PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II Zjazd Forum Przyroda
Autor Wiadomość
kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-07-03, 12:02   

Samicy jastrzębia w stado SZPAKÓW? :shock:
Winer, jeste pewien że to nie była samica krogulca???

Adamie, jak taki spływ miałby wygl?dać? Co/gdzie wynajmujemy? Zawsze mnie ciekawiło jak się "odprowadza" takie kajaki w górę rzeki ;)

[i] Winer [i]

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-07-03, 12:29   

Cytat:
Winer, jeste pewien
- pewien jestem ze był to duzy Acc reszta teorii to moja inicjatywa ;) a czego nie mogła to byc samica jastrzebia? Nad Wisla latalo stado szpakow takie kilkaset sztuk, my siedzielismy na wyspie jak nagle zauwazylem ze wbija sie w to stado duzy Acc - to byla chwila, wylecial z lasu, walnal szpaka i uciekl do lasu - ale sama obserwacja serio piekna sprawa.
Widzialem tez raz pikujacego samca krogulca nad polami, przyznam ze tez mialem ciary na plecach jak lecial z impetem w dol, zniknal za gorka i wcale nie tracil na predkosci, doslownie myslalem ze sie rozbil o ziemie.
Wracajac jeszcze do sytuacji ze szpakami, tak sobie mysle (jestem wzrokowcem mam to przed oczami) raczej jestem pewien to byl duzy Acc.

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-07-03, 13:00   

Samica krogulca z powodzeniem może wygl?dać jak samczyk jastrzębia, zreszt? rozmawialimy już na ten temat nie raz. Chodzi o to że dla jastrzębia, tym bardziej a może szczególnie samicy, taki szpaczek to trudna zdobycz - jest malutki, zwrotny, a w dodatku w stadzie. Samica jastrzębia to taka krowa :] Nie kalkuluje się jej wysiłek gonienia za malutkim szpaczkiem. Zawsze może sobie upolować soczystego goł?bka :P ;) Postaram się znaleĽć jakie zdjęcie z samic? jastrzębia, zobaczysz wtedy co to za mostrum i jak by się komponowało przy szpaczku :]

[i] Winer [i]

Batman 

Wysłany: 2004-07-03, 14:29   

No, było by fajnie zobaczyć tak? fotkę.
A wracaj?c do głównego tematu, to mogę odpucićs obie Sudetki na rzecz innego ciekawego miejsca, byleby to nie był wrzesień - wtedy zaczynam badania batsów na Cytadeli i po prostu nie będę miał czasu żeby się gdzie wyrwać. Przemawia też za tym drugi aspekt - nietoperze w tym okresie myl? o zajmowaniu hibernakulów i o godach, więc już ich tyle nie będzie latać wieczorami, poza tym nocki już będ? zimniejsze i namioty odpadaj?. Jak dla mnie najlepszy termin to byłaby I poł. Sierpnia.

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-07-03, 16:05   

Wszystko zalezy od ilosci chętnych. Znajdzie sie wypożyczalnie która załatwi transport lub poradzimy sobie sami na dostepnym sprzęcie. Ewentualnie samemu można załatwić dowóz i odbiór kajaków, trzeba tylko namówic znajomych z samochodami z bagażnikiem.
Ja i tak miałem w planach od dawna odkładany spływ na tym odcinku, posiadam od niedawna jednostkę pływaj?c? - kanu, jeszcze jedn? mógłbym od znajomych z Koła Naukowego Leników pożyczyć. Dopóki liczba kajaków nie przekroczy np. 5 to sobie chyba poradzimy bez wypożyczalni. Jednak trzeba ustalic termin.

A jak wygl?da taki spływ? Normalnie, rano wsiadamy, wiosłujemy, ogl?damy, podziwiamy, pod wieczór wybieramy wyspę na biwak, zakładamy obóz, następuje własciwa konsumpcja i spać. W zależnoci od potrzeb można wprowadzać modyfikacje.

Acha, w sierpniu nad Wisł? gromadza sie przed odlotem czarne bociany, obserwacje stad s? norm?, wzdłuż rzeki lec? też rybołowy...

