PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Na głuszce na Ukrainę!?
Autor Wiadomość
sioux 

Wysłany: 2010-06-11, 08:22   Na głuszce na Ukrainę!?

Witam,
Noszę się z zamiarem pojechania w przyszłym roku na głuszce. Teoretycznie najbliżej mam na Białoruś i głuszców jest tam najwięcej, ale wizy, vouchery... itd.
A co z Ukrainą? Może ktoś ma namiary na jakiegoś tubylca który wskazałby tokowiska, podprowadził itp.
Chciałbym połączyć wizytę na tokowisku z powiedzmy tygodniową włóczęgą - już na własną rękę - po Polesiu Ukraińskim.
A może jest ktoś chętny, by przez kilka dni "pobezdomnieć" - jakby to napisał Leśmian - pośród rozlewisk Prypeci i Stochodu???

pozdrawiam

wrygiel 

Wysłany: 2010-06-14, 19:39   

Na jesień (tego roku) myśleliśmy ze znajomą Olą z Wrocławia poszwędać się po północnej Ukrainie. Myśleliśmy spać trochę na dziko, a trochę próbować wbić się w tubylcze przybytki, aby wchłonąć trochę tamtejszego zanikającego już folkloru ;) Ola jest stuprocentowym ptasiarzem, ja amatorem, ale uwielbiam siedzieć pod siatką i zdjęcia ptakom robić (choć większość urlopów w górach pod namiotem spędzam).

To tylko taki wstępny plan na razie, a i termin trochę inny, ale może będziesz chętny połączyć siły ;)

sioux 

Wysłany: 2010-06-14, 19:49   

wrygiel - to ze wiosną chcę jechać na głuszce nie wyklucza jakiegoś jesiennego wypadu. Ja i tak od lat spędzam ostatni tydzień września gdzieś w ostępach wschodniej Polski, najczęściej, a w zasadzie naprzemiennie w Puszczy Białowieskiej (ach, te rykowiska) i na Biebrzą. Co do spania na dziko to w zasadzie nie zdarza mi się nocować inaczej - w Poznaniu żyję naprawdę wygodnie, więc kiedy wyjeżdżam się powłóczyć lubię mieć gwiazdy nad głową i ognisko u boku (a może to kozacka fantazja, wszak rodzina wywodzi się z kresów :-)

wrygiel 

Wysłany: 2010-06-14, 19:57   

No tak, jak mówiłem amatorem jestem jeśli chodzi o ptaki, więc nie skojarzyłem o tej wiośnie... No nic. Zazdroszczę Biebrzy!

sioux 

Wysłany: 2010-06-16, 08:19   

wrygiel - jak będziesz wiedział coś więcej o waszym wyjeździe (termin, czas trwania, cel) daj znać - może się skuszę :-)

Odpowiedz do tematu