PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II obóz nad Biebrz?
Autor Wiadomość
TomekQ 

ptop

Wysłany: 2005-05-23, 16:16   

Tu TomekQ w Goniadzu moze bede przejazdem, zas w piatek spimy w Wiznie przy Basenie Poludniowym (4 osoby). Moze spotkam kilku "Bocianowcow" - bede jezdzil samochodem oklejonym "Plus GSM" Do zobaczenia !! :tup:

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-05-23, 16:32   

nasza ekipa ciutkę się uszczupliła widzę :roll: ...... teraz to rzeczywicie mikro - WYJAZD będzie :wink:

Ja potwierdzam - jade autobusem o 5:50 z Krosna, w Wawie będe około 15 a tam Kami sie mn? zaopiekuje :wink: potem o 17~18 u Amiego w bryce i dawaj długa do Goni?dza :wink:

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2005-05-23, 19:34   

Hubert napisał/a:
hardcore, a możesz mnie zabrać?? W domu mam awarie neta, a goć z obsługi może przyjć dopiero w rode, więc Anka dopiero dzisiaj odczytałem twojego maila. Więc hardcore, jak będziesz mógł mnie zabrać to daj znać.

OK czekam na telefon od rodziców
Corvus napisał/a:
a mi się całkowicie ekipa(ele ekipa ,tylko Bielik) rozsypała.......:/
i mój wyjazd stoi pod dużym znakiem zapytania. samemu mi się po prostu nie opłaca. nie chce jechać żaden Siedlczanin.......???............ :?
Corvi może mi uda się Ciebie zabrać tylko czekam na info od starszych czy będzie AUTO na czas
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-05-24, 18:58   

xhardcorex napisał/a:
OK czekam na telefon od rodziców
To podaj mi telefon do siebie na priv, bo Namor wyjechał na KTG.

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-05-24, 20:00   

ja niestety definitywnie nie jadę........... :(
trudno się mówi..............next time.............

amikosik 

Wysłany: 2005-05-24, 21:59   

Alcedo napisał/a:
... w Wawie będe około 15 a tam Kami sie mn? zaopiekuje :wink:

A to ci się poszczęciło!

Namor 

Wysłany: 2005-05-25, 21:04   

Corvus napisał/a:
ja niestety definitywnie nie jadę...........
trudno się mówi..............next time.............

Jeszcze i Ty, wstydĽ się.
Albo lepiej wsiadaj do samochodu.

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-05-28, 21:40   

Namor napisał/a:
wstydĽ się.

jak to mówi? : 'wstyd to krać i z baby spać" ;)
a tak na serio to strasznie mi przykro że nie znalazł sie nikt z Siedlec, lub okolic kto bych chciał się tam jeszcze wybrać. i samemu po prostu mi się nie opłacało.
next time.........

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2005-05-29, 00:21   

A relacje ze zjazdu zdam rano ;)
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

amikosik 

Wysłany: 2005-05-30, 09:45   

To dorzucę przed relacj? kilka fotek:
Był podróżniczek i zaganiacz.
KB znalazł martw? rybitwę.

