PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kutrem na ptaki
Autor Wiadomość
Krystian 

Wysłany: 2009-11-18, 07:55   Kutrem na ptaki

lookhasz w temacie 'Ptaków Pomorza' napisał/a:
Graty fajnych obserwacji!!

Ja będę zdobywał helski półwysep od piątku do poniedziałku. Co do tego kutra to miałem podobny pomysł, a więc czy możesz polecić jakiegoś dobrego "armatora" czy zabierają ze sobą bez problemu?????

pozdrawiam Łukasz Matyjasiak

Wprawdzie nie ja załatwiałem rejs, ale pojedyncza osoba zabierze się bez problemu (70-100zł za 9 godzin na morzu) trzeba być w porcie ok.6.30, potrzeć gdzie idą wędkarze i rozmawiać z szyprem, lub wcześniej szukać w internecie. Kuter którym pływałem nazywał się ,,Rebok".
Pozdrawiam, Krystian.

Pawelele 

gko

Wysłany: 2009-11-18, 09:33   

Jednak najlepiej byłoby wynająć sobie kuter tylko dla ptasiarzy bo generalnie przez 5 godzin jest się kilkanaście mil od brzegu gdzie ptaków jakoś za dużo nie było. W pasie 3-5 mil za to było wszystkiego (alek, kaczek) pod dostatkiem. Problemem jest jednak zgranie kilkunastu osób, żeby koszty były do przełknięcia dla wszystkich. Z tego co szyper mówił to najlepiej w tygodniu bo w okolicach weekendu wędkarzy od groma.

Kamikazi 

Wysłany: 2009-11-19, 10:33   

Co do rejsu kutrem to wspaniała przygoda ale dla osób nie mających problemu z chorobą lokomocyjną ;) Myślałam, że już z tego wyrosłam ale wzięłam aviomarin na wszelki wypadek. Nie pomogło, cały rejs spędziłam na rufie albo dogorywajac w jakimś pomieszczeniu. Myślę, że schudłam parę kilo. :mrgreen: Ale cześć z tych co nie miała takich problemów pozaliczała sobie kompleciki alek.

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

generosus 

Wysłany: 2009-11-19, 15:12   

to może by wynająć jaki prom - ma stabilizatory no i jest zdecydowanie dłuższy - choćby z tego względu mniej buja. W dodatku jest się wyżej nad powierzchnią morza. No i można obserwować powierzchnię morza z knajpki co też nie jest złym pomysłem :mrgreen: Kiedyś pływały promy do Bałtijska - ciekawe czy nadal pływają ...

Krystian 

Wysłany: 2009-11-19, 19:49   

No co do tej choroby morskiej, to zmogła 2/7 naszej ekipy, z czego nikt nie był na dopingu (aviomarin, lokomotiv) a jeden z ,,dotkniętych" zrobił ten błąd, że wszedł do pomieszczenia pod pokładem. Dobra rada to oczywiście wspomaganie, inna to kiedy mocno buja patrzeć na horyzont ... :oki:
Wszyscy (bez wyjątków) z ekipy byli jednak zadowoleni.
Doszliśmy wspólnie do wniosku, że optymalnie byłoby skrzyknąć na jeden dzień ekipę około 15-20 ptasiarzy, wynająć kuter tylko dla siebie i pływać wzdłuż wybrzeża w odległości 1-4km od brzegu. Pomyślimy o tym za rok :> :> :>
A teraz zobaczcie jak walczyły mewy o resztki śniadania jednego z Forumowiczów ... :lol: :-P :-D ...

Walka.jpg
Plik ściągnięto 1762 raz(y) 101,76 KB

generosus 

Wysłany: 2009-11-19, 20:28   

w sumie to warto jednak brac takich chorowitych kolegów tylko trzeba dbać , żeby się przed rejsem najedli :cool:

Pawelele 

gko

Wysłany: 2009-11-19, 20:33   

Obowiązkowe menu przed rejsem w takim razie to ryby ;)

pulsatilla1214 

Wysłany: 2009-11-19, 21:08   

... nalepiej z pieśnią na ustach ;)

http://www.youtube.com/wa...wsb-HaWgw&hl=pl

Odpowiedz do tematu