PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Forumialny Spływ Wisł?
Autor Wiadomość
TatRa 

Wysłany: 2004-12-06, 18:04   

Amen!

grzegorzb 

Wysłany: 2004-12-06, 20:05   

AMEN!!!! przeciez mówiłem-
/Wiec lepiej kombinujmy jak te rezerwaty oznakować a nie dowcipkowac i sobie dopiekać./
a z drugiej strony.....

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-12-06, 20:35   

Wychuchol napisał/a:
A przejć się nad Wisłę, ptaszki poogl?dać ! :D Bo inaczej zajmuj?c się paragrafami i urzędniczymi skandalami zapomnicie o co w tym wszystkim chodzi ...

ja popieram i stosuje, ale sie mnie czepiaja różne takie typy..., więc tylko odpowiadam, zadajcie sobie pytanie kto zapomnial o co w tym wszystkim chodzi i robi trybune z Forum?

grzegorzb 

Wysłany: 2004-12-06, 20:36   

Myszka Miki???????????
Pszczólka Maja???????????
Stru Pędziwiatr???????
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-12-06, 20:39   

A teraz na dodatek chce wszystko w dowcip obrócić zapominaj?c o zwykłym słowie "przepraszam" :evil:

Mirek 

Wysłany: 2004-12-06, 21:00   

:/ :/ :/ :/

Batman 

Wysłany: 2004-12-06, 21:20   

Cytat:
Myszka Miki???????????
Pszczólka Maja???????????
Stru Pędziwiatr???????

A ja mylałem że Ty poważnie podchodzicz do sprawy :roll: :? :(

Rey 

Wysłany: 2004-12-06, 22:12   

Panowie doc już tego, od tej pory proponuje:
grzegorzb napisał/a:
Wiec lepiej kombinujmy jak te rezerwaty oznakować

A wszelkie złoliwoci i docinki prosze sobie przesyłać na PW, a nie zamiecać forum takimi rzeczami. Apeluje raz jeszcze: skupmy się na poważnej dyskusji w tym temacie :!: .

Szybszy 

Wysłany: 2004-12-30, 17:49   

Przypominaj? mi się nieszczęsne słowa Mazowieckiego o "polskim piekle" z przed około 10 lat. Co złego jest w ostrej dyskusji czy nawet kłótni? Jak kogo razi ton dyskusji tutaj to przecież można tu nie zagl?dać i pucić sobie piew kanarka z kasety. Bliżej realnych problemów (a takie s? poruszane chociaż fakt, że nie największej wagi) się nie będzie ale na pewno będzie przyjemniej jak komu na tym zależy. Tu jest Internet, a nie angielski klub lordowski dla ztetryczałych dżentelmenów gadaj?cych o niczym.

Ja na przykład dowiedziałem się sporo o problemie oznakowania rezerwatów dzięki grzegorzowib. Dowiedziałem się też, chyba mimo woli dyskutantów, że czasami ochraniarze przyrody potrafi? "chronić przyrodę" przed innymi ochraniarzami bardziej zaciekle niż rzeczywistymi (lub przynajmniej bardziej istotnymi) zagrożeniami. Taka wiedza też się przydaje.

Jak np. kiedy będę działał w jakim projekcie lub chciał taki zasponsorować :D to mi się ta wiedza przyda - do projektu przekonać trzeba każdego bo zawsze się znajdzie kto z urażon? dum? i zdeterminowany mniej lub bardziej wyimaginowane szkody na honorze łatać za wszelk? cenę. Taki osobnik będzie łatwym celem do wykorzystania przez urz?d/inwestora przeciwny np. założeniu rezerwatu na terenie planowanym pod inwestycje.

Grzegorzu - generalnie cały Twój wywód można podsumować "Przyrodnik z zawodu lub zamiłowania nie powinien spływać kajakiem Wisł? bo broń Boże naruszy przestrzeń rezerwatów, które z powodu luk w prawie oraz braku rodków s? ozankowane Ľle lub wcale".

Adam z kolei w skrócie odpowiedział "Ponieważ stan prawny pozostawia sporo niejasnoci, a na pewno nie zabrania kategorycznie spływania Wisł? na interesuj?cym nas odcinku, spływać ni? można, oczywicie zachowuj?c należyt? starannoć."

Jeżeli dokonałem dobrej syntezy to rację w sporze ma, moim zdaniem, Adam. Ale grzegorzowib dziękuję za rozjanienie kilku kwestii, chociaż częci chyba w sposób niezamierzony.

Rey 

Wysłany: 2004-12-30, 20:25   

Szybszy napisał/a:
Przypominaj? mi się nieszczęsne słowa Mazowieckiego o "polskim piekle" z przed około 10 lat. Co złego jest w ostrej dyskusji czy nawet kłótni? Jak kogo razi ton dyskusji tutaj to przecież można tu nie zagl?dać i pucić sobie piew kanarka z kasety. Bliżej realnych problemów (a takie s? poruszane chociaż fakt, że nie największej wagi) się nie będzie ale na pewno będzie przyjemniej jak komu na tym zależy. Tu jest Internet, a nie angielski klub lordowski dla ztetryczałych dżentelmenów gadaj?cych o niczym.

Z tym że zamiast obrzucać się błotem i przekleństwami moża chyba podyskutować używaj?c rzeczowych argumentów :?:

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-12-30, 20:45   

Cytat:
obrzucać się błotem i przekleństwami

Poprosze o cytat, bo jakos niepamietam kto kogo, chyba ze chodzi o taktykę..., no ale wyraĽnie napisałem, że to taka taktyka a nie, że grzegorzb to Gebbels, bo za to to juz paru w s?dach beknęło :wink:

Rey 

Wysłany: 2004-12-30, 21:07   

Adam Tarłowski napisał/a:
chyba ze chodzi o taktykę

No włanie o tak? taktykę chodzi :wink: Zamiast sobie dogadywać można by pogłówkować jak oznakować wszystkie wilane rezerwaty :idea:

grzegorzb 

Wysłany: 2004-12-31, 08:16   

Cytat:
"Przyrodnik z zawodu lub zamiłowania nie powinien spływać kajakiem Wisł? bo broń Boże naruszy przestrzeń rezerwatów, które z powodu luk w prawie oraz braku rodków s? ozankowane Ľle lub wcale".

Ale niech spływa - to wolno każdemu nie tylko przyrodnikowi - pytanie było czy noclegi bed? w rezerwacie czy poza. A co do przyrodników to porozmawiaj z Markiem Kelerem - jego wiedzy chyba nie negujecie, na temat pana W.N. dzięki niemu, za inne spojrzenie na Wisłe miał sprawe w s?dzie.
Ale podkreslam jeszcze raz - mamy rózne spojrzenia na tę sprawe ale jak kto mówi ze uprawiam gebelsowsk? polityke to wybaczcie, ale ten kto chyba nie zna historii i nie wie kim był Gebels.

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-12-31, 10:59   

Historie to niektórzy widze znaj?, ale czytanie ze zrozumieniem? Taktyka i polityka to tosamo?
Jak sam radzisz Grzesiu wrzuć na luz i skocz tu: Zyczenia dla Grzesia :mrgreen:

Szybszy 

Wysłany: 2005-01-03, 09:52   

Wczoraj z Kejbiim, Namorem i Hubertem odwiedzilimy Wisłę w dwóch miejscach i tak się złożyło, że były to dwa charakterystyczne miejsca z naszego spływu: miejsce sławetnej k?pieli oraz ostatniego noclegu (oba obserwowane z prawego brzegu). Aż się człowiek napalił na ten spływ Bugiem...

Odpowiedz do tematu