PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PRZYRODA KRYMU
Autor Wiadomość
green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2009-08-18, 13:55   

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2009-08-18, 13:59   

Logan 

Wysłany: 2009-08-18, 22:53   

fotki wybranych ptakow z Krymu

sAdam 

Wysłany: 2010-02-15, 11:30   

Foty GP’a z Czatyrdahu przypomniały mi tydzień spędzony tam w ramach obozu naukowego w lipcu 2006. Nawet sosna na górnym płaskowyżu znajoma… Brakuje tylko widoku dawnej bazy rakietowej na dolnym, gdzie miejsce armii radzieckiej zajęli grotołazi z symferopolskiego Onixtour (picie z nimi grozi śmiercią lub kalectwem, choć napitki tam zacne). Może to i dobrze, bo baza piękna nie jest a reszta tamtejszych widoków owszem (zachód słońca z wierzchołka 1107 m n.p.m. wart jest wspomnianego ryzyka). Grotołazi mają tam co eksplorować, a i zwykli śmiertelnicy co zwiedzać pod ziemią. Ale i nad ziemią krasowe krajobrazy są niczego sobie, a urody dodają im m. in. rogownice Biebersteina, mrowiska fioletowe od macierzanek i kępy ostnic falujące na podejściu z Pieriewalnoje. Trochę jej niestety odbierały (na szczęście tylko trochę, jak by powiedzieli miejscowi ciut-ciut) dziury po nielegalnie wykopanych kamieniach.
Zwierzęcą niespodzianką była dla nas ropucha zielona spotkana w jałowczysku jakieś 200 m poniżej wierzchołka Angar-Burun, więc chyba dość wysoko. Przy okazji pytanie do ptasiarzy: wiecie może, jaki gatunek płochacza składa jaja na ziemi w tych jałowczyskach zmuszając do jeszcze uważniejszego patrzenia pod nogi? Bo o ile wiem halny tam nie występuje, a syberyjski chyba też odpada jako gatunek nizinny.

Hubert 

otop

Wysłany: 2010-02-15, 13:32   

Najbliższy zasięgiem jest pstry, ale... skąd pewność, że to był płochacz?

sAdam 

Wysłany: 2010-02-15, 14:30   

Ze słów opiekuna praktyk - człowieka obeznanego w terenie, ale fakt, że nie ornitologa (więc pewności w sumie nie ma). Wtedy się nie zastanawiałem wychodząc z założenia, że jeśli płochacz to halny. Poszukam jakiegoś zdjęcia, ale wątpię czy znajdę.

Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2010-04-14, 00:25   

W sierpniu/wrześniu szykujemy ptasiarską eskapadę na Krym Kołem Naukowym Uwr, będziemy stacjonować nad morzem Azowskim i zapewne też w okolicach Bakczysaraju

mam kilka pytań, może ktoś się orientuje :) oczywiście chodzi o ptaki

czy są jakieś pewniejsze miejsca (na półwyspie Kerczeńskim) na dropia, ewentualnie strepeta?

oraz poszukiwani: kulon, kormoran czubaty, żuraw stepowy, głuszek, karliczka (wg map w jonssonie tam są) oraz tamaryszka (ale pora nie sprzyja:P). Nagórniki zapewne na Czatyrdagu?

Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2010-05-17, 16:44   

Na dzień dzisiejszy mamy jeszcze DWA wolne miejsca na wyprawę krymską.

Termin: 29.08-12.09

wyjeżdżamy 29.08 w nocy z Wrocławia pociągiem do Przemyśla i stamtąd rano do Medyki, po stronie ukraińskiej czeka na nas bus. Z 12.09 na 13.09 w nocy lub 13.09 o świcie planujemy być we Wrocławiu.

trochę osób z forum też jedzie m.in. Claviceps, Tumak, Tosiu, Pieegos, Kwachu, ja

oczywiście kto pierwszy ten lepszy :tup: od jutra (wywieszę kartkę :-D ) szukamy też wśród studentów Uwr. Osoby rezerwowe, również mile widziane (znając życie ktoś się wysypie, choćby sesja letnia....)

szacunkowy koszt całego wyjazdu 1200-1300zł

zakwaterowanie: domki bungalowy nad morzem Azowskim (7 nocy) oraz jeszcze niezaklepany "akademik" w okolicach Bakczysaraju 3-4 noce

osoby zainteresowane proszę o kontakt: tel: 512309580 gg: 3434342

claviceps 

Wysłany: 2010-05-19, 19:18   

tmaszkal napisał/a:
Na dzień dzisiejszy mamy jeszcze DWA wolne miejsca na wyprawę krymską.

Miejsc jest trzy. Z różnych powodów nie wiem czy będę mógł jechać, więc nie blokuję miejsca.

Odpowiedz do tematu