PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyprawa do Azji Pd-Wsch.........
Autor Wiadomość
felix 

Wysłany: 2009-09-14, 12:23   Wyprawa do Azji Pd-Wsch.........

Witam, po trzech latach dziczenia w Indiach i Nepalu postanowiłem ruszyć dalej na wschód. Wyprawa 27 listopada 2009 - 17 marca 2010 kieruje sie w stronę Indochin. Wylatujemy do Bangkoku i penetrujemy Tajlandię, Laos, Cambodze oraz Birmę. Taki jest pierwotny plan, ale może jeszcze będą Filipiny lub Borneo. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć na jakiś odcinek lub całość trasy to proszę o kontakt na priva. Wyprawa jest non profit wiec dzielimy sie kosztami. Pytania na maila przyroda@gmail.com bądź tel 600 364982. Pozdrawiam :oki:

felix 

Wysłany: 2009-09-24, 19:42   

Jest już bardziej szczegółowy plan wyprawy: 27 listopada do 27 grudnia środkowa i północna Tajlandia. Powrót do Bangkoku i potem do 1 lutego południe Tajlandii i Malezja...przelot z Kuala Lumpur tanimi liniami do Siemreap w Kambodzy i do 17 marca - Cambodia, Laos i delta Mekongu w Wietnamie. Powrot do Bangkoku i do domciu. Jesli ktos reflektuje na jakis odcinek to zapraszam. :oki:

felix 

Wysłany: 2009-11-29, 16:29   

...i slowo cialem sie stalo...jestem w Bangkoku...lot przez Dubai gdzie na lotnisku widzialem flamingi i majny...polecam linie Emirates, naprawde najwyzszy poziom..poza tym przyczyniaja sie do ochrony oryxw na Polwyspie Arabskim :oki: w Bangkoku jak na razie stwierdzilem gekony na murze, ale zaraz wyruszam do parku na sowy, jako ze tutaj po juz 22..... 6 godzin roznicy.....pozdrawiam Felix

felix 

Wysłany: 2009-12-03, 21:42   

...kilkla dni w Bangkoku ( niesamowite miasto!!!) i ponad 40 gatunkow nowych ptakow, plus nastepne kilkadziesiat znanych mi wczesniej z Indii. Dwie nowe wiewiorki i kilkadziesia motyli dziennych....sporo fajnych gadow z waranem wodnym,ktory jest nie z tej ziemi potworem...no i wiele fajnych storczykow...syczek - Oriental Scops Owl, ktory nawoluje o swicie przed moim hostelem...ciekawa spara bo najpierw namierzylem kolege udajac nasza soweczke! Cena pokoju z lazienka to 25 zeta - niesamowite...jutro z rana atakujemy polnoc Tajalndii...fotki wkrotce. :oki:

ArturBujanowicz 

Wysłany: 2009-12-04, 07:58   

Macie tam jakiegoś birdguida , czy robicie czesanko sami ? A jak z michą i napitkami - czy Ci smakuje ?

felix 

Wysłany: 2009-12-05, 12:57   

ArturBujanowicz napisał/a:
Macie tam jakiegoś birdguida , czy robicie czesanko sami ? A jak z michą i napitkami - czy Ci smakuje ?

