PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Noclegi i temu podobne
Autor Wiadomość
Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-01-23, 15:44   Noclegi i temu podobne

Wiem że jeszcze daleko do wakacji, ale .... podawajcie miejsca gdzie można się zatrzymać - jakieś fajne pola namiotowe, gospodarstwa agroturystyczne, szkolne bazy noclegowe, przyjazne leśniczówki, .... +miejsca gdzie warto się zatrzymać by na przykład skosztować pysznej grochówki lub obejrzeć malowniczy wschód / zachód słońca.

a może ktoś z was mieszka w domku i na podwórku mile by widział namiot jakiegoś Fprzyrodnika na 1 - 2 noce?

Na dobry początek zaczne:

z własnego doświadczenia:
- Suwalszczyzna - Kłajpeda - 2 km od Cz. Hańczy. Gospodarstwo Agroturystyczne. Bardzo przyjemni ludzie, pokoje, ale i możliwość rozbicia namiotu. Pyszne obiady, niedaleko do puszczy Romnickiej, malowniczych wiaduktów i ogólnie okolica super

- Kurowo - Narwiański Park Narodowy - Pole namiotowe przy siedzibie parku - śliczne wschody słońca, cudowna cisza, możliwosć taniego wypożyczenia kajaków i zwiedzenia rozlweisk Narwii

- Osowiec - Biebrzański Park Narodowy - Zagroda Bobra czy jakoś tak... pole namiotowe przy drodze N-S. Ludzi bywa sporo, jeszcze więcej komarów, ale pole prowadzi genialny leśnik, który potrafi dłuuugo opowiadać rózne ciekawe historie godne usłyszenia... czas mija genialniee

- Grzędy - Biebrzański Park Narodowy - pole biwakowe w centrum lasu, niedaleko dzików, ptaków, łosi, cisza, cisza, cisza i ah.... zakochalem sie w tym miejscu. Mozliwosc wypozyczenia rowerów aby dobrze dotrzec na wydmy i obserwować o wschodzie łosie

- Jezioro Czarne - Poleski Park Narodowy - 18km na południe od Parczewa, okolice Sosnowicy. Dobry punkt wypadowy do zwiedzania terenów parku, który jest niesamowicie malowniczy i godny odwiedzenia. Pole biwakowe bez prądu, z wodą, czystym jeziorkiem, brzozowym gaikiem i bywają tam ludzie co wiedzą o co chodzi i jest cisza i spokój.

- Tartak - Wigierski Park Narodowy - pole namiotowe przy jeziorze Pierty. Jeziorko urokliwe, mozliwosc wypozycznia łódki, nawet ciche i spokojne. Świetny punkt wypadowy do zwiedzenia WPN i okolicy. Pustka w porównaniu z polem w S.Folwarku.

- Słonne - Pogórze Dynowskie - nad rzeką San. Koniec świata, a przynajmniej takim był. Poza weekendami na polu namiotowym tuż nad rzeką pustki. W Weekendy gorzej - kilkanaście minut spaceru i znajdujemy się w innym, dzikim świecie, z opuszczonymi cerkwiami i malowniczymi górkami

- Kruszyniany i okolica - 30 na E od Białegostoku - brak jeszcze rozwiniętej bazy turystycznej, ale ludzie są niezwykle przychylni. Jednen z 2 pozostałych meczetów, piękne ostoje zwierzyny które przyciągną każdego fotografa, oraz niesamowite łąki z dużymi ilościami żurawi. Można się rozbić namiotem kilka km. dalej przy jeziorku na dziko.

Czekam na Wasze miejsca które możecie polecić w każdej chwili :)

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Heimik 
Bagiennik

kuling

Wysłany: 2007-01-23, 23:37   

Jezioro Bachotek i położone tam ośrodki wypoczynkowe, pod względem ptasim najlepszym bedzie UMK Bachotek bo przylega pezpośrednio do rozlewiska gdzie: naliczyliśmy tlyko z jednego miejsca 40 gniazd perkozów, widzielismy mase różnych gatunków kaczek, na przelotach czaple białą, orlika krzykliwego, rybołowa i wiele innych. O ile mnie pamięć nie zawodzi to byla tez wodniczka.

