PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obóz sowiarski
Autor Wiadomość
green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2009-09-14, 22:09   

Marcin D. napisał/a:
GP, to nie fer W tym samym czasie skombinowałeś obóz. Nie ładnie nie ładnie
wybacz Marcinie, mój bieszczadzki kombinowałem już... od wiosny (o czym wiedzą zainteresowani), ale dopiero teraz myśl owa ujrzała światło dzienne.
Ufam jednak, że sowiarzy jest na tyle dużo, a prestiż SOSu na tyle wysoki, że nie zabraknie Wam potencjału ludzkiego i zrobicie na zachodzie dobrą robote. Czego zresztą szczerze życzę!

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2009-09-15, 21:06   

green power napisał/a:
Kejbii, o którym obozie piszesz (bo terminy sie pokrywają) - tym organizowanym przez SOS czy tym przez Treem Team (czyli nas).

Trochę zakręciłeś tym wątkiem, ne-c`est pas ? :lol:
Już sam nie wiem, do której okolicznościm się odnosił... po prostu chcę gdzieś się udać w teren, jesiennie i sowio .. chyba do Twojego, bieszczadzkiego przedsięwzięcia się odnosiłem ja :D
Chciałbym tam ruszać 01.10 z Wafki, we czwartek po południu ~15-16, by dotrzeć na miejsce na większość piątku throught niedziela :idea: Nocleg po drodze gdzielolwiek, nawet w motelu. Passażyrzy mile widziani, jakby co :iP
Pozdrr
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2009-09-15, 22:44   

Kejbii napisał/a:
chyba do Twojego, bieszczadzkiego przedsięwzięcia się odnosiłem ja
czuję się zaszczycony i zapraszam ;) ale trzeba Ci wiedzieć....
że planowo ten obóz jest "chodzony", tzn. że idziemy z wielkimi plecarami po górach, taszczymy namioty i cały majdan, a śpimy w tychże namiotach tudzież pod chmurką ino.
Wersja insza, która być może przeważy, zakłada nocleg w schronisku o niskim standardzie na materacach. Za to klimat tam bajkowy i niezapomniany. Tyle gwoli wyjaśnienia, żeby potem nie było niedomówień.

Wychuchol 

Wysłany: 2009-09-16, 23:05   

green power napisał/a:
idziemy z wielkimi plecarami po górach, taszczymy namioty i cały majdan, a śpimy w tychże namiotach tudzież pod chmurką ino.

Biedny Kejbion zaniemówił z konsternacji :roll:

Ale widzę że tu się niemal rajd 4x4 szykuje, była mowa o 3 terenówkach. Generalnie w większość miejsc się dojedzie, ale 2 lata temu jednak ugrzęzłem na 24 godziny dłużej niż planowałem w Krywem, bo po pół godzinie walki z gliniastym podjazdem poszedł dym ze sprzęgła i musiał mnie wyciągać następnego dnia znajomy z napędem na 4 łapy. Ale np. brodami na Osławie bez problemu da się osobówką przejechać, przynajmniej o tej porze roku.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2009-09-17, 00:08   

green power napisał/a:
(...) zapraszam ale trzeba Ci wiedzieć....
że planowo ten obóz jest "chodzony", tzn. że idziemy z wielkimi plecarami po górach, taszczymy (..)
Wersja insza, która być może przeważy, zakłada nocleg w schronisku

Dzięki za explicationes. To ja chętnym na wersję drugą, "taszczonego" hardziora odpuszczę z racji wieku i zasługg :wink:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2009-09-22, 15:43   

Dla zainteresowanych:
niestety jestem zmuszony przełożyć termin obozu, zapewne na następny weekend. Okazało się bowiem, że 3-4 października mamy z Maćkiem zjazd na studiach podyplomowych. Przepraszam za zamieszanie!
pozdrawiam

Logan 

Wysłany: 2009-09-22, 17:33   

green power napisał/a:
niestety jestem zmuszony przełożyć termin obozu, zapewne na następny weekend. Okazało się bowiem, że 3-4 października mamy z Maćkiem zjazd na studiach podyplomowych.

dla mnie i dla fora to tez lepszy termin bo 2X mamy wyjazd w teren w waznej sprawie (mam nadzieje ze for do tego czasu wytrzezwieje)
zainteresowanym bardziej pasuje opcja piatek-niedziela czy sobota-poniedzialek? ja bym wolal od piatku
Marcin D - masz okazje zobaczyc jak wyglada prawdziwy oboz sowiarski :] (tylko musisz zabrac ze soba 0.5l zoladkowej)

