PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II Zjazd Forum Przyroda
Autor Wiadomość
Hubert 

otop

Wysłany: 2004-06-25, 08:30   

Mopek na zjeżdzie mówił, że kolejny zjazd może być dopiero za rok, a wczeniej mog? być tylko zjazdy subfor :] .

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-06-25, 08:49   

:roll: skoro Mopku tak powiedzieli to tak musi być.
Cóż to za Forumiany Zjazd bez obecnoci (lub nawet błogosławieństwa) Admina :]
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-07-01, 20:39   

Z czysto egoistycznych pobudek podpisuję się pod zdaniem Krotoma :]

Bo tak naprawdę to od dzisiaj licz?c mam zaplanowany czas wakacyjny aż do 10 wrzenia wł?cznie i nie wcisnę nawet jednego dnia nie rozwalaj?c od razu kilku tygodni...

No ale po to jest ten temat żeby podyskutować. Na razie mamy nie tak znowu wiele propozycji odnonie miejsc i chyba jeszcze mniej odnonie czasu. Mylę, że takich osób jak Szymon i ja, z zaplanowanymi wakacjami znajdzie się więcej.
Pro forma zapytam, co mylicie o drugiej połowie wrzenia?

Względnie, jak póĽniejsze terminy? Musimy wzi?ć pod uwagę, że weekendowe propozycje trac? na atrakcyjnoci z racji położenia dotychczas zaproponowanych miejsc (dla przypomnienia: Bieszczady, Biebrza, Karkonosze). Wszystkie s? "kresowe"...
Może więc jaki "długi weekend"? Z drugiej strony wtedy dużo ludzi wymawia się obowi?zkami rodzinnymi (a Forum to nie rodzina? :twisted: ).

A wracaj?c jeszcze do pierwszego zdania które tu napisałam - w Naruszewie było całkiem sporo osób z Forum! Żeby wymienić: Mopek, Marfu, Krotom, ja (czyli 100% frekwencja GTW :] ), Judyta, Wagonik, Szarle i Beata. 8 osób. A jednak nie był to Zjazd Forumowy.

Ale było wspaniale...................................
*rozmarzony wyraz twarzy*

Jednak wróćmy do tematu :] Jakie jeszcze macie propozycje, czasowe szczególnie?

[i] Winer [i]

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-07-01, 22:40   

Cytat:
Bo tak naprawdę to od dzisiaj licz?c mam zaplanowany czas wakacyjny aż do 10 wrzenia wł?cznie i nie wcisnę nawet jednego dnia nie rozwalaj?c od razu kilku tygodni...
- ludzie jak Wy to robicie :?: :shock: :!: -ja nie wiem co bede robil jutro a co mowic o wrzesniu :wink:

pawelput 

Wysłany: 2004-07-01, 22:46   

Z ust mi to wyj?łe Winerq

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-07-01, 23:10   

- uprzednio nie wsadzaj?c :mrgreen:

Anem 

Wysłany: 2004-07-02, 14:14   

Mnie pasuje najbardziej (jak na razie przynajmniej) pierwsza połowa sierpnia.

Co do propozycji miejscowych, to raczej nie uda Nam się znaleĽć takiej lokalizacji, żeby dla wszystkich było blisko. Bieszczady, które dla Kessy s? "kresowe" dla mnie s? stosunkowo bliskie z kolei bliskie dla Kessy Mazury to dla mnie skraj Polski.

kessy 

Wysłany: 2004-07-02, 16:54   

Ja wiem Anem, ale Bieszczady naprawdę s? kresowe. Przecież leż? w rogu, w załomie SAMEJ GRANICY, to nie jest moje widzimisię :( Wszystkie góry, Biebrza, morze, granica zachodnia - to s? kresy. To miałam na myli pisz?c powyższe zdania.
No trudno, jeli takie miejsce zostanie wybrane a termin będzie weekendowy (2 dni to naprawdę mało, w Bieszczady to ja jeden dzień bym dojeżdzała) to będę się zalewać gorzkimi łzami ale nie przyjadę bo nie będę miała jak. Nie wymagam od nikogo żeby sie ustawiał pode mnie :P

Może kto jeszcze oprócz Szymona ma ksi?żkę o ostojach, niech j? przejrzy i poszuka czy w Polsce z grubsza rzecz bior?c Centralnej s? jakie ciekawe miejsca. Nie chce mi się wierzyć, że nie ma...