Batman 

Wysłany: 2004-07-03, 16:14   

Cytat:
A jak wygl?da taki spływ? Normalnie, rano wsiadamy, wiosłujemy, ogl?damy, podziwiamy, pod wieczór wybieramy wyspę na biwak, zakładamy obóz, następuje własciwa konsumpcja i spać. W zależnoci od potrzeb można wprowadzać modyfikacje.

Nie orientuję się zbytnio jak wygl?da rodkowy odcinek Wisły, ale warto zaplanować z góry miejsca na noclegi (zwłaszcza) żeby w trakcie spływu nie okazało sie że nie ma gdzie rozbić namiotów (stromy lub grz?ski brzeg, pola uprawne - grozi bajk? o powidłach :P , itp.)
Zaopatrzenie choćby w wodę też jest istotne.

Rey 

Wysłany: 2004-07-03, 18:32   

Na Wile raczej zawsze znajdzie się jaka porz?dna wyspa, zwłaszcza w sierpniu gdy poziom wody jest niski.

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-07-03, 19:30   

Jasne że spływ Wisł? to nie wyjazd do hotelu! Zaopatrzyc sie trzeba odpowiednio choć zawsze wyprawe do sklepu we wsi można zrobic, a planować noclegów w konkretnym miejscu nie ma co, to dzika rzeka i wyspa znana z poprzedniego roku może juz nie istniec. Płyniemy, patrzymy fajne miejsce i l?dujemy na nocleg, tak jest przyjemniej.
Oczywiscie wszyscy chetni otrzymaja wskazówki co do ekwipunku.

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-07-03, 23:21   

kessy napisał/a:
Samica jastrzębia to taka krowa :] Nie kalkuluje się jej wysiłek gonienia za malutkim szpaczkiem.
- nie bede sie upierał :wink:

Cytat:
...zakładamy obóz, następuje własciwa konsumpcja i spać. W zależnoci od potrzeb można wprowadzać modyfikacje.
- hehe. Moge cos powiedziec o takich obozach na wyspach na Wisle, tylko moze jak to opisze to niektorzy zwatpia :wink: wiec moze lepiej nie straszyc.

Cytat:
Acha, w sierpniu nad Wisł? gromadza sie przed odlotem czarne bociany, obserwacje stad s? norm?, wzdłuż rzeki lec? też rybołowy...
- cos mi sie zdaje, ze pisalem o tym samym :wink:

Szybszy 

Wysłany: 2004-07-06, 15:09   

Adam Tarłowski napisał/a:
Kto tu pisał o centralnej Polsce i o zjeĽdzie.
Mi wpadł do głowy podobny pomysł.

Zamiast II Zjazdu - I Spływ Forum Przyroda ?rodkow? Wisł? (np. Dęblin - Warszawa)

w sierpniu już spory ruch na przelotach, wkońcu to najważniejsza w centrum kraju ostoja ptaków, na biwakach można by połapać nietoperki a po nockach byłaby też swieża rybka od Corvusa i kolegów. Jakby Mopek nie popłyn?ł to można mu zrobić abordaż przez wał przeciwpowodziowy do jego głównej kwatery...

trzeba by sie tylko wyrobić przed obozem nad Bugiem

I co Wy nato?

Adam - pomysł za......sty! Tylko że cholera nie wiem czy czasowo wyrobię - być może musiałbym skrócić pobyt u Dominika.

Ile taki zjazd zajmie?

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-07-06, 21:19   

Cytat:
Ile taki zjazd zajmie?

tzn spływ ;)

ale faktycznie pomysł hardcorowy! brawo dla Adama! :D

MoLoS.pl - ekspertyzy

Szybszy 

Wysłany: 2004-07-06, 22:48   

mopek napisał/a:
Cytat:
Ile taki zjazd zajmie?

tzn spływ ;)

:oops: Spływ oczywicie 8)

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-07-20, 21:44   

chwila moment :!: :idea: ... pogubiłem sie w tym wszystkim to gdzie wkoncu planujecie jechać ? moze bym tak normalnie sie wcisn?ł z wami ? :) :twisted:
proszę mnie tu "poinformejszon" :]

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-07-20, 22:37   

Włanie, Adam, z tym spływem to jest już postanowione??

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-07-20, 22:44   

no to już "informejszon" mnie tu bo ja ciekawy jestem ....
co
gdzie
jak
kiedy
za ile ? :]

Odpowiedz do tematu