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2009-09-22, 19:02   

Cytat:
zainteresowanym bardziej pasuje opcja piatek-niedziela czy sobota-poniedzialek? ja bym wolal od piatku
jako że mam do wykorzystania jeszcze urlop więc wchodzi także w grę opcja czterodniowa np. czw-nd
Cytat:
Marcin D - masz okazje zobaczyc jak wyglada prawdziwy oboz sowiarski (tylko musisz zabrac ze soba 0.5l zoladkowej)
Marcin zapraszam, doświadczony sowiarz i górołaz mile widziany! Objąłbyś dowództwo jednej z grup szturmowych :oki: Musisz też przywieźć litr mleka 2%-ego ;)

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2009-09-23, 07:47   

Logan napisał/a:
mam nadzieje ze for do tego czasu wytrzezwieje)

niech sie twoja poczochrana o to nie boi :]

green power, Logan napisał/a:
(tylko musisz zabrac ze soba 0.5l zoladkowej)
Musisz też przywieźć litr mleka 2%-ego ;)

a ja polecam wiśniówke z sokiem z czerwonego grejfruta :]

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2009-10-04, 15:04   

można jakieś konkreciki odnośnie ekspedycji organizowanej przez GPiego ? :)

Magik 

Wysłany: 2009-10-05, 17:30   

Cytat:
Marcin D - masz okazje zobaczyc jak wyglada prawdziwy oboz sowiarski :] (tylko musisz zabrac ze soba 0.5l zoladkowej)

A jak wygląda "prawdziwy obóz sowiarski"? :)
brak odpowiedniego cytowania

voytus81 

gko

Wysłany: 2009-10-05, 17:54   

Magik napisał/a:
Marcin D - masz okazje zobaczyc jak wyglada prawdziwy oboz sowiarski

A jak wygląda "prawdziwy obóz sowiarski"?

Trzeba było się udać w ten weekend na obóz pod Baranią Górą !!!

Dzięki wszystkim za miłe towarzustwo, niesamowita atmosferę i super wrażenia :oki: :res: :oki:

Dla Ryśka ukłony i wieli szacunek za organizację :res:

swoja droga, może ktoś (Marcin) skrobnie jakąś małą relację, to ja dorzuce jakieś swoje fotki :mrgreen:

kaczyk717 
siewkolub

Wysłany: 2009-10-05, 22:05   

Dobra to ja sie postaram o relacjonizację ;) podam to co widzała nasza grupa czyli : Voytus81 ,Marcin D. i ja

Piątek : przejażdzka z podlesniczym :
puszczyk - 2 (1 widziany odm,rdzawej )1głos zaniepokojonej samicy po wabieniu uralem

Sobota : cn2 sóweczki tuż przed switaniem , tylko słyszane ,
cn7 orzechówek , krzyzodzioby siwerkowe dz,czarne i tyle z ciekawszych

Niedziela :
cn2 sóweczki , w tym 1 dobrze widziana , 2 orzechówki , w szczyrku 3 pluszcze , 2 pliszki górskie

A ogólnie inne grupy miały jeszcze : sóweczki , włochatke , płomkówkę , uszatkę , dz.trójpalczastego , jarząbka i in. smaczki !

Tak jak Wojtek z miejsca chcę podziękować Ryśkiowi za org, tego wspaniałego obozu :)

Jezeli czegos zapomniałem , poknocilem albo inne spr to pisac :)

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2009-10-06, 08:02   

kaczyk717 napisał/a:
włochatke , płomkówkę

jakim głosem sie odzywała włochatka?

a płomykówke chyba nie mieliscie w lesie :]
mniemam ze Barania Gora jest lesista :]

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Marcin D. 

Wysłany: 2009-10-07, 20:16   

Logan, green power, jeszcze nie jedna okazja będzie do wspólnego dziczenia po górach :]

for napisał/a:
jakim głosem sie odzywała włochatka?

Włochatka odzywała się z tego co pamiętam 2 albo 3 różnymi głosami. Nic więcej nie napiszę ponieważ miała ją inna grupa. Ale dała się im obserwować z 3m w świetle latarek :res:

Cytat:
a płomykówke chyba nie mieliscie w lesie :]

Na granicy lasu w jakimś przysiółku :)

Cytat:
mniemam ze Barania Gora jest lesista :]

Częściowo :]

for, pisałeś gdzieś, że jakiś Twój znajomy miał bodajże 2 tygodnie temu 2 urale w rejonie Baraniej? Będziesz tak uprzejmy i napiszesz coś więcej? :) Może będzie to jakieś nowe stanowisko ;) Może być pw :]

Odpowiedz do tematu