PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Obozy sowiarskie
Autor Wiadomość
anne-bonney 

Wysłany: 2013-10-26, 19:56   

Hej,
ja również się z Wami wybieram, a że jest to mój pierwszy taki obóz chciałam się przywitać. :smile:
Cieszę się, że nawet taki żółtodziób może pojechać i nauczyć się czegoś od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. :res:
Z mężem będziemy się wybierać w piątek z Krakowa autobusem, ale gdyby ktoś jechał autem, miał wolne miejsca i chciał się podzielić kosztami podróży, to jesteśmy chętni.
Pzdr.

felix 

Wysłany: 2013-10-26, 23:29   

...edukacja jest naszym przeznaczeniem! Będzie nam milo zarazić Was sowami.....jeśli będzie opcja transportu samochodem z Kraka to będziecie o tym wiedzieć....o której możecie wystartować najwcześniej? Pozdrawiam Felix

mYszak 

Wysłany: 2013-10-30, 19:56   

Czy są jeszcze wolne miejsca?
Tak jak for napisał, chętnie wybrałbym sie na obóz. Jesli bedzie wolne miejsce, to pewnie bede sie staral dojechac busem z Krk do Nowej Białej w piatek wieczorem lub sobote rano. Bede mial GPS-a

felix 

Wysłany: 2013-10-31, 11:41   

:>
mYszak napisał/a:
Czy są jeszcze wolne miejsca?
Tak jak for napisał, chętnie wybrałbym sie na obóz. Jesli bedzie wolne miejsce, to pewnie bede sie staral dojechac busem z Krk do Nowej Białej w piatek wieczorem lub sobote rano. Bede mial GPS-a

czołem, jeszcze jest koja wolna, zapraszam. Jaki masz numer komórki?

anne-bonney 

Wysłany: 2013-11-04, 16:41   

felix napisał/a:
o której możecie wystartować najwcześniej?
Dowolnie, rezerwujemy sobie cały weekend aż do poniedziałku, więc pewnie im wcześniej, tym lepiej. :smile:

felix 

Wysłany: 2013-11-05, 16:14   

Witam, oto skład na oboz na dzień dzisiejszy:
Felix
For + Kalina
Voyt + Fiffi
Michalj + kolega ( jak to brzmi hehehe ;) )
Anne-boney + mąż
Myszak
Katrin
Marcin D
Kubczar
oraz nie wiem czy są chłopaki na FP wiec nazwiska:
Piotr Dzumek vel Dzumal
Tomasz Błaszczyk
Tomasz Baziak
Proszę o podanie kiedy kto przyjeżdża i kiedy wyjeżdża. Możemy być w bazie od popołudnia w piątek aż do popołudnia w poniedziałek. Ja najprawdopodobniej będę się kręcił już do południa w piątek po okolicy. W okolicy pensjonatu sa sklepy i mamy kuchnie do dyspozycji. Wrazie potrzeby mój telefon 600 364982. Do zobaczenia Felix

michałj. 

Wysłany: 2013-11-05, 19:06   

Ja z kumplem (sprawa jest "czysta" :) ) będziemy w piątek popołudniu, po drodze zabierając parę Voyt + Fiffi.
Wyjeżdżam w niedzielę popołudniu - Voyt z Fiffi zostaje.

Kubczar 
wieśniak z Kujaw

Wysłany: 2013-11-05, 21:27   

Ja przyjadę w piątek popołudniu i zostanę do końca (poniedziałek). W poniedziałek przenoszę się do Falsztyna na 2 - 3 dni. Taki jest plan :)

Katrin 

Wysłany: 2013-11-05, 23:52   

Ja również w piątek po południu i do poniedziałku.

mYszak 

Wysłany: 2013-11-06, 13:20   

ja przyjade w sobotę w okolicach poludnia i zostaję do poniedziałku.

for 
Zgórmysyn

Wysłany: 2013-11-06, 14:24   

Rozmawiałem wczoraj z Felkiem.
Mam nagłą przeprowadzkę (o przeprowadzce dowiedzialem sie w piatek wieczorem) od teściów do swojego mieszkania w Krzeszowicach i niestety odpadam (chyba ze sie uda wpasc w teren na nocke w niedziele, a to i tak jak naprawie matiza). Także prosze mnie wypisać z listy. GPS ma Voyt oraz myszak. W razie stwierdzenia dziupli włochatki i sóweczki prosze was o info żeby strefę założyć. Jeszcze jedno - kto mógłby Felka zabrać samochodem bo mu obiecałem??
Zyczę owocnych nocnych wrażen :)

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2013-12-13, 20:17   

To co tam było obserwowane na tym oboziku ?
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

felix 

Wysłany: 2013-12-18, 15:28   

Na listopadowym obozie wykryliśmy 3 nowe stanowiska trojpaczaka, obserwowaliśmy kilkakrotnie orzechówki, raz orla przedniego i inne pospolite. Najważniejsze jest to, ze zlokalizowaliśmy i mamy zmapowane dziuple dzięciołów czarnego, dużego i trójpalczastego pod katem sóweczki i włochatki na wiosnę. Mamy ich jak na razie 30. Wykryte stanowiska będą strefowane przez Fora. :oki: Zdjęcia z obozu wkrótce :mrgreen: Planuje kolejny oboz na 4-6 stycznia. Byłby ktoś chętny? Pozdrawiam Felix

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2013-12-18, 19:53   

Dzięki za te ciekawe info. Niestety wziąłem urlop na 30.12 - 03.01 więc 04-06.01 nie wydolę. Szkoda, bo okołosylwestrowo jezdem jak najbardziej chętny, by nawiedzić Południe..
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

felix 

Wysłany: 2013-12-19, 17:07   

....no wiec obóz rusza od soboty 4 stycznia 2014, w południe. Można zostać do wtorku 7 stycznia rano. Będzie baran zrobiony przez gospodarzy (palce lizać!) Kubczar potwierdź hehehe :) Cena za lozko 35 zeta za noc. Baza genialna i do lasu gdzie inwentaryzujemy ptaki mamy kilka kroków. Proszę jak najszybciej się zgłaszać bo to długi weekend jest :>

Odpowiedz do tematu