PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2010-11-18, 08:13
Kolejny obóz sowiarski - Kryńszczak
Autor Wiadomość
Mirek 

Wysłany: 2004-11-14, 23:09   

Ja choć nie byłem, to cieszę się, że Forumiana społecznoć coraz lepiej się poznaje. Dla zainteresowanych sowami mogę podać już wstępnie informację, że jest planowana organizacja podobnego zlotu w celu wyszukiwania sów znacznie bliżej Warszawy - w największym kompleksie lenym byłego woj. siedleckiego - w Kryńszczaku koło Łukowa. O ile największy specjalista od sóweczki RM się skusi to zorganizujemy co w marcu. Jeli kto nie wie, to w kompleksie tym znajduje się bardzo duży rezerwat JATA o pow. 10 km kwadratowych. Co prawda kompleks dobrze przebadany, ale jeli chodzi o sowy, to ma duże "niedobory". Powinna tu być i sóweczka i włochatka. Wystepuj? też orzechówki i krzyżodzioby. A zreszt? co tu gadać. Piszę na gor?co, abycie mieli na uwadze to przedsięwzięcie. Na razie nie jest ono jeszcze pewne na 100%.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2004-11-14, 23:33   

Ale ja już wchodzę w ten obozik w Kryńszczaq :razz:

Hej, GTW - a może wyosobnić osobny temat jw. ?
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

maciek 

Wysłany: 2004-11-16, 11:51   

wracaj?c do planowanego obozu w Kryńszczaku - czy kto będzie w stanie pozałatwiać niezbędne zezwolenia na wejscia do rezerwatów? To chyba istotne.

GTW - może faktycznie wydzielcie to jako osobny temat?

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-11-16, 12:00   

Ja też byłbym zainteresowany , szkoda tylko że w marcu nie widze jakiego wolneo terminu typu długi weekend etc. co by bez przeszkód tak daleko wyruszyć. Może z feriami wi?tecznymi jako poł?czyć?

maciek 

Wysłany: 2004-11-16, 12:02   

może i Felek dałby się skusić??

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-11-16, 12:11   

w?tpie bo to karpacki nacjonalista :wink: ale zapytam go ... delikatnie :lol:

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-11-16, 12:21   

Kejbii napisał/a:
Ale ja już wchodzę w ten obozik w Kryńszczaq :razz:

ja też potwierdzam swoja obecnoć.............. ;) ( w końcu to ''jak w domu'' raptem 25km od Siedlce)
a teren , potwierdzam , bardzo ciekawy, byłem kilka razy...

amikosik 

Wysłany: 2004-11-16, 15:46   

Tetrao napisał/a:
w?tpie bo to karpacki nacjonalista :wink: ale zapytam go ... delikatnie :lol:

Chyba "dał się namówić" bo ogranizuje w grudniu kolejny obóz ale oczywicie u siebie w górach.

Rasta 

Wysłany: 2004-11-16, 18:11   

Pisze tutaj, ale ten post akurat nadawalby sie i na forum z Pienin i ten o metodach na sowy.
Nie wiem czy wiecie, ze te warsztaty to nic nowego. Od 1999 roku Sekcja Ochrony Sow KOO organizuje co roku warsztaty w roznych czesciach kraju (w br byly 5). W przyszlym roku przewidywane sa kolejne w gorach pd Polski. Tym razem celem jest tworzenie stref ochronnych dla puchacza i poznanie sytuacji niektorych gatunkow na scisle okreslonych powierzchniach scisle okreslonymi metodami. Akurat o sowach Karpat wiadomo najmniej (to ze ktos cos tam wie to nie znaczy ze my o tym wiemy - chodzi mi o namacalny odpowidnik jakim sa publikacje - wystarczy spojrzec do Awifauny Polski).
Moze tez sie zjawie w Krynszczaku... :) Kompleks sliczny i obiecujacy

Mirek 

Wysłany: 2004-11-16, 19:24   

Kurcze, jak Ciebie nie będzie, to nie będzie obozu!

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-11-16, 22:00   

Nie umniejszaj?c w niczym Racie - jak nas nie będzie, to nie będzie obozu :) Wszystkich nas. Pieniński klimat zbudowała grupa ludzi i dlatego obóz był niezpaomniany mimo iż sów zasadniczo nie było :]

Rasta, a czemu nic się nie słyszy o tych obozach sowiarskich KOO? Bynajmniej ja nic nie słyszałam, a skoro nikt nie podał żadnej informacji na Forum - wyszukiwaczy mamy wielu i dobrych - wygl?da na to, że wasze "imprezy" s? bardzo kameralne... Czy s? naprawdę? :? Mylę, że wiele osób byłoby zainteresowanych :)

[i] Winer [i]

Mirek 

Wysłany: 2004-11-16, 22:04   

maciek pytał, kto by się zaj?ł niezbędnymi zezwoleniami. Jeli już będzie co bardziej konkretnego z obozem, to biorę na siebie te formalnoci.

Rasta 

Wysłany: 2004-11-17, 10:59   

Cytat:
[Rasta, a czemu nic się nie słyszy o tych obozach sowiarskich KOO?

Informacje o naszych warsztatach szly na liste PTAKI. Sekcja dzialajaca przy KOO zrzesza ludzi, ktorzy sa po prostu w KOO. Informacje o tym ukazywaly sie takze w biuletynach KOO, przed i po (to forum zdaje sie jest od niedawna, co? Pewnie mnie uswiadomicie) W spotkaniach uczestniczylo zwykle ok. 60-70 osob, wiec kameralne to to raczej nie bylo :) Oprocz terenowych wypadow sa zawsze dwa bloki referatow: jeden metodyczny, drugi, gdzie ludzie chwala sie swoimi badaniami. Mozna byloby do tego nawiazac w Krynszczaku.

Dodam jeszcze... Faktycznie jak sobie przypominam info szlo czasami mniej oficjalnymi drogami a to dlatego, ze na 150 osob nas nigdy nie bylo stac (ograniczona liczba miejsc) i zreszta gryzlo by sie to z idea "warsztatow". "Naszymi" drogami szybko zbieralo sie tych 60-70 osob. Preferowane byly osoby z listy adresowej SOS-KOO i majace maile. Potem szly listy.

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-11-17, 15:51   

Mnie nie będzie (chyba ;-) ), mam w kwietniu egzaminy :/

Batman 

Wysłany: 2004-11-17, 17:27   

Jak by było w kwietniu~maju to sie piszę. U mnie sesja jest w czerwcu i sierpniu.

Odpowiedz do tematu