PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2010-11-18, 08:13
Kolejny obóz sowiarski - Kryńszczak
Autor Wiadomość
amikosik 

Wysłany: 2005-01-11, 18:11   

Mam propozycję, aby przed obozem potrenować szukanie sów w warszawskich parkach lasach i cmentarzach? Na pewno znajdziemy tutaj puszczyki. Teraz jest łatwo, nie ma lici a łuna nad Warszaw? daje bardzo dużo wiatła. Mylę ze można znależć sowy bez wabienia. Chyba zaczynaj? się już same odzywać. Czy ma kto dostęp do tego numeru Act. orn.?

Jabłoński P. 1991.
Tytuł: Rozmieszczenie puszczyka Strix aluco w Warszawie.
Czasopismo: Acta orn., 26 (1): 31-38
Gatunek: Strix aluco
Dziedzina: ekologia

Szybszy 

Wysłany: 2005-01-11, 20:33   

Jest puszczyk gdzie w pękniętym drzewie w Łazienkach koło tego miejsca gdzie lody sprzedaj? obok Pałacu na Wodzie. Postaram się dowiedzieć dokładniej.

Dominik 

Wysłany: 2005-01-11, 22:29   

Cytat:
Mam propozycję, aby przed obozem potrenować szukanie sów w warszawskich parkach lasach i cmentarzach

Za dawnych czasów kiedy sie jeszcze mieszkalo w Warszawie rozwazalismy z kumplami przeprowadzenie takich badan. Problem w tym ze parki i cmentarze (przynajmniej te najciekawsze np Łazienki, Pow?zki) w Wawie sa na noc najczesciej zamykane. A poza tym to mozna zamiast stwierdzenia puszczyka dostac w zeby od dresiarzy, albo co lepsze zostac zgranietym przez gliny za zakłucanie spokoju :mrgreen:
Tak wiec jesli juz, to na taka nocna kontrole w Wawie oprocz kasety i megnetofonu trzeba koniecznie zabrac kałasza :twisted: :mrgreen:

Rey 

Wysłany: 2005-01-11, 23:31   

Szybszy napisał/a:
Jest puszczyk gdzie w pękniętym drzewie w Łazienkach koło tego miejsca gdzie lody sprzedaj? obok Pałacu na Wodzie. Postaram się dowiedzieć dokładniej.

Puszczyki gnieĽdziły się w Parku Łazienkowskim( ale nie wiem czy nadal s? tam lęgowe).

Dominik napisał/a:
Problem w tym ze parki i cmentarze (przynajmniej te najciekawsze np Łazienki, Pow?zki) w Wawie sa na noc najczesciej zamykane.

Absolutna prawda :?

Wychuchol 

Wysłany: 2005-01-11, 23:39   

Mi to też chodzi od jakiego czasu po głowie. Można by nawet w tygodniu wieczorem wyskoczyć. Co do Łazienek, to jest jedno wejcie czynne do póĽna w nocy. Na Pow?zkach moglibymy natomiast być uznani za hieny cmentarne, a do tych zwierz?tek mało kto czuje sympatię ... :]
Słyszałem też co o puszczykach w Lesie Kabackim.

amikosik 

Wysłany: 2005-01-11, 23:58   

Takie zamykanie na noc to jest najlepsza ochrona dla ptaków.
Co do dresiarzy to z mojego dlugoletniego dowiadczenia zauważyłem że imprezuj? w pi?tki i soboty. Każdy park ( cmentarz niekoniecznie) jest obstawiony jakimi ludzmi którzy imprezuj? pod chmurk?. Teraz na szczęscie jest zimno i mokro więc w tygodniu wol? siedzieć przed TV albo w knajpie. Co do policji to nie zgarn? bo musz? potem wypisywać stertę papierków ale mog? spisać. I ja im się nie dziwię. W końcu normalni ludzie to siedz? w domu a nie po nocy licz? sowy.

