PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rajd przyrodniczy po Polsce
Autor Wiadomość
PioSu 

Wysłany: 2008-08-10, 22:16   

Myślę że warto bym napisał krótką relację z wrażeń z 1 części z mojej "Podróży za 1den uśmiech" ;) . Na początku Dolina Nidy i parki krajobrazowe z tym miejscem związane i tam też RP Polana Polichno. Muszę powiedzieć że pierwsze moje odczucie co do rezerwatu było troche dziwne - naprawdę mała polanka - a rezerwat. Ale po dokładniej analizie: fakt - właśnie na tej małej powierzchni jest naprawdę dużo roślin chronionych. Więc dlaczego i nie utworzyć na takiej małej powierzchni rezerwatu? 1szy nocleg - w Nadnidziańskim PK - gdzieś na jakiejś łące pod namiotem. W nocy pierwsza przygoda - mój namiot został przez około godzinę "otoczony" przez chrumkające dziki - ale spokojnie - tłumaczyłem sobie - one przyszły tu na kolację - a nie ja byłem ich daniem wieczoru ;) . I tak całkiem miło minęła 1sza noc na rajdzie. Następny dzień - spotkanie z Orlikiem - jak już wspomniałem wcześniej - spotkanie owocne w obserwacje ptaków na Stawach w Górkach. Byliśmy też w RP "gipsowym" - Przęślin. Orlik - jeszcze raz dzięki za wycieczkę! :) . A wspomniane przez Orlika auto? Hmm, no jakby to powiedzieć :D . Poszliśmy z Orlikiem nad Nidę po łące - pamiętaliśmy gdzie zostawiliśmy auto. A wracając - patrzymy - auta tam nie ma! Szukamy dalej - nie ma!! No fajnie :/ . Drugiego dnia taka przygoda. I co sie okazalo - auto bylo - tylko nam sie miejsca trochę pomyliły :D . Ale przyznam - troche miałem stracha przez chwilę ;) . Ruszylem więc odnalezionym autem dalej w trasę - po drodze kolejne parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody (m.in. Krowia Wyspa) i nocleg na campingu w Kazimierzu Dolnym - ktore to miasteczko po prostu uwielbiam! :) . Akurat trwał festiwal filmowy - więc i turystów było sporo. Tam minął wieczór i noc, a 3go dnia ruszylem przez kolejne parki docelowo do PK Pojezierza Łęczyńskiego (gdzie noc spędziłem w jakimś domu wypoczynkowym). No tak, cisza tam i spokój - można wypocząć przy jeziorku - tylko że akurat sobota to była więc i disco polo szło na full. A ja akurat trochę inną muzę słucham. No cóż - taki folklor jak widać ;) . Za to następnego dnia Poleski PN i PK. Spotkanie i pogawędka z pracownikiem parku i wycieczka nad największe w parku jezioro Łukie, do którego idzie sie po po kładkach nad torfowiskiem - i pora w dalszą trasę - Nadbużański PK. Tu urzekły mnie przede wszystkim sielskie krajobrazy spokojnych wschodnich wiosek i dużo, dużo łąk. I wszedzie dużo bocianów i koni. Nie to co u nas w mieście ;) . I tak dotarłem tutaj - na jakąś wspomnianą łąkę, zdala od cywilizacji i piszę te słowa wieczorem za pomocą swojego magicznego ;) palmofonu przesyłając tę relację do Was. Trochę się rozpisałem, a miało być krótko... Następnym razem może będzie krócej ;) . Zdjęć póki co nie przesyłam z powodu "trudności technicznych", myślę że po powrocie do domu wrzucę ich trochę. A już za chwile w planie przede mną kolejne atrakcje: Narwiański PN i okolice :) .

Namor 

Wysłany: 2008-08-10, 22:50   

Szkoda PioSu, że wcześniej nie napisałeś o swoim pomyśle - ja 2 tyg. wcześniej szukałem towarzystwa na podobną przejażdżkę i nie znalazłem. Pomysł z ogłoszeniem na forum :res:

Na stawach w Górkach - byłem tam 5 sierpnia przy huraganowym wietrze, więc wszystko wpełzło w trzciny - ale czaplę purpurową, bąka i kilka bączków dało się obejrzeć, mimo, że przejrzałem tylko część stawów.