KB1.JPG
Plik ściągnięto 3813 raz(y) 102,82 KB

zaganiacz.jpg
Plik ściągnięto 3813 raz(y) 35,66 KB

podróżniczek_1.jpg
Plik ściągnięto 3813 raz(y) 59,29 KB

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-05-30, 11:16   

Dobre opowiadanie nie jest złe. Z wyprawy nad Biebrze od 27 maja do 29 maja.
Noc pierwsza :]
Więc przyjechalimy z Amikosikiem, Ani? Amikosikow?, Tony'm i KB'im do Goni?dza przed 22:00 po czym ładn? chwilke szukalimy domku gdzie maj? wydać nam klucze :mrgreen: Po wysłaniu Ani do Pana Gospodarza trafilimy do domku gdzie spotkalismy Huberta i Namora. Rozpakowalimy sie jako tako, poznalimy XhardcoreX'a i Martoche i poszlimy z Hubertem i Tony'm na wieże obserwacyjn? za mostem w Goni?dzu. Dech zaparło mi w piersiach ( :mrgreen: ) jak zobaczyłem okolice: gwieĽdzista noc, kumkanie kumaków i innych żab, b?k i trzcinniczek sie odzywał, gwiazdy z nieba odbijały się od wody na bagnach - wypas :!: . Po powrocie toczyły się "Nocne Rozmowy part I " do póĽna... ja i Tony zwinelimy się jako jedni z ostatnich spać - położyłem się, było około 2-giej w nocy :] Czyli na nogach byłem jakie 22 godziny.
Dzień pierwszy :]
Już z Hubertem i Tonym w nocy sie umówilimy że zrobimy wake up o hm.. to była 4 rano prawda? :wink:
No i ubralimy się i wyszlismy w teren - dla mnie szok - tyle gatunków, widziałem remiza (którego pierwszy zauważyłem :8): ) , kormorana młodego, cyranke, rybitwy białoskrzydł? i czarn?, mieszki, bielika, łyske, czernice, czaple siw?, zięby, bociany białe, cierniówki, potrzosy, pliszki siwe i żółte, kokoszki, kulczyka, kszyka, płaskonosa, trzciniaka (ten to licznie nam pozował :] ), rycyka, makol?gwe, błotniaka stawowego, muchołówke szar?, słowika szarego (ten to już wybitnie się nas nie bał), piecuszka, krwawodzioby, dziwo-nije :mrgreen: , rokitniczke, czajki. W trakcie obserwacji doł?czyła do nas ekipa (chyba tylko częć :] ) Po paru godzinach wrócilimy do domq i chciałem się czego napić - więc zrobiłem sobie herbate. I w tym momencie zaczęły się problemy: 1=gdzie jest curkier do herbaty, 2=gdzie jest sól dla KB'iego :] KB znalazł (jak twiedził w cukierniczce cukier) - i ja mu uwierzyłem, więc poszukiwania zakończone. Cukier jest, soli nie ma :? . Posłodziłem sobie herbate... ale cukier wydał mi się jako za bardzo skostniały, więc wzi?łem łyżeczke, na język dałem sobie dużo kryształków, i co sie okazało? cukier nie jest cukrem :!: :evil: cholera mnie wzięła a wszyscy sie miali że soliłem sobie herbate. Plus był w tym jeden - znalazłem KB'iemu sól :mrgreen: . W południe poszlimy jeszcze raz w teren - tym razem cała ekipa (brakowało tylko xhardcorex'ów :P ) . W pewnym momencie zobaczyłem cu leż?cego w wodzie. Pierwsze co pomylałem - martwa białoskrzydła rybitwa. I chciałem po ni? ić żeby ja oskubać dla Kami ale perspektywa chodzenia w rozklejonych mokrych butach przez nastepne dni nie była miła. Zadania podj?ł się KB (twadziel, no nie? :mrgreen: ) Wszedł w bagno (s? foteczki) wyci?gn?ł rybitwe (s? foteczki) i oskubał(s? foteczki :P ) A wieczorem z Amikosikiem, Ani? Amikosikow?, Tonym i Hubertem obserwowalimy w [tu kto niech powie gdzie - bo ja nie pamiętam] gęgawy 2 i samca błotniaka stawowego walcz?cego z ł?kowym - normalnie RE-WE-LA-CJA :!: :] Po powrocie z wojaży bylimy zmęczeni i zastalimy KB'iego i Namora w domq przy... napojach :P . Namor spytał się co widzielimy ciekawego a ja odparłem
Cytat:
a... ł?kowego walcz?cego z błotniakiem
:mrgreen: Troszke się pomialimy i zaczęły się "Nocne Rozmowy part II" i dużo miania :mrgreen: , oraz złoci która mnie ogarneła kiedy z letniej wody w prysznicu zrobiła się lodowata :/ :evil:
Noc druga :]
"Nocne Rozmowy part II" skończyły się wczeniej niż w poprzedni dzień, zostało zrobionych kilka fotek, od północy do godziny 1 obraz mi sie strasznie rozjeżdzał - widziałem podwójnie :mrgreen: ale dotrwałem do końca :8): (nie wiem czemu ale zupełnie nie pamiętam momentu kiedy Xhardcorex z Martoch? opucili nas :? )
Dzień drugi :]
Wstalimy co przed godzin? 10, pożegnałem się z Hubertem i szybko do kocioła (ja podbiegałem za Tonym z kanapk? w ręku :mrgreen: ) . Po powrocie z mszy w której ksi?dz mnie wkurzył zaczelismy sie pakować i długa w teren. Żar lał się z nieba, komary cieły niemiłosiernie a tu kogo widzimy? Namora i Huberta - spotkanie po "latach" :mrgreen: Udało się wychaczyć ptaszki takie jak: srokosz, g?siorek, rokitniczka, trzcinniczek, bocian biały, rycyk, krwawodziób, oknówka, dymówka, brzegówka, pliszka siwa, rybitwa czarna, dziwo-nija :mrgreen: , makol?gwa, remiz - głos, podróżniczek - głos, przepiórka - głos, żuraw, czapla siwa, potrzos, dudek, błotniak stawowy, Accipiter sp, dzięciołek, szczygły, cierniówka, piegża, zięba i więcej się nie odczytam :mrgreen:

