PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II Zjazd Forum Przyroda
Autor Wiadomość
kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2005-09-19, 16:58   II Zjazd Forum Przyroda

Zaraz na wstępie zaznaczam, że nie zamierzam robić konkurencji południowcom ;) Pomysł pojawił się już wczeniej, Kasia (Io) wiadkiem. Po co zakładać osobny temat? A chociażby dlatego, że chciałabym żeby to był II Ogólnopolski zjazd, a nie I Południowy ;) Teraz przejdĽmy do konkretów.

Rok już prawie (?) będzie od naszego pierwszego zjazdu nad Łuknajnem, więc propozycja jest taka.
1. Zróbmy zjazd gdzie +/- w centrum Polski. W ten sposób każdy będzie miał mniej więcej tak samo daleko i nie będzie sporów w tym względzie. Oczywicie będ? uprzywilejowani, np Juvek czy może Warszawiacy, ale nadal uważam że to sprawiedliwe.
2. Konkretne miejsce. Niech osoby zorientowane w temacie (szczególnie na Reya tu liczę) zorientuj? się jak wygl?da z ostojami, ciekawymi ptasio miejscami, rezerwatami, etc w centralnej Polsce. Trzeba uwzględnić tu porę roku, ale niekoniecznie koncentrować się tylko na ptakach. Zjazd ma mieć w głównej mierze funkcję socjaln? ;) Może wtedy uda się ci?gn?ć także użytkowników innych działów, a nie tylko (a nawet głównie) ornitologów (taka jest moja idea w każdym razie...)
3. Baza i czas trwania. Moim zdaniem musimy sobie znaleĽć co murowanego mimo wszystko ;) Dobrze by było gdyby były takie fajerwerki jak dostęp do video/komputera - to ogromnie zwiększa możliwoci, ale nie jest w żadnej mierze niezbędne. Wystarczy, że kto przywiezie laptopa ;) Szczególnie chodzi mi o to, żeby miejsce pomieciło więcej osób.
Co do czasu - nie proponuję na razie konkretnego weekendu. Czekam na propozycje, chociaż optuję za szeroko pojętym paĽdziernikiem. Generalnie chodzi o te 2 dni, a w którym miesi?cu to sprawa drugorzędna - niech będzie i listopad byle ludzie przyjechali. W zwi?zku z tym ile jestecie w stanie zapłacić za ten jeden nocleg?

Jeli będzie wola w narodzie, zajmę się konkretniej organizacj? (chyba że kto pomoże ;) ). Wchodzi to opracowanie mapy dla osób jad?cych samochodem, pozałatwianie miejsc w tych samochodach dla innych (sk?d, gdzie, koszty paliwa do podziału), podanie dojazdów PKP wraz z cenami z większych miast, znalezienie bazy (tu liczę na wydatn? pomoc tych osób, najbliżej których miałby się odbyć taki zjazd) i inne rzeczy, których wymieniać nie ma sensu albo szkoda zdradzać ;)

Mylę - MAM NADZIEJĘ - że mimo natłoku różnych imprez, obozów, konferencji, szkoły, uczelni czy pracy, jakie ostatnio miały, maj? i będ? miały miejsce, spróbujecie znaleĽć te dwa dni czasu...

Otwieram dyskusję! :]

[i] Winer [i]

Staszek 
Piotr Stachowicz

Wysłany: 2005-09-19, 17:55   

Idea szczytna. Popieram w całej rozci?głoci. Zwłaszcza ten fragment o zorganizowaniu zjazdu w centralnej Polsce :D :oki:

Nie bardzo tylko kojarze jakie konkretne miejsce wyj?tkowo cenne przyrodniczo. Niew?tpliwie s? tu jakie ciekawe miejsca ale o jakiego raryta trudno i chyba trzeba bedzie skupić się na tej częci socjalnej, a raczej towarzyskiej. Jest to moje subiektywne wrażenie, ale jam w tamtych terenach nie obyty i zostawiam tu pole do popisu naszym terenowcom, a kilku zapewne się znajdzie.

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-09-19, 18:03   

Zjazd tez popieram... ale pare uwag...

1 - w tygodniu? nie no tym razem tego nie przezyje.. rok szkolny mam, ledwo udało mi sie kogos namówić na przepisanie zeszytów :mrgreen: co czuje ze teraz było by ciężko :roll:

2 - proponuje dla tych co nie s? pewni (albo dla wszystkich :D ) oszczędzić kase na ten nocleg... i za rok szarpn?ć sie na wyjazd nad Bug, albo nad Owin (foteczki macie, mozecie zobaczyc jak było :D ) i wtedy połaczylibysmy przyjemne (spotkanie sie i impreze) z pożytecznym (wycinanie czego :twisted: ) a mówie wam - opłaca się :]

ale to tylko propozycja. nie namawiam zeby odmówić sobie zjazdu na koszt np Bugu, ale w/g mnie tak było by lepiej :]

