PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jesień na Goczałkowicach
Autor Wiadomość
Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2005-09-18, 12:56   

Rey, Ty oczywizda jedziesz? :mrgreen:

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-09-18, 14:23   

Diafora, techniki nakłaniania sa znacznie barzdiej dyskretne - ja też doskonale wiem, że ci?gła agitacja i powtarzanie w kółko tego smaego osi?ga skutek dokładnie przeciwstawny do zamierzonego. Ale z tego co wiem np. Staszek jest zainteresowany, co się dzieje w warszawskim wiatku ornitologicznym. Poza tym na pewno będzie juz wtedy 2 numer PTaków (wysyłalimy w pi?tek w biurze warszawskim OTOP), więc zamiast brzęczeć Ci nad uchem, pożyczę Ci interesuj?c? lekturę i sama zobaczysz, czy to Ci się podoba, czy nie.

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-09-18, 14:30   

Poza tym Antek stosuje inn? troszke metodę, gdy kto mówi: "fajne to" lub co w tym stylu, to wylatuje z tekstem "gdyby był/a... w OTOPie to..." :] .
Ja pojade jeli nie będę miał spotkania do bierzmowania (rok temu prawie się na jedno spóĽniłem przez obóz sowiarski, wpadłem na nie obłocony do pasa, ale zd?żyłem :] ).

Diafora 

Wysłany: 2005-09-18, 16:19   

Skoro jestecie tacy sprytni, to dobrze po jakby miał kto buczeć nad uchem....

Mogę sobie poczytać, pozatym przyszłam na to forum za ptakami, wiec nie to ze jestem niechętna wstępowaniu gdzie, jestem jeszcze niepewna czy to mi odpowiada, czy temu chcę powięcać czas w organizacji.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2005-09-18, 16:23   

Diafora napisał/a:
czy temu chcę powięcać czas w organizacji.

Bycie członkiem OTOPu nie pożera wiele czasu... ot raz na rok idziesz na poczte i wpłacasz składke. Reszta (imprezy, obozy, zjazdy itp.) zależ? tylko od Ciebie. Poza tym dostajesz kwartalnik Ptaki, który o tychże imprezach Cię informuje.

Ale doć juz tego, wróćmy do meritum...

Rey jak z Twoim przyjazdem? :roll:

Pawelele 

gko

Wysłany: 2005-09-18, 20:38   

W zwi?zku z tym co ostatnio się wyprawia na Farskim :res: można by jak? lotn? załogę zmontować - paliwo poszło w dół :D więc takie kursy Goczałkowice - Farskie byłyby wskazane :wink:

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-09-18, 21:33   

Ja już teraz mogę powiedzieć, że mnie nie będzie :( .

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-09-19, 12:28   

Może trochę off-topic, alew trzecim numerze PTAKÓW (mam nadzieję , że do końca paĽdziernika wszyscy będ? go już mieli) będzie wietny artykuł Tetrao na temat rozpoznawania biegusa krzywodziobego!

Wychuchol 

Wysłany: 2005-09-19, 12:48   

Hubert napisał/a:
Ja pojade jeli nie będę miał spotkania do bierzmowania (rok temu prawie się na jedno spóĽniłem przez obóz sowiarski, wpadłem na nie obłocony do pasa, ale zd?żyłem :] ).

Prułem ile fabryka dała, ale po drodze stawalimy na obserwacje myszaków, gilów i puszczanie pod stołem głosu puszczyka z dyktafonu w McDonaldzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Staszek 
Piotr Stachowicz

Wysłany: 2005-09-19, 18:12   

Cytat:
Ale z tego co wiem np. Staszek jest zainteresowany, co się dzieje w warszawskim wiatku ornitologicznym

Zainteresowany to mało powiedziane. Staszek ma wielk? ochote wł?czyc się aktywnie w życie tego (wiatka :wink: ). Rzecz jasna na miare swoich skromnych możliwoci. Znaczy mam zamiar tam moj? wiedze poszerzać, bo z dzieleniem sie moj? własn? to chyba mógłby być kłopot. Dlatego s?dze, że w moim przypadku agitacja nie zajmie Ci zbyt wiele czasu :grin:

Pawelele 

gko

Wysłany: 2005-09-20, 21:57   

Ja już lekko skołowany jestem - jako w?tek nieco się zastał, do tego konkurencja w postaci II Zjazdu Forum Przyroda nie pi :wink: - co w końcu - będzie co na tych Goczałach :roll: :?:

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2005-09-20, 22:08   

Bo te Goczały to nieuczciwe zagranie! ;) Południowcy nie chc? ić na żadne kompromisy! Ty się Pawel zdeklaruj na II Zjazd lepiej ;) Padły już konkretne miejsca i terminy (listopadowe więc nawet nie koliduje).

[i] Winer [i]

Pawelele 

gko

Wysłany: 2005-09-20, 22:22   

Ale ja nie mówie nie II Zjazdowi - pytam tylko co jest z Goczałami

kessy napisał/a:
Bo te Goczały to nieuczciwe zagranie! Południowcy nie chc? ić na żadne kompromisy

Oj dyskutowałbym :D

kessy napisał/a:
Ty się Pawel zdeklaruj na II Zjazd lepiej

A Ty na Goczały :razz:

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2005-09-20, 22:32   

Pawelele napisał/a:
1) Oj dyskutowałbym :D

2) A Ty na Goczały :razz:

A mił? z chęci?!
1) Powiedz mi więc kto prócz rodzynka-Ala przyjeżdża do nas na północ na jakie zjazdy, obozy, akcje, etc? :twisted:

2) Ty do PL centralnej masz połowę odległoci jak ja na Goczały - ten argument nie przemawia? :] :] :]
A na poważnie - z chęci?, ale to strasznie daleko - za daleko żeby pojechać na jeden dzień. W okolice Łodzi/Warszawy dostaję się w 3-4h, ale w wasze okolice czas wydłuża się już do 8h w górę w jedn? stronę (sprawdzałam do Bytomia). To jest bardzo silny argument...

[i] Winer [i]

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2005-09-20, 22:38   

Troche zdziwiło mnie wypalenie z tym drugim zjazdem, bo własnie tym czyms miała być impreza na Goczałach! Pierwszy zjazd był na Mazurach czyli na skrajnej północy, to dlaczego u licha drugi nie może byc na południu? :] Tymbardziej że to ornitologicznie ciekawszy rejon (niż Masuria :wink: ).

Ja nie wiem czy nie będę sobie musaił przedłużyc sesji więc nic jeszcze nie kombinowałem z Ochabami, ale jutro zadzwonie i zapytam o szczegóły.

Musze jednak wstępnie wiedziec ile osób się decyduje. Na razie wstępnie zadeklarowały prybycie:

Anem
Teti
Aegitka ;)
KB
amikosik?
Paweł
juvek
Staszek
Tony
forest
Diafi

11 osob na zjazd to maciupko :| :o