Moich przygód na Dworcu Zachodnim i o powrocie do Krosna nie opowiem bo to już nie obejmuje tematu o Biebrzy :P

Mam nadzieje że niczego nie poknociłem :roll:

[ Dodano: 30-05-2005, 11:16 ]
olaboga... zamordujecie mnie za to opowiadanie :mrgreen:
[ Dodano: 30-05-2005, 11:43 ]
Tony :!: - wrzuć fotki i filmiki na jak? stronke żebymy mogli poci?gać sobie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Alcedo 2005-05-30, 11:44, w całości zmieniany 1 raz  

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-05-30, 11:39   

prosimy o wiele fotek w albumie , w dziale "Imprezy Przyrodnicze"
no to widzę ze wypad się w miarę udał. to git. :oki:

Justyna 

Wysłany: 2005-05-30, 13:52   

Alcedo napisał/a:
obraz mi sie strasznie rozjeżdzał - widziałem podwójnie ale dotrwałem do końca (nie wiem czemu ale zupełnie nie pamiętam momentu kiedy Xhardcorex z Martoch? opucili nas )

no ciekawe dlaczego :D ( oczywicie nic nie sugeruję :wink: )

Corvus napisał/a:
prosimy o wiele fotek w albumie , w dziale "Imprezy Przyrodnicze"

prosimy :)

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-05-30, 14:04   

Justyna napisał/a:
no ciekawe dlaczego :D ( oczywicie nic nie sugeruję :wink: )
oj mylisz sie moja droga... ja nic tego tamtego :!:
pamiętam że jak juz sie kończyło rozmawianie to powiedziałem komu że mi sie rozjeżdza obraz ..... ale seryjka - taki pi?cy to ja jeszcze chyba nigdy nie byłem ... na 24 godziny spałem 2 a w ci?gu nastepnych 24 godzinach , 4 i dodać do tego należy zmęczenie po łażeniu w teren... i widzisz czemu obraz sie rozjeżdzał ... a Ty odrazu o jednym :roll: :P :wink:
Ale i tak było spoko ! :razz:

Namor 

Wysłany: 2005-05-31, 00:02   

Był jeszcze spływ z Dolistowa do Goni?dza (Xhardcorex, Marta, Kejbii i ja), ale niewiele pamiętam, bo Marta na samym pocz?tku tak mi przywaliła wiosłem w głowę, że wiadomoć odzyskałem dopiero pod koniec spływu :wink:

:res: dla Xhardcorexa, bo to dzięki jego uporowi spływ się odbył.

Odpowiedz do tematu