PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Autostopem dookoła Polski
Autor Wiadomość
Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-07-24, 18:38   Autostopem dookoła Polski

Około 8 miesięcy temu, jadąc stopem na trasie Zakopane->Kraków poznałem Jarka - człowieka który objechał Polskę dookoła rowerem :)
Kiedy słuchałem jego relacji, w mojej głowie zrodził się pomysł dość dziwny, ciekawy i odważny zarazem.
Chce objechać Polskę dookoła autostopem (albo czymkolwiek innym, czym tylko się da) jak najbliżej trzymając się granic kraju.
W tym momencie doszła kwestia "tylko gdzie będę spał?"... i tu przyszło mi z pomocą właśnie Forum Przyroda :res:

Nocując u znajomych (tych znanych osobiście z Forum oraz tych zupełnie jeszcze nieznanych ;) ) obrałem trasę. Jakiś czas zajęło mi kompletowanie osób i adresów (niektórych dalej nie mam :mrgreen: )
Potem trzeba było obmyślić jakie tereny odwiedzić, a jakie muszę niestety ominąć z braku czasu - podróż zaplanowana jedynie na 3 tygodnie.

I tak narodziła się mapa pokazana w załączniku ;)

Najpierw kieruje się na wschód - w Bieszczady, potem dalej przeciwnie do wskazówek zegara.
Błękitny znaczek - miejsce startu i końca trasy
Zielone znaczki - ustalony nocleg
Żółte znaczki - możliwe miejsce pobytu

Start - 26/27 lipca
Powrót - 15/16 sierpnia

Do napisania więc, heja ! :oki:

trasa.JPG
Plik ściągnięto 1970 raz(y) 65,83 KB

BJK 

Wysłany: 2010-07-24, 21:28   

gitarę zabierasz :>
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2010-07-25, 11:43   

Alcedo, super pomysl, nie zapomnij sie pochwalic fotkami z kazdego znacznika ;)

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

nikola 

Wysłany: 2010-07-25, 19:21   

No to start już jutro ;) Szerokiej drogi tylko życzyć i gratki za pomysł :oki:

Humulus 
Sucholub

zamtop

Wysłany: 2010-07-31, 19:24   

Wczoraj poranną porą, Al opuścił Tomaszów. Uwaga forumowicze! Kieruje się na północ, jest nieuzbrojony ale i tak może być groźny :P

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2010-07-31, 23:32   

Jak hooragan przebrnął przez Południowe Podlasie grabiąc i paląc wioski, raniąc serca kobiet, nie oszczędzał staruszków, zwierząt i dzieci ;)

Wraz z ekipą z TP Bocian schwycił 4 CIPy. Jedna samica okazała się być jednym z aktorów grających pisklaka w filmie "Błotniak Łąkowy Arystokrata Pól".

W późnych godzinach popołudniowych widziano go wysiadającego z czarnej wołgi w miejscowości Łosice (ok. 185km s19), po czym wraz z plecakiem i frontem burzowym przemieścił się za Bug.

Północne Podlasie drżyj ... On nadchodzi
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Humulus 
Sucholub

zamtop

Wysłany: 2010-08-01, 17:59   

xhardcorex napisał/a:

Wraz z ekipą z TP Bocian schwycił 4 CIPy.

Na Zamojszczyźnie nie był jeszcze tak zuchwały i wulgarny. Strach pomyśleć co będzie, jak dotrze na Śląsk :shock: .

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2010-08-01, 19:31   

Humulus napisał/a:
schwycił 4 CIPy
:res:

o ile go znam, a znam go - delikatnie powiedziawszy - "dość" dobrze, to Al dopiero się rozkręca. Jak dotrze na Pomorze i tamtejsze wypełnione plaże to... nie będzie już co zbierać! :mrgreen:

jurek_k 
Krzysiek Jurczak

pp

Wysłany: 2010-08-02, 15:45   

Wczoraj pokręciliśmy się trochę w dolinie Nurca, po czym odwiozłem go do Kleszczel.
Na południu podlaskiego był grzeczny... może zmęczył się, albo oszczędzał siły na Białowieżę ;)
Więcej będzie pewnie w jego relacji

Pozdrawiam

Przyrodnicze koszulki
www.przyrodnicze.cupsell.pl

matrekus 

Wysłany: 2010-08-02, 16:43   

Wczoraj również spotkałem się z nim tylko, że w Białowieży. Przy okazji oznaczył mi kilka gatunków :) .

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2010-08-04, 12:26   

czort jeden wie co Al właśnie robił (i z kim ;) ) ale dyszącym głosem mi przed "momentą" oznajmił, że przebywa w okolicach Białowieży jeszcze.
Zastrzega się, że gryplan turnee po Polsce jest niezagrożony i plan wykona :roll: :res:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2010-08-04, 13:04   

krotom napisał/a:
oznajmił, że przebywa w okolicach Białowieży jeszcze.
pewnie usiadł przy żubrze, a żubr zrobił swoje i wciągnęło Ala jak na bagnie
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Mirhel 
obrączkarz

Wysłany: 2010-08-07, 08:30   

Do mnie dochodzą słychy, że wkrótce będzie zmierzał w kierunku Pomorza Zachodniego. Raryty ze stawów w Dzwonowie oraz falochronie w Świnoujściu uciekają w popłochu..... :D

Kamikazi 

Wysłany: 2010-08-07, 22:08   

Dziś odstawiliśmy ich (bo do przygody dołączyła Katarzynka) na obwodnicę, skąd udali się do Przebendowa. Byliśmy wszyscy razem jeszcze z Wiackiem i Zutonem w Ujściu Wisły gdzie w drodze powrotnej dopadła nas ulewa.

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Mirhel 
obrączkarz

Wysłany: 2010-08-10, 21:19   

Al dzisiaj zaliczył płatkonoga na stawach w Dzwonowie, później zrobił sobie spacerek z falochronu w Świnoujściu do Międzyzdroii.... (tak na marginesie wymoczył nogi w Bałtyku i znów można się kąpać :oki: ) a teraz właśnie napisał że jest w okolicach Ujścia Warty.... gdzie jutro będzie focił szczudłaki i szablodzioby ;)

Odpowiedz do tematu