z silnikiem, wchodzi do niej do 3 osób ("żeby wygodnie wędkować 2, a do pływania 3"). Koszt wynosi 70 PLN za dzień (50 za silnik i 20 za łódĽ). Silnik jest 5-konny /nie wymaga żadnych patentów/. Daje 2 litry mieszanki paliwowej, co wystarcza na 1 godzinę płynięcia, jak kto chce więcej, to dokupuje za 5 zł/litr. Jak się dowiedział, że nie mamy dowiadczeń w prowadzeniu łodzi, trochę się zjeżył, ale nie powiedział nie. Bał się, ze możemy mu skasować sprzęt na podtopionej gałęzi, albo zwin?ć silnik :D , w zwiazku z czym należy zostawić u niego na parkingu samochód (tytułem zakładnika :mrgreen: ). Jeżeli chcemy, to należy zdeklarować się do czwartku, żeby wszystko przygotował.

Rejsy gondol? odbywaj? się od 1 maja. Poza tym ma na miejscu kajaki, można również teraz wypożyczać.

Można by spróbować, zobaczyć jak się tym pływa /na pewno głono i smoke on the water, ale łódka taka ma też swoje plusy/, z tym że jeli chodzi o pogodę w tę sobotę to jestem pesymist? :( . A na imprezkę kajakow? z Pepe & co chętnie bym się też pisał (bez przepływania pod kr? od dołu :) ).

PePe 

Wysłany: 2005-01-05, 00:06   

Ja, tak jak wspominałem piszę się chętnie na spływ piękn? zimow? pogod?. Dlatego trzymam Cię Szybszy za słowo;). Poza tym przekonany jestem, że kilka osób jeszcze się skusi, a ija może spoza forum kogo dowiadczonego przyci?gnę.

Jeli jednak zima nas ominie, to i tak szykuję się do organizacji kilkudniowego spływu na Biebrzy, lub Narwii w drugiej połowie kwietnia - probably. Zgłaszam go tutaj, póki co , bo nie wiem czy wrzucić to na forum - liczba miejsc będzie ograniczona, a terminu i kosztów jeszcze nie ustaliłem, a zaraz pojawi? się pytania;)
Jak kogo przyci?gn?ł ten temat - tzn. spływu Wisł?, może się doczyta o wiosennym i da znać, żebym się odezwał z tematem.

Wychuchol, udanej pogody - jeli popłyniecie t? puchówk?, bo obecna dla mnie strasznie niekajakowa i poczekam na mrozik :D

Szybszy 

Wysłany: 2005-01-05, 13:25   

PePe napisał/a:
[...]

Jeli jednak zima nas ominie, to i tak szykuję się do organizacji kilkudniowego spływu na Biebrzy, lub Narwii w drugiej połowie kwietnia - probably. Zgłaszam go tutaj, póki co , bo nie wiem czy wrzucić to na forum - liczba miejsc będzie ograniczona, a terminu i kosztów jeszcze nie ustaliłem, a zaraz pojawi? się pytania;)

Rzoumiem, że to zamiast spływu Bugiem, o którym mówilimy? Dla mnie OK.

Wychuchol 

Wysłany: 2005-01-06, 11:01   

W ten weekendzik to chyba sobie jednak odpuszczę bior?c pod uwagę pogodę :/

amikosik 

Wysłany: 2005-01-06, 13:34   

Jest ciepło i nie pada to dlaczego?

Wychuchol 

Wysłany: 2005-01-06, 13:48   

Ciepło to faktycznie jest, ale na Ochocie to trochę pada i prognozy widziałem deszczowe. A Wy bycie jechali ?

amikosik 

Wysłany: 2005-01-06, 14:41   

Ja nadal chcę płyn?ć. Pogoda to jest loteria i nie wiadomo jaka będzie ale nie rezygnujmy tak szybko!!!

Szybszy 

Wysłany: 2005-01-06, 15:40   

Ja chcę płyn?ć w scenerii zimowej, inaczej to będzie tak jak latem tylko zimniej i brzydziej.

Wychuchol 

Wysłany: 2005-01-06, 17:40   

To co, Ami, rezerwować ? Tylko wtedy to już wypadałoby jechać nawet jakby lało, bo facet będzie przygotowywał sprzęt. Zawsze można pływać godzinkę - dwie.
Mam jeszcze jeden element niepewnoci z chor? teciow?, ale mam nadzieję, ze nie będę musiał do niej jechać.

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-01-06, 18:30   

mówię wam - będzie padać - a ja się na tym znam ;) :] :P

Wychuchol 

Wysłany: 2005-01-08, 19:45   

No cóż Mopku, tym razem nie trafiłe ... :-D

Bylimy dzi w Modlinie w składzie Amikosik, Ewa i ja, niestety facet wyci?ł nam numer, gdyż wbrew ustaleniom nie udostępnił nam łodzi (z uwagi na spowodowane wiatrem spore fale między przystani? a ujciem Narwi do Wisły - trochę ich było, ale już w górę Narwi nie byłoby żadnego problemu). Tak więc wkurzylimy się ostro, ale po wczesnej pobudce i godzinnej jeĽdzie postanowilimy jednak wykorzystać ten dzień,który okazał się całkiem, całkiem. Poeksplorowalimy Twierdzę Modlin i nawi?zalimy kontakt z przedstawicielem Towarzystwa Przyjaciół Twierdzy Modlin czy jako tak, z którym jestemy"po słowie" w sprawie zorganizowania ekspedycji do lochów ze szczególnym uwzględnieniem nietoperzy. Chiropterologów zapraszamy do współpracy (pewnie Judy ma zreszt? teren rozpracowany).
Bylimy też przy ł?kach modlińskich i na kępie koło Zakroczymia, widzielimy pustułki, myszaki, gęsi, bielika, gile, tracze, łabędzie, mewy, kaczki. Pogoda wspaniała,11 stopni. A na łódke jeszcze wrócimy :) .

Mirek 

Wysłany: 2005-01-08, 19:56   

Hmm.., gęsi? A jakie? Może co więcej napiszesz!

amikosik 

Wysłany: 2005-01-08, 22:08   

Owszem gęsi!!! To sensacja wyjazdu. Zauważyliy je na przystani w Nowym Dworze i podjechalimy bliżej samochodem. Mimo że ptaki latały długo nad ł?kami i przeleciały nam nad głowami to okazało się że cieniasy jestemy i nie potrafimy jednoznacznie oznaczyć gatunku. Ksi?żka Wychuchola nam nie rozwi?zała problemu gdyż zawierała za mało rysunków gęsi w locie. Niestety zabrakło dowiadczenia i opatrzenia. Gęsi na pewno nawet w locie się odzywały. Leciały dosyć wysoko to fotka z aparatu z 3x zoomem,

[ Dodano: 2005-01-08, 23:38 ]
Z ciekawostek chciałbym dodać że jeden pokój w twierdzy, w nieznanym celu przeznaczony jest dla naszej bratniej armii.

Z twierdzy widać też okazały Zamek Horeszków.

gęsi8sty2005Modlin.jpg
Plik ściągnięto 4427 raz(y) 4,33 KB

2gęsi8sty2005Modlin.jpg
Plik ściągnięto 4427 raz(y) 12,85 KB

3gęsi8sty2005Modlin.jpg
Plik ściągnięto 4427 raz(y) 41,59 KB

Odpowiedz do tematu