PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Biebrza weekend kwiecień/maj 2006
Autor Wiadomość
Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-02-07, 09:35   Biebrza weekend kwiecień/maj 2006

Zakładam ten temat, bo wyczailiśmy w zeszłym roku jesienią bardzo dobrą kwaterę w Goniądzu; jest tak dobra, że już teraz należałoby zarezerwować tam pokoje - oby nie było za póżno. Ceny nie pomnę z głowy ale była taka jakaś " w normie" - mogę tam wieczorem przekręcić i dowiedzieć się.

Czy są potencjalni chętni na weekend np. przed tłumami - czyli jakoś tak kole 20 .04 czwartek - 23.04 niedziela ? No bo chyba nie za bardzo jest sens jechać tam na pierwszy weekend majowy - ze względu na tłumy "niedzielnych ptasiarzy" nad Biebrzą wtedy - dobrze myślę
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

amikosik 

Wysłany: 2006-02-07, 17:49   

Pierwszy łykend maja to mamy zajęty.
Może lepiej później w maju.

Justyna 

Wysłany: 2006-02-21, 21:48   

ja bym była raczej chętna, w sumie niedaleko w porownaniu z inymi obozami, moze bym jeszcze kogoś z Suwałk ściągneła :)

Diafora 

Wysłany: 2006-02-22, 08:52   

a jeste tampole namiotowe? koszty to podstawa jak dla mnie :/

maciek 

Wysłany: 2006-02-22, 13:27   

Kejbii, z nieba mi spadłeś z ta propozycją . Ja bym chetnie pojechał, nawet z żona (bo juz mi głowę suszy za te wyjazdy, a nad Biebrzę by chętnie pojechała) Wstępnie więc 2 osoby były by chetne...

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-02-23, 00:32   

Maciek, ze względu na nikłe zainteresowanie tematem - odpuścilem go sobie.
Mogę oczywiście sprawdzić wolne miejsca na wyczajonej kwaterze .. mam to uczynić ?
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Diafora 

Wysłany: 2006-02-23, 06:41   

nie ma co dramatyzowac, bo trudno przewidziec kto co bedzie robil, a ja sie pytalam czy sa tam pola namiotowe? sa?

maciek 

Wysłany: 2006-02-23, 07:12   

Myślę, że chętni się znajda... Trzeba tylko poczekać jak się termin zbliży...

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-02-23, 08:40   

Jak się termin zbliży to miejsc na wyczajonej kwaterze już nie będzie, to pewnik :idea: Napisałem to w zagajeniu, ale chyba nie dość wyraźnie, no cóż ..

A pole namiotowe jezd, Diaf - nad samą Biebrzą przy moście.

anna 

Wysłany: 2006-03-04, 17:50   

Cześć Kejbi - my się wybieramy standardową ekipą (ja, Maciek, Arni, moze Aga, może kumpel Arniego)od 22/23 kwietnia do gdzieś 3-go maja. Z tym, że chlopaki chcą mieszkać w Kuligach, jak w zeszłym roku, bo napalili się na fotografowanie tamtejszych cietrzewi :) Z przyjemnością umówie się na jakąś wycieczkę z wami, bo jak oni utkną przy tych swoich lufach, to do widzenia babciu :) ) Kuligi sa zaraz koło czerwonego bagna - kwatera jest wypasiona równie bardzo jak łosiedle w Goniądzu + pyszne jedzenie które można zamówić , albo kupić np. jajka, mleko itd. Gospodarze bardzo mili, można też postawić namiot-reasumując - jakby Ci się ekipa nie zebrała, to moze w ogóle dołączysz do nas w Kuligach? A jak się zbierze to poumawiajmy się jakoś w terenie :smile:
Ech kurcze już się nie mogę doczekać :) ) Gdzie ta wiosna?
Ania

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-03-04, 18:23   

Ja się chętnie dołączę do tych Kulig z tym że obecne jestem pasażer samochodowy... No i nie pojadę na "długi weekend majowy" raczej, tylko na jakiś weekend przed lub po nim, bo: a) jadę w długi weekend na zwykły wyjazd ze znajomkami "nieprzyrodniczymi" do Borów Tuch, b) kupa ludzi w długi weekend nad Biebrzą "niedzielni ptasiarze"i nie za bardzo tam pasi wtedy dziczyć :/

[ta wypasiona kwatera w goniądzu to pewnie już cała zarezerwowana nawet nie ma co dzwonić, uważam]

anna 

Wysłany: 2006-03-05, 22:17   

Ja chyba jutro tam zadzwonie i sprobuje zarezerwować tzw. górkę- to o tyle dobra opcja,że jest tam dużo miejsca i jak się kto zdecyduje w ostatniej chwili, to moze pokimać na materacu czy karimatce. My się wybieramu od 22.04 czyli od weekendu przed weekendem majowym, chociaż i na majowy planujemy zostać- bylismy w zeszłym roku i moim zdaniem tłumów jakichś dramatycznych nie było. Co do transportu, to trzeba by się dogadać przed wyjazdem - w ostatecznosci w gre wchodzi opcja odebranai kogoś z PKS-u z Grajewa. Czyli reasumując będziemy w kontakcie :)

Kamikazi 

Wysłany: 2006-03-06, 11:10   

W Goniądzu pojawię się 29 kwietnia ( w kwaterze przy rynku) i zostanę pewnie na kilka dni. Potem może wybiorę się do Białowieży (19-21 najprawdopodobniej znowu tam się pojawię na IV PPPikniku).

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2006-03-06, 11:29   

Hmmmm.... może ja też ucieknę spod kurateli promotora i ruszę nad Biebrzę... ale musi się termin bądź co bądź zbliżyć bym powiedział coś dokładniej...
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2006-03-12, 23:38   

Załatwcie sobie kajaczki, bo spływik w tamtym roku był milutki :smile: , a ogólnie im bliżej długiego weekendu, tym trudniej o kajaczki. Polecam spływik :oki:
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Odpowiedz do tematu