PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze wrazenia ze Zlotu
Autor Wiadomość
Batman 

Wysłany: 2004-05-10, 22:48   

Cytat:
Hm, to najbliżej pewny "sighting" miałby miejsce na norweskich płaskowyżach..

Żeby zobaczy mornela (na żywca oczywicie) nie trzeba jechać tak daleko. Kilka żyje w okolicach Wielkiego Szyszaka po str. czeskiej.

Cytat:
No ja już gadałem z Kessy. Przecież jest tyle fajnych miejsc na południu:

Albo Karkonoski PN.

[ Dodano: 2004-05-10, 22:49 ]
Dzięki Kejbi za to zdjęcie - super - twoje czy z sieci?

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-05-10, 23:41   

Przepraszam, a czemu to wszystkie propozycje na południu? Na północy to ciekawych miejsc nie ma? :evil: Nie żeby tam było nieciekawie (Bieszczady brzmia fajnie i nie s? takie wysokie ;) ) ale tak... daleko... :(

Ja wam mówię, przyjedĽcie zim? na bieliki do Torunia ;) Można sobie obejrzeć polowania, tokowanie i zabawy młodych jednego dnia jeli się ma trochę szczęcia. A może i nocleg by się dało w posterunku energetycznym załatwić :D

[i] Winer [i]

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-05-10, 23:46   

no włanie do Torunia!!!!!!!!!!!! :wink:
wtedy kessy nie musiałaby tachać tych supersmacznych pierniczków ,tylko bymy je mieli na miejscu.............. :mrgreen:
ale jeszcze przed zimowym Zjazdem w Toruniu trzeba urz?dzić ''Letni'' i ''Jesienny'' :!:

KONIECZNIE!!!

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-05-10, 23:53   

Powiedzcie mi kto jest kim na tym grupowym zdjeciu? Chodzi mi konkretnie o tych dwoch gosci z prawej, bo reszte kojarze - tego w kapeluszu i tego z brodka pod nim ;)

Co do Zjazdu letniego to moja propozycja to Zb. Goczalkowicki i cala gama przelotnych .... siewek :twisted: !!!!... postaram sie przyjechac :wink:

Zazdroszcze Wam i szczerze zaluje ze mnie z Wami nie bylo...

a tak na serio z tym zjazdem - np. jesiennym, mam pewna propozycje! Co powiecie na polaczenie go z corocznym obozem sowiarskim w Beskidzie Zywieckim - noclegi w drewnianym schronisku, wokol widzielismy jednego dnia 3 gluszce no i... uwaga DRZEMLIKA!!!! :wink:
zastanowcie sie , sluze szczegulami!

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-05-11, 00:16   

Cytat:
Powiedzcie mi kto jest kim na tym grupowym zdjeciu? Chodzi mi konkretnie o tych dwoch gosci z prawej, bo reszte kojarze - tego w kapeluszu i tego z brodka pod nim

...to moje ziomki z Siedlec. Ten w kapeluszu to towarzysz wypraw wędkarskich(teraz juz nie tylko wędkarskich...) to Marcin''Wereszcz''Wereszczuk. A Ten z bródka to Bartosz''Bielik''Golec.
:-D

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-05-11, 00:23   

A nie widze tam kolegi mopka i Marco - Dzierzby... ponoc tez byli, czy mi sie zdaje?

Szybszy 

Wysłany: 2004-05-11, 00:31   

Tetrao napisał/a:
A nie widze tam kolegi mopka i Marco - Dzierzby... ponoc tez byli, czy mi sie zdaje?

Zdjęcie grupowe gdzie s? wszyscy będzie za parę dni. Na tym zdjęciu jest tylko ekipa wabi?ca puszczyka.

P.S. Dawałem obszerne opisy do zdjęcia, ale niestety ich nie widać :x

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-05-11, 01:11   

:( żal to wszystko czytać a jak zobaczyłem zdjęcia to już całkiem się rozkleiłem :cry:
Cytat:
Zazdroszcze Wam i szczerze zaluje ze mnie z Wami nie bylo...
- nic dodać nic uj?ć :cry: :cry: :cry:

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2004-05-11, 01:45   

Cytat:
żal to wszystko czytać a jak zobaczyłem zdjęcia to już całkiem się rozkleiłem

Nie martw się, Winer - wszystkiego nie można mieć w życiu, ale będ? następne zjazdy ! Ten pomysł sowiarski Tetrao brzmi zachęcaj?co na przykład.. Mylę, że mimo różnych koncepcji - dojdziemy do konsensusu i wskażemy miejsce bez problemu. Możemy to rozegrać przecież na zasadzie ankiety, skoro tak? opcję Mopek wprowadził.

