PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2010-11-18, 08:13
Kolejny obóz sowiarski - Kryńszczak
Autor Wiadomość
amikosik 

Wysłany: 2005-01-13, 16:34   

TAK

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-01-13, 16:49   

Cytat:
No dobra, to rozumiem, ze jestemy umówieni ?

Cytat:
TAK

...chopaki , tego typu ustalenia to róbcie na GG albo w PW..............

Wychuchol 

Wysłany: 2005-01-13, 17:11   

Drogi Krakaczu :wink: , piszemy tu, bo kto chętny może się jeszcze objawić, a wycieczka ma charakter otwarty.

Jakub Gryz 

Wysłany: 2005-01-14, 11:55   

Czeć Sowiarze!
prowadzę badania nad ekologi? puszczyka w Warszawie i nie tylko. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje (gdzie s?, młode, formy barwne itd) a szczególnie zależy mi na wypluwkach, gdybycie co mieli... :)
pozdrawiam

[ Dodano: 2005-01-14, 12:04 ]
amikosik napisał/a:
Tam wszędzie s? alejki i po stawach też nie będziemy chodzić.
Z tym magnetofonem to chyba się obejdziemy. Mam tak? swoj? mał? teorię i jeszcze nie potwierdzon? że:
Miastowe sowy raczej się nie wydzieraj?. Przy prowokacji magnetofonem, widz? że to człowiek hałasuje i najwyżej podlec? żeby popatrzeć o co chodzi.
Bez prowokacji magnetofonem też się za często nie odzywaj? bo nie maj? po co. Teren parków jest wyizolowany i nie trzeba stale ustalać terytorium. Co innego kiedy może być kilka puszczyków - na przykład w lesie.
Wycieczka raczej będzie po to aby rozpoznać teren w nocy. Pewnie prędzej zobaczymy puszczyka niż go usłyszymy. W sieci znalazłem co takiego i na taki widok mam nadzieję:

Z moich obserwacji też wynika,że sowy w miecie niechetnie się oddzywaj? a już zdecydowanie kiepsko reaguj? na stymulację magnetofonem. Ja używam lornetki noktowizyjnej.
Z tego co wiem to po Polu Mokotowskim kręci się jedna para gniazduj?ca na terenie Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich.
I mylę,że generalnie należy oszczędnie prowadzić stymulcle pamiętaj?c, że sowy maj? co innego do roboty w sezonie lęgowym niż użeranie się z miłonikami ptaków :wink:

Wychuchol 

Wysłany: 2005-01-14, 12:52   

Kręcilimy się wczoraj włanie po mauzoleum, ale był to taki rekonesans, nic w zakresie sów nie stwierdzilimy. Na pewno większe szanse na nawi?zanie kontaktu byłyby, gdybymy mieli bliższe informacje o miejscach w których pojawiaj? się puszczyki, musimy podr?żyć temat.

Uwaga: 22-23 stycznia Wszechnica Biebrzańska organizuje w Osowcu spotkanie na temat sów i nietoperzy (nawiasem mówi?c bedzie tam się produkował nasz Marfu !). Więcej informacji pod adresem www.wszechnica.wokr.pl.

PS Setny pocik - mój mały jubileusz :-D

Jakub Gryz 

Wysłany: 2005-01-14, 13:04   

puszczyki na CMZR siedz? w jednej z budek lęgowych.
W wawie zlokalizowałem kilkanacie stanowisk lęgowych puszczyków, zagadk? jest dla mnie Las Bielański (jest tam co najmniej 1 para w olsie ale nie mam żadnych wypluwek)
Kiedys była jedna para Parku Saskim i Ogrodzie Krasińskich prawdopodobnie ta sama siedziała w topoli koło torów, obecnie puszczyki chyba się wyniosły z centrum miasta dotyczy to także innych stanowisk. W Sasskim s? 2 budki lęgowe ,w Krasińskich 1 częciowo zdezelowana, za każde info z tych terenów będę wdzięczny.

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-01-14, 14:33   

A. Feliks Felger napisał/a:
Witam! W zwiazku z duzym zainteresowaniem obozami sowiarskimi w ubieglym roku podaje terminy na 2005. Odbeda sie w Malych Pieninach w dniach 24-27 luty oraz 3-6 marca. Kazdy kto chce nauczyc sie wabic i inwentaryzowac sowy oraz poznac fajnych ludkow moze sie zglosic. Bedzie mozna takze nauczyc sie rozpozawac tropy ssakow (w tym niedzwiedzia, wilka i rysia) oraz kurakow lesnych i przyczynic sie do uzupelniania danych do inwentaryzacji tych zwierzat w nadlesnictwie Kroscienko. Beda takze organizowane pokazy slajdow z wypraw przyrodniczych po Europie i odleglych zakatkach kuli ziemskiej. Uczestnicy nie ponosza zadnych kosztow procz oplaty za nocleg i wyzywienia jesli zamowia. Ilosc miejsc ograniczona. Chetnych prosze o zgloszenie do mnie ile osob i w ktore dni – mailem badz 0600 364982. Zapraszam i pozdrawiam A.Felix Felger