A jesli chodzi o nocleg free...
Juz o tym myślałem, rodzice maja kawałek ziemi (około 5h) przylegającej do Drwęcy (mamy rzeke, bagna i łąki) wszytsko otoczone lasami. Kawałek dalej pola uprawne. Tam bezpośrednio ptaków nie obserwowałem, ale podejrzewam w pobliżu gniazdo jakiegoś drapola (widziane kilkanascie razy krążące niestety nie miałęm wtedy lornetki). Jesli chodzi o ssaki to widziałem naprawde liczne tropy saren dzików i jeleni. Kto ma ochote niech przyjeżdża, około 10 km od Brodnicy. Jest prad ale nie ma wody w kranie. Sklep około 7 km. Spanie oczywiście namiot :)

Jeśli mamy tolernację do myśliwych zapraszam do OHZ Mikołajki. Jeśli bede to w namiocie pobyt za free.

Paweł - Pamiętamy! :( [*]

Oczko 
moderator
TH NATRIX

Wysłany: 2007-03-30, 17:07   

-Biały Dunajec p.Maria Kamińska ul Kościuszki 50a.... od PKP w prawo i tak do mostu przez Bialy Dunajec za mostem zaraz w lewo. numer telefonu 0-18 2073385 :] polecam,tanio a posilki baaaaardzo smaczne :res:

Zakład Geoinformatyki i Kartografii
Uniwersytet Wrocławski
------
Wiceprezes
Towarzystwa Herpetologicznego NATRIX
http://www.natrix.org.pl/

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-12-01, 21:26   

Ja ten temat odświeże, bo przy okazji mapki ;) nanosze też miejsca które moglibyśmy z czystym sumieniem polecić do nocowania - raczej te niskobudżetowe ;)

Jak ktoś coś jeszcze ma - niech podsyła - najlepiej ze współrzędnymi XX.ZZZZ, YY.WWWW ;)

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

P.Albinos 

zamtop

Wysłany: 2014-03-25, 09:29   

Na nadchodzące wakacje mogę polecić np noclegi w Świnoujściu, Mielnie, Kołobrzegu. Jeśli chodzi o morze, hotele są położone blisko morza z reguły 5-10 min do plaży widok niesamowity, niskobudżetowe też są ale już troszkę dalej, wydaje mi się że lepiej przepłacić te 20zł i wybrać ciekawszą lokalizację niżeli tłoczyć się w mieście, to są wakacje zaszalejmy ;) Ja w tym roku wybieram się do Świnoujścia co prawda byłem 2 lata temu ale tak mi się spodobało, że obiecałem sobie iż wrócę do tego miejsca i postanowiłem w tym roku się tam wybrać.

rudzik 

otop

Wysłany: 2014-11-14, 17:00   

To nad Biebrzę- http://www.biebrza.alfa.com.pl/kwatera%20gl.htm
Byłam w tym roku. Kilkanaście metrów od domku las i pola. W lesie widziałam zięby i dzięciołka. Na polu- dudki. Ogólnie super przyjemna i tania oferta. Panowała tam cisza, że budził cię śpiew ptaków :)

karina99 

Wysłany: 2015-01-13, 15:29   

A w zakopanym ktos poleci jakis fajny i w mare tani nocleg??? Bo mysle wybrac sie na ferie.

monia77 

Wysłany: 2015-01-13, 17:03   

W zakopanym polecam willę Perełka trochę daleko od centrum ale wygodnie pokoje z tv i łazienkami fajny widok albo na góry albo na górki zalezy z której strony sie dostanie pokój.Właściciele bardzo mili w zeszłym roku byłam z końcem listopada to płacilismy 30zł od osoby.

Odpowiedz do tematu