witaj Arti! wiesz przeciez ze ja czesze sam, bez guidow...jak na razie wprawiam sie w temat i duzo czytam. Mam wsparcie lokalnych birdwatcherow i bird guidow, ale tylko logistyczne. Teraz siedze w Sanghlaburi tuz przy granicy z Birma, jeden z najbardziej dzikich rejonow Tajlandi :oki: . Posiedze tu dluzej zapewne. Dotarlismy tutaj koleja z Bangkoku via " most na rzece Kwai" hehehe....porazka totalna :/ ! Dobrze ze tam nie wysiedlismy...prawdziwa "Death Railway" zaczyna sie nieco dalej....Dotarlismy do koncowej stacji Nam Tok i tam spanko...Dzisiaj od 6 rano penetrowalem rolnicze tereny (plantacje fajnych roslinek pelne ptakow) w okolicy - i okolo poludnia wyruszylismy do miejsca w ktorym teraz bazujemy. Totalne ilosci siewek na polach i malych lokalnych kaluzach. Mnostwo drobiazgu, dosc latwego do podchodzenia. Jak na razie slabo z drapolami. Jeden nieoznaczony Accipiter (chyba Shikra) jak na razie. Jednak kilkadziesiat nowych gatunkow ptakow dzisiaj wpadlo! Sporo ptakow widzianych z pociagu czy autobusu...wiele nie oznaczonych do gatunku..., ale kilka bardzo charakterystycznych wiec rozpoznanych :mrgreen: . Tutaj to nie to co w Indiach, kierowcy wiedza co to pedal gazu nawet fotki nie zrobisz. Pytasz o jedzonko - no Stary jedno z lepszych na swiecie! Wspaniale i tanie a napitki tez lux: piwo - Tiger, Leo(pard) albo Chang czyli "Slon" tudziez rumik fajny "Sam Song" - polecam. Wlasnie (a u mnie po 19 juz) idziemy wypic jakowes pyfko, jako ze dzis urodziny Jego Ekscelencji Krola i wszyscy swietuja :beer: a jak widze Kolega rozwinal ten kraj nie byle jak! Jest tu moim zdaniem najwyzszy poziom rozwoju, A LUDZIE SA TAK MILI I UCZYNNI ZE CZASEM AZ BOLI! Jest tutaj siec sklepow Seven Eleven czynnych 24 hours ze wszystkim co potrzebne do zycia wiec zapewne cos nam zaproponuja hehehe! Pozdrowienstwa Felix

PS Pisze do Was a gekon lazi mi po monitorze...jaja co? Dzis widzialem z autobusu 2-3 metrowego zielonego (seledynowego) weza... w pozycji dla niego niekorzystnej, niestety byl rozjechany...jutro wyruszam w poszukiwania tym bardziej ze przygoda sie zaczyna. Od dzis spimy w namiotach... :oki:

ArturBujanowicz 

Wysłany: 2009-12-05, 22:50   

Felo ! Rób szkice, notatki, fotki a potem to wszystko nam pokaż . Może zobaczysz jaskółczaka, którego nie widziano od 25 lat.

felix 

Wysłany: 2009-12-07, 13:54   

ArturBujanowicz napisał/a:
Felo ! Rób szkice, notatki, fotki a potem to wszystko nam pokaż . Może zobaczysz jaskółczaka, którego nie widziano od 25 lat.

..... juz mam ponad 2 tys fotek. Kupilem laptopa malego i na biezaco sortuje. :oki: a jest co....dzisisaj sfocilem 5 gatunkow storczykow, a jakie motyle tu lataja to szok....Ptakow tez sporo sfoconych, ale w dzungli sa aktywne wczesnie rano kiedy warunki do focenia fatalne. :tup: jaskolczaka powiadasz, no wypatruje. Ja mysle, ze w Laosie to uda sie cos extra znalezac..w ostatnich latach znaleziono tam kilka nowych gatunkow ssakow. Pozyjemy zobaczymy. Looknij tutaj: http://www.ecotourismlaos...ct_wildlife.htm
Pozdrowka. :-D

felix 

Wysłany: 2009-12-08, 01:15   

....w koncu moge wysylac fotki..... :lol: na poczatek Ashy Drongo Dicrurus leucophaeus z bardzo jasnego podgatunku leucogenis oraz nieoznaczony jeszcze storczyk :mrgreen: i ruszam w teren....

