PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ptaki w okolicach Warszawy
Autor Wiadomość
Kamikazi 

Wysłany: 2006-03-23, 19:32   

Dziękuję Wam bardzo :) Pojawię się tam na godzinkę czy półtorej. Ok. 10 wyjeżdżam z Marymontu. Bardzo krótki wyjazd ale jak ktoś ma ochotę na przejażdżkę to zapraszam.

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Rey 

Wysłany: 2006-03-23, 20:59   

A ja zawsze przejeżdżam samochodem za wał i parkuje przy samej Wiśle :P Jak już Hubert mówił wystarczy iść wzdłuż rzeki, przy czym najciekawiej jest wtedy gdy dojdzie się za odnogę Wisły i trafi się na główny nurt. Tam jest zawsze najwięcej wodnych ptaków, a także polujące bieliki czy myszołowy. Aha idąc wzdłuż rzeki rozglądaj się nie tylko na wode, ale i na okoliczne zakrzaczenia - zawsze urzędują tam jakieś wróblowate i mogą się trafić jakieś górniczki, śnieguły i takie tam pospoliciaki ;-)

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2006-03-23, 22:29   

Zaparkuj tak, żeby się nie zakopać :D
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Kamikazi 

Wysłany: 2006-03-24, 09:57   

Jadę, jak nie wrócę po 20stej to znaczy że się zakopałam :D Dzięki za wskazówki.

.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-03-24, 10:09   

Hej,

czy ktoś z Was ma jakieś bliższe informacje na temat takich terenów jak Jaktorów i rezerwat Jedlina? Będę wdzięczny za informacje.

Rey 

Wysłany: 2006-03-24, 13:27   

Tony napisał/a:
czy ktoś z Was ma jakieś bliższe informacje na temat takich terenów jak Jaktorów i rezerwat Jedlina?

O Jaktorowie napewno najwięcej wie DD :] Natomiast jakich informacji szukasz o Jedlinie :?: Ja Ci moge na początek powiedzieć tyle że ten rezerwat leśny ma powierzchnię 70,40 ha i jest położony w gminie Cegłów niedaleko Mińska Mazowieckiego :]

amikosik 

Wysłany: 2006-03-24, 16:51   

...albo jest koło Radomia?
http://kozienickipk.com/jedlnia.htm

Rey 

Wysłany: 2006-03-24, 17:45   

amikosik napisał/a:
...albo jest koło Radomia?

Z tym że Tony pisał iż:

Tony napisał/a:
w Jedlinie (rezerwat naturalnego zasiegu Jodly)

A jodła na granicy zasięgu napewno występuje w podanej przeze mnie wyżej okolicy Mińska Mazowieckiego. Natomiast w Puszczy Kozienickiej ( a przynajmniej w podanym linku) nie ma żadnego słowa o jodłach.

amikosik 

Wysłany: 2006-03-24, 21:33   

Wobec tego,pewnie jest to koło Mińska. Tylko gdzie ten puchacz miałby tam mieszkać?

Namor 

Wysłany: 2006-03-24, 22:17   

Parę słów jest na http://minsk.warszawa.lasy.gov.pl/ trzeba wejść w ochronę lasu, a później w ochronę przyrody.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-04-11, 17:37   

Trochę martwy temat, a mam kilka pytań:

1) czy ktoś wie, jak dojechać samochodem do rezerwatu Stawinoga?
2) gdzie poza Popowem można szukać wokół Warszawy bewików?
3) gdzie pod Modlinem dokładnie siedzą sobie podróżniczki?
4) gdzie w okolicach Modlina i Stawinogi (poza tą drugą) mozna mieć duże szanse na spotkanie bociana czarnego?

Wszystkie pytania są pilne!

Kamikazi 

Wysłany: 2006-04-11, 21:01   

Dojechaliśmy do Stawinogi przez las i sporo klucząć :roll: Powrót okazał się o wiele prostszy, znaleźliśmy drogę wzdłuż Narwii. Bardzo wyboista i wąska ale Fabią udało się przejechać bez rozbicia miski ;) Z tego co pamiętam droga zaczyna się w miejscowości Łacha. Warto tam zapytać.

.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-04-12, 08:37   

Dzięki Kasiu.
Znalazłem informację, że do Stawinogi można odjechać skręcając w Popowie na Zatoru, a z tej drogi w lewo i potem znowu w lewo (podobno trasa wiedzie przez las i dochodzi do leśniczówki). Czy ktoś zapoznał się z tym wariantem?

R_Michal 
Michał Rycak

Wysłany: 2006-04-12, 10:57   

Prawdopodobnie w piatek bede mial wolne w pracy. Czy jest ktos chetny na kilku h wypad na Modlin, Popowo i Stawinoge? Jezeli bede miec urlop to mam 3 wolne miejsca w samochodzie. Jest ktos chetny na taka piatkowa wycieczke? Konkretna trasa do ustalenia :) Jutro bede mogl na 100% potwierdzic czy mam wolne.

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-04-12, 18:49   

Ja jestem chetny, może by ktoś też lunete mógł wziąść?

Odpowiedz do tematu