PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ptaki w okolicach Warszawy
Autor Wiadomość
Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2004-08-07, 18:23   

Fotki dziel? się na "przecudnej urody", ciekawe i dokumentacyjne. Każdy typ jest z radocia akceptowanyu nas tu , no problem !!!

Takoż czekamy na raszyńskiego pelecanusa - może będzie z tego jaki podgatunek rasiniensis :lol:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Kamikazi 

Wysłany: 2004-08-11, 16:43   

Kilka zdjęć z wyprawy do Raszyna zamieciłam w galerii.
Wkrótce dodam następne :)

Poniżej obrazek najlepiej oddaj?cy atmosferę rezerwatu.

[ Dodano: 2004-08-13, 10:08 ]
Co wiecie o Stawinodze w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym? Widzę na mapie, że s? tam stawy i mam zamiar je spenetrować. :D Wie kto może jak najlepiej tam dojechać? I gdzie zostawić samochód?

[ Dodano: 2004-08-25, 13:47 ]
W ostatni? sobotę, kożystaj?c z okazji, że byłam w okolicy Zalewu Zegrzyńskiego odwiedziłam...

... stawy w miejscowoci Stawinoga

Jechalimy przez Serock a za nim skręcilimy w prawo na Wyszków. Jest kilka możliwoci dojechania do stawów. Chyba najprociej jest skręcić zaraz po przejechaniu Narwi na drogę do miejscowoci Łacha i tak jad?c wzdłuż wałów dojechać na miejsce. Droga jest bardzo w?ska i nie utwardzona. Jeli spotkamy kogo jad?cego z naprzeciwka samochodem, może być problem z wyminięciem.
Inne drogi prowadz? przez Popowo - letnisko lub przez Zatory i Burlaki.

Na miejscu ogromne trzcinowiska a w nich pełno pokrzewek. Niestety nie potrafię ich rozpoznawać. Różniły się od siebie i na pewno były to różne gatunki. Nad głow? kr?żyły dwa myszołowy i co chwilę przelatywały stada wron siwych. Do kormoranów można było trafić po zapachu. Jedna cieżka prowadzi pod ich ulubionym drzewem...
Mewy (oznaczone przeze mnie jako srebrzyste) odzywały się co chwila rozkładaj?c skrzydła i wyci?gaj?ć głowy go góry.
Rybitwa rzeczna (?) dała pokaz swoich akrobatycznych umiejętnoci poluj?c na ryby, pikuj?c z powietrza do wody.

O wiele mniej ludzi niż w Raszynie. Nie obeszłam całej okolicy, ale wydaje mi się, że widziałam ambonę po wschodniej stronie większego stawu.

Oprócz tego:

- łabędzie nieme
- łyski
- krzyżówki
- błotniak, pewnie stawowy.

StawFalenckiCopy.jpg
Plik ściągnięto 5710 raz(y) 116,18 KB

Orni 

Wysłany: 2006-03-04, 22:14   

Jutro wczesnym rankiem wybieram sie na ptaki do Wilanowa. Jak ktos ma ochote moze sie przylaczyc ;)

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-03-08, 22:17   

(z roboczej na razie wersji naszej nowej strony):

25 marca wszystkich chętnych zapraszamy do jednego z najciekawszych wiosennych miejsc na ptaki w okolicach Warszawy. O tej porze łąki pomiędzy Modlinem i Pomiechówkiem zostają zalane przez wody Narwii, tworząc niezwykle malownicze rozlewiska. Nad tą "mazowiecką Biebrzą" można o tej porze spotkać stada migrujących łabędzi, gęsi, kaczek i ptaków siewkowatych. Niejednokrotnie w stadach pospolitszych gatunków widywano tu ptasie rzadkości.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak będzie tym razem, zapraszamy 25 marca o godzinie 8.00 na Dworzec PKP Warszawa Gdańska, skąd o 8.13 odjeżdża pociąg do Modlina (kierunek: Ciechanów).
Na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą coś od deszczu, dobre buty i oczywiście lornetkę

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-03-08, 22:53   

Ja już mogę powiedzieć, że będzie padać ;-) .

Rey 

Wysłany: 2006-03-09, 00:15   

Trochę optymizmu ;-)

Kamikazi 

Wysłany: 2006-03-09, 12:21   

Hubert napisał/a:
Ja już mogę powiedzieć, że będzie padać .

Rozumiem, że Hubert ma jakieś ciekawe wspomnienia z poprzednich wypadów na modlińskie łąki? ;)

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-03-09, 16:36   

Było tak przy stacji: Hura, woda!!

Gdy doszliśmy do zejścia na droge wzdłuż łąk: O nie! Woda!

:]

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-03-10, 09:33   

Hubert, jak nie będzie padać, na pewno będzie dziko wiać :)

Orni 

Wysłany: 2006-03-17, 22:01   

Czy jutro albo pojutrze moze ktos sie gdzies wybiera? Jutro moze byc wczesnie - pojutrze raczej tak po 10 :) Wchodza w gre oczywiscie okolice Wawy.

Kamikazi 

Wysłany: 2006-03-23, 19:02   

Najprawdopodobniej wybieram się jutro do Rezerwatu Ławice Kiełpińskie pod Warszawą. Możecie polecić mi jakieś ciekawe miejsce? I gdzie można zostawić samochód?

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Wychuchol 

Wysłany: 2006-03-23, 19:13   

Ja zwykle parkuję za taką stadniną , u stóp wału (za wał nie przejeżdżam, można sie zakopać). Koleżanka zakopała się co prawda i przed wałem, ale chyba była nieostrożna. za to wyciągał ją jakiś ptasiarz z Łomianek.

amikosik 

Wysłany: 2006-03-23, 19:14   

Ja w takich miejscach zostawiam samochód przy ogrodzeniu jakiegoś domu suerując, że przyjechałem w gości i cały czas patrzę na samochód.

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-03-23, 19:15   

Trase? Tam to idziesz wzdłuż wisły i wsio. Tam to bodajże można było samochodem nawet za wał przejechać, była tam jakaś stadnina jakby. Generalnie postawić tak, żeby dało się obok przejechać i będzie spoko.

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-03-23, 19:17   

hehe, dwa posty zdązyliście napisać :] .

Odpowiedz do tematu