PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II obóz nad Biebrz?
Autor Wiadomość
anna 

Wysłany: 2005-05-31, 22:03   

Echch urońcie łzę za tych co nie mogli :cry:

amikosik 

Wysłany: 2005-06-01, 09:38   

Dorzucę jeszcze kilka fotek ze cieżki edukacujnej w Osowcu

[ Dodano: 2005-06-01, 11:49 ]
Z mostu w Goniądzu widzieliśmy scenkę jak dwaj kajakarze wpłyneli w kolonię lęgową rybitw. Wydawało nam się, że to dzieciaki pędzone ciekawocią niepokoją ptaki. Wpłyneli w środek koloni robili zdjęcia i obserwowali na stojąco z kajaka. Odpłyneli po kiku minutach. Wielkich szkód nie zrobili i KB który już dzwonił do Dyrekcji Parku z prośbą o interwencję odpucił im i nie cigał. Oj, upiekło się chłopakom. Teraz po obejrzeniu fotek zauważyłem, że jeden z nich miał ładną kolekcję obrączek na pasku od lornetki. Czyli to pewnie jaki blacharz - łowca obrączek?

Czy kto z forum się rozpoznaje i bije się w piersi?

[ Dodano: 2005-06-01, 12:12 ]
Wanted!

gniazdo_remiza.jpg
Plik ściągnięto 4330 raz(y) 63,94 KB

b2.jpg
Plik ściągnięto 4331 raz(y) 75,91 KB

b1.jpg
Bociany upodobały sobie siedzieć na drzewach lub słupach nad torami kolejowymi
Plik ściągnięto 4332 raz(y) 98 KB

błotniaki.jpg
Z wieży widokowej można było podziwiać parę błotniaków. Tony nakręcił chyba ciekawy filmik z udziałem ganiających się samców.
Plik ściągnięto 4331 raz(y) 62,16 KB

kolekcjoner_obrączek.jpg
Plik ściągnięto 4320 raz(y) 61,7 KB

kolekcjoner_obrączek1.jpg
Plik ściągnięto 4320 raz(y) 90,66 KB

Wanted!.jpg
Plik ściągnięto 4318 raz(y) 25,91 KB

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-06-01, 13:38   

Moje filmiki postaramn się gdzies umiecic, ale niestety na zadnym z nich nie ma ganiaj?cych się błotniaków ( na jednym jest fruwaj?cy stawowy wygladaj?cy jak czarna migaj?ca kropka).
Co do wietnego opowiadania Alceda - te dwie gęgawy widzielimy w okolicach Osowca.

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-06-01, 14:21   

:res: Amikosik za fotke "Wanted'a" .
Ale rzeczywicie... moment jak sie wszystkie rybitwy i mewy wzbiły w powietrze powodował we mnie dwojakie uczucia:
1 radoć - ile ptaków się tam gnieĽdzi i ten widok masy ptaków w powietrzu - zapierało dech w piersi
2 cholera brała - co za gocie niepokoiły tak? iloć ptaków na gniazdach :/

amikosik 

Wysłany: 2005-06-20, 10:35   

Muszę przyznać, że mój pomysł z listem gończym WANTED przyniósł bardzo szybk? odpowiedĽ. Już po 2 tygodniach dostałem list od sfotografowanego winowajcy który bił się w piersi i przepraszał.
Zdjęcie chyba trafiło do jego znajomych i podesłami mu link rozpoznaj?c go na zdjęciu.
Mylę że było to bardziej bolesne niż mandat wystawiony przez parkowych.
Na szczęcie wielkich strat nie zrobił. Widz?c takie sceny przypomina mi się wypowiedĽ Adama Wajraka który przyznał się, że kiedy jak był mniej dowiadczony, ogl?daj?c żurawie podszedł za blisko kolonii lęgowej i wypłoszył dorosłe żurawie. Kruki tylko na to czekały i zajeły się gniazdami bez opieki....

Wychuchol 

Wysłany: 2005-06-20, 11:04   

WypowiedĽ Wajraka dotyczyła kolonii czapli siwych, nie słyszałem jeszcze o koloniach żurawi :]

PS A co winowajca miał do powiedzenia o swojej kolekcji obr?czek ?

Kamikazi 

Wysłany: 2005-06-20, 13:03   

Brawo za akcję! Dzięki temu na pewno dwa razy się chłopak zastanowi zanim znowu co takiego zrobi.

Ps. Może zmienić nazwę tematu na „II obóz nad Biebrz?”?

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

amikosik 

Wysłany: 2005-06-20, 15:53   

Wychuchol napisał/a:
WypowiedĽ Wajraka dotyczyła kolonii czapli siwych, nie słyszałem jeszcze o koloniach żurawi :]

PS A co winowajca miał do powiedzenia o swojej kolekcji obr?czek ?

Faktycznie pomyliłem czaple z żurawiami.
Co do obr?czek to On jest obr?czkarzem i st?d ta kolekcja na lornetce.

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-06-20, 16:40   

Moze by sie ów obr?czkarz zarejestrował na Forum? Amikosik -> napisz mu w mejlu propozycje :wink:
Chociaż... czy po takiej akcji będzie chciał sie rejestrować :wink: :mrgreen: :wink:

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-06-20, 16:52   

amikosik napisał/a:
Co do obr?czek to On jest obr?czkarzem i st?d ta kolekcja na lornetce.

nie problem tak? kolekcję zdobyć nad morzem. wystarczy poznać jakiego rybaka. rybacy ci?gaj? takie obr?czki z martwych ptaków które topi? się w ich sieciach. kolega opowiadał mi jak na niektórych kutrach widział całe słoiki takich plastikowych kolorowych obr?czek.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-06-20, 16:57   

To gociu jest czy nie jest obr?czkarzem ?

Bo jak jest to jego akcja byłaby dla obr?czkarzy reklam?..hmmm . :evil:

[oczywicie skoro dokonał ekspiacji to wybaczamy mu ten konkretny incydent :wink: ]
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

amikosik 

Wysłany: 2005-06-20, 19:19   

Chłopak owiadczył, że jest obr?czkarzem. Jest też zarejestrowany na forum ale ma 0 postów. Może się rozkręci? Na razie nie będę wytykał go palcem. Mylę, że już mu się dostało.

Jak s?dzę, w przypadku akcji obr?czkowania rybitw pewnie i tak odbywa się to przez wejcie w kolonię lęgow? i zakładanie blach na nielotnych pisklakach. Tutaj powinien się przyznać jaki obr?czkarz, jak to się odbywa. Czy tylko łapie się w sieci dorosłe, a lęgów się nie rusza?

Odpowiedz do tematu