Staszek 
Piotr Stachowicz

Wysłany: 2005-09-19, 18:14   

Cytat:
ledwo udało mi sie kogos namówić na przepisanie zeszytów

Wnioskuj?c z albumu Al'a to pewnie jaka panienka włanie morduje sie nad jego zeszytami :twisted: :wink:

kessy 

Wysłany: 2005-09-19, 18:54   

Al, przecież piszę że nie w tygodniu a w włanie weekend :P :roll: Poza tym o to też chodzi, żeby zjazd się odbył w tym roku. Za rok to sobie możemy trzeci zrobić... Fajnie by było zachować ci?głoć - jeden rok, jeden zjazd... A czasu wbrew pozorom już za dużo nie zostało.

I jeszcze co do funduszy - bez przesady, ale do następnego Owina czy nawet do wakacji prawie rok. Gdyby teraz pojechał na zjazd to chyba uzbierasz sobie do tego czasu jakie fundusze, prawda? :twisted:

[i] Winer [i]

RyB 

Wysłany: 2005-09-19, 19:07   

Może Brodnica, Górzno, Czarny Bryńsk, 3 Parki Krajobrazowe, Górznieńsko Lidzbarski, Brodnicki, Welski wszystko w promieniu 50 km, kupa rezerwatów, Dolina Drwęcy itd... Z noclegami tez nie ma problemów aaaa i komputer z dostępem do netu by sie znalazl

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-09-19, 19:42   

kessy napisał/a:
Al, przecież piszę że nie w tygodniu a w włanie weekend

jak piszesz ze nocleg, to masz na mysli 2 dni (sobota niedziela) ja zeby "tam" dojechać musze wyjechać 22:00 w pi?tek, i wrócić w poniedzizałek o 7 rano (i juz do szkoły nie pójde :/ )
o to mi chodzi :)
no bo jak już robić, to porz?dnie :wink:

kessy 

Wysłany: 2005-09-19, 19:44   

Zawsze możesz przyjechać w sobotę i wyjechać w niedzielę... Przecież towarzyskie częci nabieraj? rumieńców włanie w nocy, a tu nie będzie głogów czekaj?cych na człowieka następnego dnia więc nie trzeba będzie koniecznie się wysypiać :]

[i] Winer [i]

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2005-09-19, 20:14   

RyB napisał/a:
Może Brodnica, Górzno, Czarny Bryńsk, 3 Parki Krajobrazowe, Górznieńsko Lidzbarski, Brodnicki, Welski wszystko w promieniu 50 km, kupa rezerwatów, Dolina Drwęcy itd... Z noclegami tez nie ma problemów aaaa i komputer z dostępem do netu by sie znalazl

RyB dobrze gadasz :oki: tylko to nie wypali, "bikos" chłopakom z południa będzie za daleko :|
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

kessy 

Wysłany: 2005-09-19, 20:16   

Krotom, a byłby chętny gdyby to było nie aż tak blisko przy Brodnicy? ;) Odległoć powiedzmy jak do Łodzi/Konina.

[i] Winer [i]

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-09-19, 20:21   

Przelizn?łem się okiem prze posty w tym w?tku.

Chciałbym uprzejmie przypomnieć, że w paĽdzierniku już:

+impreza "południowców" - Zb.Goczałkowicki, Zator, etc. (obejmuj?ca weekend)

+impreza sowiarska Felka Felgera "gdzie" w Beskidzie (obejmuj?ca zapewne weekend)

Nie, żebym co miał przeciwko imprezie z tytułu.. :wink:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

kessy 

Wysłany: 2005-09-19, 20:37   

Toteż nie zamykamy się w paĽdzierniku. Nawet grudzień może być jeli bardziej będzie pasowało - byle w 2005 roku.

Ale widzę, że co nie ma chęci... Poczekam jeszcze, ale przyznaję że tracę nadzieję :cry:

[i] Winer [i]

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-09-19, 21:03   

teoretycznie byłaby pewnie możliwoć tanio tam gdzie były warsztaty popielicowe tegoroczne... z tym, że to domki campingowe a w takim wypadku im póĽniej tym gorzej :/ ale s? też plusy - 100m do Wisły, hałdy (sporo ciekawych obserwacji tam było poczynionych), Puszcza Kozienicka i cały orodek do naszej dyspozycji :] musiałbym się tylko w razie czego zorientować czy byłaby taka możliwoć

MoLoS.pl - ekspertyzy

juvenilis 
pij mleko!

Wysłany: 2005-09-19, 22:42   

Ja jestem "za".... z tym ze nie koniecznie pazdziernik. Tak zeby jak najwiecej ludzi moglo i chcialo. :wink:

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-09-19, 22:47   

Dokładnie, przez to, że paĽdziernik wypadł mi wyjazd do południowców... Dla mnie może być póĽniej.

Odpowiedz do tematu