W każdym razie na pewno badanie wieczorne powina prowadzić grupa kilkuosobowa. Choćby dla zwiększenia siły spostrzegawczoci. Poczucie bezpieczeństwa też na pewno będzie większe.

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-01-12, 18:22   

Trzeba chyba rozwiać stereotyp dresiarza, jeli widzicie w nocy grupe ludzi, którzy id? sobie to nie znaczy, że chc? cię napać, okrać i Bóg wie co jeszcze, to s? zwykli ludzie, jak ja z kumplami wracam sk?d w nocy to też zauważyłem, że ludzie obchodz? nas szerokim łukiem :/

Wychuchol 

Wysłany: 2005-01-12, 20:06   

Hubert napisał/a:
jak ja z kumplami wracam sk?d w nocy to też zauważyłem, że ludzie obchodz? nas szerokim łukiem :/

He he, dobre, Hubert - postrach dzielnicy :-D

amikosik 

Wysłany: 2005-01-13, 09:17   

To może zrobimy rundkę?
Proponuję dzi przejć od Racławickiej/Żwirki - do Skry.
Zbiórka powiedzmy o 18:00 na przystanku na Żwirki w stronę centrum.
Kto jest chętny?

Wychuchol 

Wysłany: 2005-01-13, 12:19   

Mógłbym się wybrać, tylko mam czas do 19:00. Rozumiem, ze chciałby połazić po Polu Mokotowskim ?

Oczywicie założyłem dzi najlepszy garnitur :D , no ale w bagażniku mam gumiaki, co powinno ograniczyć straty. (Mam też spodniobuty po naszej ostatniej eskapadzie, ale staw na Polu chyba spuszczony :razz: ). Jeżeli mielibymy pohukiwać, to mogę pożyczyć służbowy dyktafon, ale kaseta niestety została w domu :/

amikosik 

Wysłany: 2005-01-13, 12:59   

Tam wszędzie s? alejki i po stawach też nie będziemy chodzić.
Z tym magnetofonem to chyba się obejdziemy. Mam tak? swoj? mał? teorię i jeszcze nie potwierdzon? że:
Miastowe sowy raczej się nie wydzieraj?. Przy prowokacji magnetofonem, widz? że to człowiek hałasuje i najwyżej podlec? żeby popatrzeć o co chodzi.
Bez prowokacji magnetofonem też się za często nie odzywaj? bo nie maj? po co. Teren parków jest wyizolowany i nie trzeba stale ustalać terytorium. Co innego kiedy może być kilka puszczyków - na przykład w lesie.
Wycieczka raczej będzie po to aby rozpoznać teren w nocy. Pewnie prędzej zobaczymy puszczyka niż go usłyszymy. W sieci znalazłem co takiego i na taki widok mam nadzieję:

puszczyk1.JPG
Plik ściągnięto 4361 raz(y) 40,52 KB

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2005-01-13, 13:59   

Słuchajcie sowiarze, na SGGW pracuje Jakub Gryz który zbiera wszelkie dane na temat puszczyków w Warszawie i okolicy, ostatnio wieszalismy razem budki dla nich w LZD Rogów. Przekaze mu info o tym temacie i moze cos wspólnie zadziałacie bo częć terenów jest juz na pewno rozpoznana, a reszta czeka.

amikosik 

Wysłany: 2005-01-13, 14:11   

O włanie!!! Bo mam też pytanie do kogo wysyłać ewentualnie znalezione wypluwki?
Może kto byłby zainteresowany?
Dzięki Adam.

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2005-01-13, 14:15   

Wypluwki jak najbardziej, meil juz poszedł. Ponadto Jakub i ja mamy informacje w których miejscach w Wawie wisz? skrzynki dla puszczyków, przy okazji można je dyskretnie poobserwować. :idea:

Wychuchol 

Wysłany: 2005-01-13, 16:25   

No dobra, to rozumiem, ze jestemy umówieni ?

Odpowiedz do tematu