KESSY, SZYBSZY !! - DZIĘKUJĘ ZA FOTKI W ALBUMIE, TROCHĘ SIĘ MOŻNA DOMY?LIĆ KLIMATU..
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

TatRa 

Wysłany: 2004-05-11, 09:23   

Cytat:
Tatry latem. Ahhhhh jaka piękna perspektywa Z zobaczeniem przedniaka może być większy problem, ale nic nie jest niemożliwe.

Tatra - Powiniene być głównym zwolennikiem

JESTEM ZA :!: :!:
Jedziemy na drapole :!: :!:
Mog? być Bieszczady - jeszcze nigdy tam nie byłem :oops:

Cytat:
Co powiecie na polaczenie go z corocznym obozem sowiarskim w Beskidzie Zywieckim - noclegi w drewnianym schronisku, wokol widzielismy jednego dnia 3 gluszce no i... uwaga DRZEMLIKA!!!!

Tez fajowsko :!:
I bliżej :P I tu też nie byłem :oops: No i na sowy bym się wreszcze wybrał z profesjonalistami :!:

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-05-11, 09:52   

Szymon, Marco nie było ale przecież na moim zdjęciu Mopek wystaje ;) Nawet jego pies jest :> No ale daję jeszcze jedno, dzisiaj już miałam czas przerobić tak, żeby pasowały do albumu. Wybaczcie jakoć, ale należy się cieszyć że mój skaner po ponad roku przerwy zmartwychwstał i skanuje kolor!

Natomiast co do dalekiego południa... Ja wiem, że tam s? fajne miejsca ptasie, ale
1) musimy tym razem wybrać takie, gdzie s? nietoperze i to takie które dadz? się złapać, ewentualnie poogl?dać jeli to wypadnie bliżej zimy. Nasi chiropterolodzy na pewno czuj? niedosyt i ja, chociaż ze mnie żaden ekspert - też...
2) nie mam ani prawa jazdy ani sprawnego samochodu (żeby ewentualnie przekupić tatę żeby mnie zawiózł). Wszelkie miejsca tak skrajne jak np Bieszczady, Goczałkowice, Karkonosze będ? dla mnie ogromnym problemem. Dlatego mimo wszystko byłoby fajnie, gdyby padły jakie propozycje BARDZIEJ na północy albo chociaż w rodku... Już o wiele bardziej mi pasuje Biebrza bo to po drodze przez Wawę i może kogo bym wybłagała żeby mnie wzi?ł, chociaż po ZjeĽdzie to ja nie wiem :D

Mopek, Marfu, wypowiedzcie się i wy. Gdzie można pojechać na nietoperze? Jak wygl?daj? okolice Biebrzy pod względem nietoperzowym? Nie może być tak, że na drugim ZjeĽdzie nic się nam nie złapie...

[i] Winer [i]

Karolina 

Wysłany: 2004-05-11, 09:57   

Ale do Biebrzańskiego P.N. też można się kiedy wybrać :D . Fajnie by było wstać wczenie rano i podpatrywać ptyce. No i jeszcze do Białowieskiego P.N. też nie zaszkodziłoby zawitać :mrgreen: . W góry super, ale ech strasznie daleko jak dla mnie :cry:

TatRa 

Wysłany: 2004-05-11, 10:03   

Wszędzie gdzie komus będzie za daleko :(
A Biebrzański jest zdecydowanie bliżej Mazur - czyli miejsca gdzie Zlot już był
Teraz pora na zmianę przynajmniej regionu Polski.
Nie upieram się przy górach.
Jak dla mnie może być nawet Toruń -Kessy oprowadzi mnie po swoich drapolach i tez będzie wietnie :P :wink:

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-05-11, 10:19   

mi sie marzy aby następny zjazd był "ustawiony" pod k?tem sów i nietoperzy :mrgreen:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

TatRa 

Wysłany: 2004-05-11, 10:22   

No to jest nas trzech - przynajmniej jeli chodzi o sowy :lol: : (Tetrao, Krotom, TatRa)
Nietoperze s? mi .... nie tak bliskie jak drapolaki, ale czemu przy okazji czego nowego nie spróbować? :wink:

Odpowiedz do tematu