09 Tajland orchid.jpg
Plik ściągnięto 3469 raz(y) 140,48 KB

09 Tajland Ashy Drongo.jpg
Plik ściągnięto 3497 raz(y) 94,75 KB

felix 

Wysłany: 2009-12-09, 09:24   

...oto wspomniany wczesniej jaszczur...mniemam ze to waran paskowany Varanus salvator - do 2.5 metra dlugiosci i 30 kilo zywej wagi. Dzis rano pod malym mostkiem uslyszalem pluski jakby czlowiek sie topil. Okazalo sie ze to waran cos tam przyduszal. Gdy mnie zobaczyl szybko zwial. To zdjecie bylo zrobione w Bangkoku jeszce. Mniej sie tam baly ludzi. :mrgreen:

Thai Varanus salvator.jpg
Plik ściągnięto 3499 raz(y) 102,49 KB

felix 

Wysłany: 2009-12-17, 12:15   

....gorala w gory ciagnie, wiec wyruszylem na polnoc w rejon Mae Hong Son tuz przy granicy z Birma. Tereny porosniete dzungla gdzie zwierza nie brakuje i zyja plemiona, wielce barwne. Jest tez nieco chlodniej, wiec mozna po dzungli lazic caly dzien - co bardziej na poludnie bylo trudne.

Mae Hong Son gorey widok o poranku.jpg
Plik ściągnięto 3466 raz(y) 40,44 KB

Mae Hong Son zachod na gorami.jpg
Plik ściągnięto 3457 raz(y) 47,97 KB

Mae Hong Son gory.jpg
Plik ściągnięto 3456 raz(y) 38 KB

felix 

Wysłany: 2009-12-17, 12:29   

kilka zwierzatek teraz; zolna modrosterna Merops philippinus, synorarlica perloszyja Streptopelia chinensis oraz nieoznaczony pajak. Koles wielkosci mojej dloni, a reke mam niemala heheheh. Sieci kilkumetrowe. Dwa razy go juz spotkalem w dzungli :oki:

zolna.jpg
Plik ściągnięto 3469 raz(y) 45,93 KB

Streptopelia chinensis.jpg
Plik ściągnięto 3466 raz(y) 76,68 KB

spider.jpg
Plik ściągnięto 3492 raz(y) 46,5 KB

felix 

Wysłany: 2009-12-17, 12:46   

,......a teraz chcialbym Wam przedstawic mojego sasiada. Nycticebus bengalensis, gatunek z rodziny lorisowatych - inaczej malpiatek lori. Mieszka u tajskiej rodziny od dwoch lat ma na imie BANANA i jest niesamowity. Zostal znaleziony w dzungli jako malec gdyz matka zginela zabita przez klusownika. Facet jest przekomiczny (jak cos go martwi to lapie sie za glowe) i powiedzcie czy te oczy moga klamac? Niestety z tego powodu sa chwytane i sprzedawane.

asian slow lori.jpg
Plik ściągnięto 3536 raz(y) 89,14 KB

asian slow lori2.jpg
Plik ściągnięto 3509 raz(y) 76,87 KB

felix 

Wysłany: 2009-12-18, 08:18   

...myslalem, ze to wiewiorka ale nie! Kupilem w koncu atlas ssakow Azji Pd Wsch i oznaczylem zwierza. To Tupaia belangeri - Northern treeshrew i rzeczywiscie przypomina wielka ryjowke. Tupajowate (wiewiorecznikowate) schodza czesto z drzew na ziemie i tego goscia sfocilem w Bangkoku jak biegal po murku, kierujac sie w strone tajskiej flagi :oki:

tupai.jpg
Plik ściągnięto 3488 raz(y) 51,83 KB

felix 

Wysłany: 2009-12-19, 14:31   

...pisalem o ludziach, ze sa wspaniali...z persektywy czasu coraz bardziej utwierdzam sie w tym przekonaniu....nalezy jakas twarz wkleic :-D oto przeuroczy malarz z Bangkoku na tle swoich prac.... :oki:

artysta z Khaosan road BGK.jpg
Plik ściągnięto 3463 raz(y) 81,42 KB

Odpowiedz do tematu