[i] Winer [i]

Szybszy 

Wysłany: 2004-07-02, 21:19   

kessy napisał/a:
Może kto jeszcze oprócz Szymona ma ksi?żkę o ostojach, niech j? przejrzy i poszuka czy w Polsce z grubsza rzecz bior?c Centralnej s? jakie ciekawe miejsca. Nie chce mi się wierzyć, że nie ma...

To może na kraski do Puszczy Kozienickiej? Mopek miałby blisko...

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-07-02, 21:48   

i lokalizacja Puszczy nawet centralna, nie byłoby "pokrzywdzonych" :roll:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-07-02, 22:28   

Kozienicka Puszcza, kompleks leny we południowo-wschodniej częci województwa mazowieckiego. Powierzchnia 28 000 ha.

Przeważaj? zwarte bory z dominacj? sosny, porastaj?ce tereny ubogich, piaszczystych wydm. Na siedliskach zasobniejszych w wodę występuj? bory i lasy mieszane z drzewostanem wielogatunkowym, najczęciej sosnowo-jodłowym lub jodłowo-dębowym. W runie wiele gatunków chronionych, m.in.: widłak jałowcowaty, wawrzynek wilczełyko, lilia złotogłów.
Przez Puszczę Kozienick? płynie malownicza Zagożdżonka (zwana dawniej Czarn?). Częć puszczy stanowi bazę dla silnie rozwiniętego w okolicznych miejscowociach przemysłu drzewnego.

Najbardziej cenne fragmenty Puszczy Kozienickiej wchodz? w skład Kozienickiego Parku Krajobrazowego.

J E S T E M :D na T A K :!:

kessy 

Wysłany: 2004-07-02, 23:41   

I byłyby nietoperze :mrgreen:
Tylko na kraskę już wkrótce będzie za póĽno. Jak jechałam na pocz?tku sierpnia zdaje się nad Biebrzę to znajomy zawiózł mnie pod użytkowan? w tamtym roku dziuplę ale nic już nie było...
Niemniej jednak...

Poczekajmy na Mopka i innych nietoperzarzy, niech się wypowiedz? co jeszcze w Puszczy piszczy :D

Nie mówi?c już że Krotom ma rację z centraln? lokalizacj? 8)
Tak czy siak pojawiła się kolejna propozycja, do dzieła teraz, niech się wszyscy wypowiedz?!

[i] Winer [i]

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-07-03, 00:39   

Kto tu pisał o centralnej Polsce i o zjeĽdzie.
Mi wpadł do głowy podobny pomysł.

Zamiast II Zjazdu - I Spływ Forum Przyroda ?rodkow? Wisł? (np. Dęblin - Warszawa)

w sierpniu już spory ruch na przelotach, wkońcu to najważniejsza w centrum kraju ostoja ptaków, na biwakach można by połapać nietoperki a po nockach byłaby też swieża rybka od Corvusa i kolegów. Jakby Mopek nie popłyn?ł to można mu zrobić abordaż przez wał przeciwpowodziowy do jego głównej kwatery...

trzeba by sie tylko wyrobić przed obozem nad Bugiem

I co Wy nato?

kessy 

Wysłany: 2004-07-03, 10:42   

Ja mam okres 01.08-10.09 zajęty, uaaaaaa :cry: :cry: :cry:
A takiego smaczku mi narobiłe Adam, BOMBA pomysł!!! :res: :(

[i] Winer [i]

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-07-03, 11:43   

Cytat:
Adam, BOMBA pomysł!!!
:res: :mrgreen: :res: popieram, popieram :D

[ Dodano: 2004-07-03, 11:45 ]
Cytat:
w sierpniu już spory ruch na przelotach, wkońcu to najważniejsza w centrum kraju ostoja ptaków
- to prawda to włanie na wislanych łachach widziałem po raz pierwszy 17 czarnych bocianow, rybołowa, polowanie samicy jastrzębia, która z impetem wbijała się w stado szpaków i wiele, wiele innych ptasich atrakcji!

Odpowiedz do tematu