PioSu 

Wysłany: 2008-08-13, 16:05   

Ano i kolejna przygoda - tym razem "mega".
Gdy właśnie rozbiłem sobie namiot w Narwiańskim PN przy siedzibie parku w Kurowie i oglądałem sobie spokojnie pasące się obok Koniki polskie zadzwonił telefon.
Co mnie podkusiło by brać komórkę...
Zadzwoniła "pewna pani", która powiedziała że wie że mam urlop, ale w Krakowie "panika" - bo dostali mapy do Natury 2000 i nikt nie wie jak je otworzyć. I że ja jakoby wiem. I że liczy że następnego dnia będę w Krakowie.
No cóż... I piszę te słowa teraz właśnie z Krakowa :sad:
Ale cóż - jedyne co mi zostało to potraktować to - jak wspomniałem - jak jakiś rodzaj przygody (hmmm...).
Przepraszam tylko Kamila że się nie mogliśmy spotkać podczas tej mojej wyprawy. Mam nadzieję że kiedyś to się nadrobi...

Ale - na szczęście w piątek jadę z powrotem kontynuować trasę!!!
Tak łatwo to ja się nie podaję ;) .
Trochę tylko pewnie skoryguję trasę. I tylko nie będę już odbierał telefonów z jednej instytucji z Krakowa ;) .

jahod 
nosicielka Malinki

Wysłany: 2008-08-13, 16:31   

PioSu, to sie nazywa asertywnosc :D

Trzeba bylo grzecznie wytlumaczyc "pewnej pani", ze wlasnie jestes na morzu barentsa, ze ni mozesz jutro i ze w krakowie jest na pewno co najmniej jedna osoba, ktora umie obslugiwac komputer (np. taki for :P )

Kamil 

Wysłany: 2008-08-13, 17:36   

PioSu napisał/a:
Przepraszam tylko Kamila że się nie mogliśmy spotkać podczas tej mojej wyprawy
Nie masz za co przepraszać bo wiem przecież, że to nie od Ciebie zależało :)
PioSu napisał/a:
Trochę tylko pewnie skoryguję trasę
To z jakiego miejsca zaczynasz teraz kontynuację :?: ;)

PioSu 

Wysłany: 2008-08-14, 21:46   

jahod napisał/a:
i ze w krakowie jest na pewno co najmniej jedna osoba, ktora umie obslugiwac komputer (np. taki for :P )

Tym razem to nie JuraParki mnie ściągnęły do Krakowa, tylko - tu użyję skrótów ;) - "WZS ds. N2k przy WŚiR MUW".

Kamil napisał/a:
To z jakiego miejsca zaczynasz teraz kontynuację :?: ;)

Oto 2 wersja trasy rajdu.
Czerwoną linią trasa na której udało mi się już być,
czarną - na której mam nadzieję, że uda mi się być ;) ...
A w planie 4 parki narodowe i 8 krajobrazowych.
W sobotę czas na powrót w trasę :) .

mapka2.jpg
Plik ściągnięto 478 raz(y) 88,94 KB

Kamil 

Wysłany: 2008-08-14, 22:02   

PioSu napisał/a:
Oto 2 wersja trasy rajdu. Czerwoną linią trasa na której udało mi się już być,
czarną - na której mam nadzieję że teraz uda mi się być ...
Widzę ,że nie udało Ci się zwiedzić Mazur ,więc może jeszcze kiedyś tu wpadniesz,a jako ,że mieszkam po drodze to wtedy może się spotkamy ;) A póki co życzę Ci,abyś już więcej nie miał takich niespodzianek ;) i żebyś spokojnie mógł dokończyć rajd :)
Pozdrawiam

claviceps 

Wysłany: 2008-08-14, 22:03   

PioSu napisał/a:
W sobotę czas na powrót w trasę :)

PioSu, kiedy Ci wypadnie PK Dolina Baryczy :?: Bo jako że to me ulubione ślunskie tereny, a w tym roku nie bywałem tam za często (i natłok roboty się chyli zdaje się ku końcowi :] ), to może się bym dołączył i potrenował baryczoprzewodnikowanie ;)

PioSu 

Wysłany: 2008-08-14, 22:13   

claviceps napisał/a:
to może się bym dołączył i potrenował baryczoprzewodnikowanie ;)
Byłoby super :) .
Na Baryczy w sobotę chce być - tego dnia planuję najdłuższy "przelot".
Wyruszam z Krakowa koło 6-7 rano...
Pasowałoby ci?

claviceps 

Wysłany: 2008-08-14, 22:59   

PioSu napisał/a:
Pasowałoby ci?

No to lipa :/ Myślałem, że rajd będzie w drugą stronę ;) i na "moje" ziemie zawitasz jakoś w tygodniu. Weekend muszę poświęcić na wykańczanie roboty, co mnie trzyma z dala od terenu stanowczo za długo.
Mogę jeno życzyć miłych wrażeń :oki:

Odpowiedz do tematu