PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jesień na Goczałkowicach
Autor Wiadomość
Diafora 

Wysłany: 2005-09-22, 16:28   

Albo my centralni urz?dzimy bój dla siebie, pobijmy sie w samochodzie (az tak długo nie bedziemy jechać) każdy walczy na własny rachunek :8):

swoj? drog? to się tej Pani pomyliło ja nie zauważyłam by warszawiakom specjalnie zależało na nielubieniu Krakowiaków, za to mieszkańcy krakowa stoliczników nie lubi? :? ciekawe ze to działa przedewszystkim w jedn? strone :P

Batman 

Wysłany: 2005-09-22, 16:29   

Łatwo Ci mówić bo mieszkasz niedaleko, na neutralnej ziemi :|

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-09-22, 18:18   

Staszek napisał/a:
Zatem może skończmy z wzajemnym zrzucaniem winy na siebie, gdyż konflikt działa w obie strony. Ja tam mimo perspektywy wielogodzinnej podróży samochodem na południe się wybieram, gdyż uważam, że od czasu do czasu można się powięcić.

:res: :res: :res:

Diafora napisał/a:
nie zauważyłam by warszawiakom specjalnie zależało na nielubieniu Krakowiaków, za to mieszkańcy krakowa stoliczników nie lubi? :? ciekawe ze to działa przedewszystkim w jedn? strone :P

Wiem, czemu tak jezd, poobserwowałem Krakusuff :wink:

Ale NMSP od pewnego takiego "zakręcongo" domniemania:

Gdyby to Kraków był stolic? Polski w 1944 roku - to w nim miałoby miejsce powstanie w stolicy państwa, zarz?dzone przez Rz?d Rzeczpospolitej. Konsekwencj? byłoby dzi to, co w Wawie obecnej doby. Jak obecnie przedstawiałaby się substancja Krakowa, jego zdolnoć do przyci?gania turystów, w reszcie - trywialnie - uroda miejsca ?!!! (substancja i uroda całkowicie skasowane w Wawie przez hitlera, a stalin dokopał Jej swoje) [manewr Koniewa nie ma tu nic do rzeczy].

:mrgreen:

I co ? Warsiafka taka zła dla Kraka ? :lol:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2005-09-23, 14:35   

Kejbii napisał/a:
I co ? Warsiafka taka zła dla Kraka ?

ja nie krakus...ale uwazam iz nie mozna generalizowac kto nie lubi warszawki.
mysle ze to zalezy od ludzi co soba reprezentuja.
ja akurat mam kilku przyjaciol ze stolicy, ktorych bardzo sobie chwale.
Batman napisał/a:
Żeby tak było to musielibymy sie spotkać, tylko gdzie, chyba jak zwykle zrobimy najazd na biedne południe (jak to historia lubi się powtarzać).

czemu biedne drogi Bati?
ja akurat bardzo lubie poludniowe klimaty...hm...reszte kraju rowniez, ale po 2 tygodniach zaczyna mi brakować poludniowych pagórków!
Batman napisał/a:
Czemu was, południowców nigdy nigdzie nie ma???

no jak to ja czesto bywam np w siedlcach...i w okolicach!
a co do poznania ide sobie na podyplomowe studia!!!
moze bat sie spikniemy na lechu!

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Orni 

Wysłany: 2005-09-23, 15:55   

A ja np. uwazam ze ludzie spoza Warszawy to w 99% nieciekawe buraki. Potwierdza to moj kazdy wyjazd na prowincje. Dyskutanci z forum przyroda wydaj? sie byc w porzadku, ale nie widzialem Was w realu, wiec obawiam sie ze polowa pewnie nosi dresy i ma smutna mine ;)

Staszek 
Piotr Stachowicz

Wysłany: 2005-09-23, 16:05   

Z takimi owiadczeniami Orni to lepiej ostrożnie. Ja tam jestem tolerancyjny i na żartach sie znam. Ale nigdy nie wiesz co za psychopata może czytać to forum :twisted: :twisted:
A ludzie z prowincji cóż nawet u siebie na wiosce jak przejde z lornetk? to budzi to nie mał? sensacje, chociaż wielu ludzi mnie zna. Po prostu ludzie s? ż?dni sensacji i tyle. Ale tu był post o ZjeĽdzie a tak żesmy go zofftopowali, że nie daj Boze.
:D

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2005-09-23, 16:22   

Kończcie już ten offtopic panowie! :twisted:
Staszek napisał/a:
Nie wiem przez kogo jest reprezentowane to szeroko pojęte południe bo o ile zauważyłem to słowa kierowane s? głównie do kolegów Anema i Tetrao [...] uważam, że od czasu do czasu można się powięcić.