Szybszy 

Wysłany: 2005-01-14, 15:56   

Hubert napisał/a:
A. Feliks Felger napisał/a:
Witam! W zwiazku z duzym zainteresowaniem obozami sowiarskimi w ubieglym roku podaje terminy na 2005. Odbeda sie w Malych Pieninach w dniach 24-27 luty oraz 3-6 marca. Kazdy kto chce nauczyc sie wabic i inwentaryzowac sowy oraz poznac fajnych ludkow moze sie zglosic. Bedzie mozna takze nauczyc sie rozpozawac tropy ssakow (w tym niedzwiedzia, wilka i rysia) oraz kurakow lesnych i przyczynic sie do uzupelniania danych do inwentaryzacji tych zwierzat w nadlesnictwie Kroscienko. Beda takze organizowane pokazy slajdow z wypraw przyrodniczych po Europie i odleglych zakatkach kuli ziemskiej. Uczestnicy nie ponosza zadnych kosztow procz oplaty za nocleg i wyzywienia jesli zamowia. Ilosc miejsc ograniczona. Chetnych prosze o zgloszenie do mnie ile osob i w ktore dni – mailem badz 0600 364982. Zapraszam i pozdrawiam A.Felix Felger

To chyba tu pojadę na ten obóz zamiast do Augustowa 17 lutego. Tyle zwierza naraz!

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-01-14, 16:02   

Nie zdiw się szybszy, na poprzednim obozie zaproszenie brzmiało podobnie, a nie było ani ssaków, ani kuraków, ani sów :D

Rey 

Wysłany: 2005-01-14, 16:21   

Wychuchol napisał/a:
Uwaga: 22-23 stycznia Wszechnica Biebrzańska organizuje w Osowcu spotkanie na temat sów i nietoperzy (nawiasem mówi?c bedzie tam się produkował nasz Marfu !). Więcej informacji pod adresem www.wszechnica.wokr.pl.

Nie no znowu wietne spotkanie w tak nieludzkim terminie :evil:

Marfu 

Wysłany: 2005-01-14, 16:42   

Cytat:
prowadzę badania nad ekologi? puszczyka w Warszawie i nie tylko. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje (gdzie s?, młode, formy barwne itd) a szczególnie zależy mi na wypluwkach, gdybycie co mieli...

To znaczy poza Warszawa - cale Mazowsze? Polska?

Na wypluwkach to i mi zalezy, ale mozemy sie wymienic materialami, to znaczy wynikami juz :-) Ja nie jestem Taki, zeby od razu cla Polska - interesuje mnie mazowsze, Podlasie, Lubelszczyzna i - po znajomosci - Wyzyna Malopolska, czyli tzw. Kraina Gor Swietokrzyskich.

Prace o puszczykach w Warszawie mam. Zreszta Piotrek Jablonski robil ja, jak ja studiowalem. Mam tez szczegolowe wyniki jego analiz pokarmowych.

amikosik 

Wysłany: 2005-01-14, 17:49   

No włanie tak sobie mylałem że by się przydała jaka noktowizja+termowizja. Jak na razie wystarcz? oczka i ewentualnie latarka bo czasami to niewidać czy to puszczyk czy jakie smieci/licie/czy inny ptak. Jeli można spytać to jaki model lornetki, bo ja mylę w przyszłoci o Zenicie NV-100.

Co do wypluwek to będziemy szukać ale najwygodniej to chyba rozpoznać tak zwane "ulubione drzewo" gdzie niedaleko budki. Wówczas sprawa będzie prosta. Zbliża się weekend okolice CMZR oraz Bolka i Lolka zostawiam sobie na srodek tygodnia. Choć tam dużo budek było ale nie rozpoznalimy żadnej dużej puszczykowej. Teren jednak spokojny, kawałek terenu jest do dyspozycji puszczyka. Teraz zabudowuj? pola SGGW i buduj? osiedle więc będzie mniej normic do dyspozycji.

A gdzie Feliks o tym obozie napisał? Nic nie dostałem.
I Marfu się nie pochwalił wykładem? A może ja nie potafię znaleĽć?
•Nie taki nietoperz straszny - Marek Kowalski, Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”

W sobotę proponuję zwiedzić zaludnione parki może włanie Saski albo ten przy ZOO.
Kto jest chętny?

Jakub Gryz 

Wysłany: 2005-01-14, 18:46   

Przy ZOO - Praski jest wyj?tkowo wredny, narkomani i tp. ale jest tam jedna para, ostatnio słyszłem j? koło starego WC czy co to było- mały budynek z okienkiem

amikosik 

Wysłany: 2005-01-15, 11:05   

Hubert napisał/a:
Nie zdiw się szybszy, na poprzednim obozie zaproszenie brzmiało podobnie, a nie było ani ssaków, ani kuraków, ani sów :D

Ja słyszałem puchacza a inna grupa znalazła lady ryka.
Trudno było co zobaczyć. Zwierzęta musiałyby mieć silne nerwy żeby nie uciec, jak po lesie biegały grupy 8 osobowe i gwizdały sóweczk?.

[ Dodano: 2005-01-15, 11:10 ]
Jakub Gryz napisał/a:
Przy ZOO - Praski jest wyj?tkowo wredny, narkomani i tp. ale jest tam jedna para, ostatnio słyszłem j? koło starego WC czy co to było- mały budynek z okienkiem

Brzmi zachęcaj?co :mrgreen: Dzi zrobię więc rundkę po Saskim. Jak kto chętny to o 20.00 przy ZTM na Senatorskiej.

Odpowiedz do tematu