Staszek napisał/a:
A jak macie ochote na mały konflikt to proponuje dwie rundy. Pierwsze starcie na udeptanej ziemii w Ochabach, a drugie tam gdzie ma się odbyć II Zjazd forum. Będzie sprawiedliwie. O ile wszyscy dotrwaj? do drugiej rundy :P :D

Oczywicie że można się powięcić. I włanie o to chodzi. My już na południu bylimy - na obozie sowiarskim rok temu. Dla nas to niemalże taka droga jak dla was nad Owin. Anem i Tetrao nigdy się na północ nie wybrali. Nawet na pilchy, które przecież w 1/2 odległoci jak od nas w góry.
Jeli więc mówimy o drugiej rundzie, to teraz włanie by była ich - wasza - kolej.
Jak widzisz Staszku - nie ma sprawiedliwoci :P

No to pytanie zasadnicze. Nie dałoby się przełożyć terminu o tydzień w przód? Na 15-16.X. Rozmawiałam już z Forem - jemu by pasowało. Juvkowi nawet bardziej, bo w terminie 8-9.X już nie może przyjechać. Jak inni jeszcze nie wiem, ale czekam na odpowiedzi :>

I teraz pytania poboczne.
1) GDYBY tak wyszło (jest taka możliwoć niestety...) - czy znajdzie się dla mnie w szeroko pojętym GOP nocleg z pt na sob? :P
2) Czy kto mógłby mnie odebrać z Katowic i dostarczyć na miejsce docelowe i po fakcie odstawić na dworzec tamże? ;)

[i] Winer [i]

Staszek 
Piotr Stachowicz

Wysłany: 2005-09-23, 16:28   

Cytat:
Kończcie już ten offtopic panowie

I panie. (Patrz kilka postów wyżej)

edit: kessy
Grrr. Niech będzie - i panie. :evil:

juvenilis 
pij mleko!

Wysłany: 2005-09-23, 16:49   

Doszła mi wycieczka szkolna i tak jak juz Kessy napisala 8-9.X mi odpada :( Natomiast tydzien pozniej pasuje jak najbardziej, ale to zalezy od reszty :wink:

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-09-23, 16:49   

1 - moim zdaniem 30 zł za nocleg... to TROCHU za duzo :roll:

2 - a 15-16 paĽdziernika?
wtedy mógłbym się z Tetim i Anemem poznać w końcu :idea:
Teti.. nie dało by się wetdy zorganizować tego zjazdu?
co wy na to?

3 ->
Hubert napisał/a:
Ja pojade jeli nie będę miał spotkania do bierzmowania

przecie nie s? obowi?zkowe :roll: :mrgreen:

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-09-23, 16:51   

A czemu nie pooffować tu sobie ? :mrgreen:

Orni napisał/a:
wiec obawiam sie ze polowa pewnie nosi dresy i ma smutna mine

:lol: :lol: :lol: :lol: ojjj, figlarz z tego naszego Orni :mrgreen:

A ja, żeby jeszcze bardziej zajkręcić, powiem (będ?c warszawiakiem :!: ) - że najwięcej chamstwa/chamów w Polsce jest w/ze stolycy. Nic się na to nie poradzi,i to jest zreszt? nad wyraz logiczne, ma swoje socjologiczne przyczyny :|

Niniejszym owiadczam, że z mojej strony to już koniec offikowanka :D
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-09-23, 17:45   

Jeli zjazd zostanie przełożony na 15-16 paĽdziernika to ja lojalnie uprzedzam, że niestety nie będę mógł się pojawić, bo w tym czasie będę musiał być w GnieĽnie. A strasznie bym chciał do Was przyjechać, mili południowcy, chociażby żeby czaplę purpurow? w Polsce zobaczyć :D

Diafora 

Wysłany: 2005-09-23, 17:46   

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :P
mi wszystko jedno, niech się wypowiadaj? inni ale wołałabym w drugi łikend :8):

Staszek 
Piotr Stachowicz

Wysłany: 2005-09-23, 17:55   

Cytat:
A strasznie bym chciał do Was przyjechać, mili południowcy, chociażby żeby czaplę purpurow? w Polsce zobaczyć

Tony nie trzeba, aż na daleki ?l?sk jechać. Dwa lata z rzędu pojawiała się na stawach w Górkach koło Wilicy. Widziałem osobicie. Czasami nawet jak na ten gatunek doć licznie. Nadobne też były. nie wiem jak w tym roku, ale w następnym sezonie zapraszam w kraine lataj?cych scyzoryków. Może znów sie pojawi.

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2005-09-23, 18:29   

Hm....... w sumie daleko nie mam, na ptakach się nie znam, ludzi nie znam, kasy nie mam - same plusy :D To może i ja bym Was zaszczycił swoj? daremn? osob?? Cieszycie sięęęęęę? :P
Co do terminu powiem tak. Im póĽniej tym lepiej. Na studiach tak jak kessy pocz?tek to będzie bieganie, załatwianie (choć starost? dzięki Bogu nie jestem :] ), do tego praca dyplomowa..... póki nie załatwię tego co muszę o przyjeĽdzie nie ma mowy mimo, że to weekend. Toteż wstępnie optowałbym również za 15-16.X.
Moj? wypowiedĽ traktujcie jako rozważania; wyrażam spore zainteresowanie, ale na dzień dzisiejszy pewniakiem jest tylko to, że chcę :)

Odpowiedz do tematu