PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Irlandia, koncowka starego kontynentu
Autor Wiadomość
tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2008-08-12, 18:58   Irlandia, koncowka starego kontynentu

Chetnie odpowiem na pytania jej dotyczace, a moze Kejbi by wrzucil w koncu swoje fajne fotki? :>

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

Piotr 

Wysłany: 2008-08-16, 00:13   

Czy kolega zna zatem takie miejsca jak Tacumshin Lake i Lady's Island Lake. Siedzę bowiem na wyspie i przyszły tydzień mam wolny. Planuję zatem skoczyć w SE róg Irlandii. Jeśli miałeś okazję tam być to napisz kilka słów o swoich wrażeniach i ewentualne rady dla kogoś kto będzie tam pierwszy raz. Pozdrawiam z Tipp.

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2008-08-17, 09:36   

Niestety w tamte rejony nie jezdze :( Wexford jakos mi nie po drodze. Swoja jednak droga,Tacumshin Lake i Lady's Island Lake sadzac po ilosci ciekawych obserwacji z tych terenow sa interesujacymi miejscami. Ja zwiedzam S i SW IRL raczej choc nie stronie od glebokiego N :) Szkoda zewyjezdzam akurat do Polszy w tym czasie bo chetnie wybral bym sie z Toba. Pozdrawiam z Rebel County :)

Piotr 

Wysłany: 2008-08-21, 23:52   

We wtorek odwiedziłem jeziora Tacumshin i Lady's Island na SE skraju wybrzeża Irlandii. Wycieczka trochę rozczarowała gdyż po opadach deszczu woda zalała wszelkie błotka. Niestety na plażach też było pusto a liczyłem na spotkanie migrujących biegusów. Z ciekawszych dla polskich ptasiarzy gatunków: białorzytka podgatunku leucoroa, 5 ostrygojadów, około 80 rybitw czubatych, 3 juv. ohara i czapla nadobna. Ponadto około 80 kulików wielkich, kormorany, czapla siwa, rycyk, śmieszki, łabędzie nieme, mewa siodłata, kilka innych dużych mew, szpaki, dymówki, oknówki i 2 szczygły. Ucieszyło mnie spotkanie na drodze z samcem trznadla bo tego gatunku jeszcze w tym roku nie widziałem na wyspie. W załączeniu zdjęcia ogólne terenu.

Tacumshin.jpg
Plik ściągnięto 3079 raz(y) 121,59 KB

Tacumshin_Lake.jpg
Plik ściągnięto 3080 raz(y) 141,21 KB

Hubert 

otop

Wysłany: 2008-08-22, 02:10   

Piotr napisał/a:
białorzytka podgatunku leucoroa
Po czym da się ją rozpoznać?

Piotr 

Wysłany: 2008-08-22, 23:12   

Dokładnie chodziło mi o podgatunek leucorhoa, który charakteryzuje intensywnie brązowo-bordowa pierś brzuch. Gniazdują one na Islandii i w płn Kanadzie ale zimują w Afryce.

ornitocetus 
Marcin Pisula

kuling

Wysłany: 2009-01-18, 22:15   

W dniach04.02-14.02. będę w Galway i w związku z tym mam kilka pytań.
Czy jest ktoś z listy kto w tym samym czasie będzie w tym rejonie,żeby wybrać się razem na ptaszenie?
Jeżeli nikogo nie będzie to może ktoś orientuje się w jakie rejony uderzyć w tym okresie?
Marcin Pisula

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2009-01-19, 11:28   

W Galway należy dziczyć nadmorsko, są tam nadmorskie promenady, molo czy jakoweś pirsy, gdzie czesze się za amerykańskimi mewskami (info z pamięci za tadekptaq :D )
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

ornitocetus 
Marcin Pisula

kuling

Wysłany: 2009-01-19, 13:02   

A nie wie ktoś czy gczieś w tamtej okolicy można spotkać pardwy szkockie?

Piotr 

Wysłany: 2009-01-24, 21:51   

Hej! siedzę obecnie w srodkowej Irlandii i znam dobre miejsce na pardwy w górach Slieve Bloom. Prawdopodobnie pólgodzinny spacer po wrzosowiskach w szczytowej partii pozwoli natknąć się na nie. To jest jakąś niecałą godzinę jazdy samochodem z Galway. Jeśli miał byś możliwość dojechania to moglibyśmy wybrać się w góry razem .

ornitocetus 
Marcin Pisula

kuling

Wysłany: 2009-01-24, 23:27   

Bardzo miło by było poszwędać się razem,więc jeżeli już będę na miejscu to dam znać.

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2010-01-31, 16:01   

Poniewaz "cierpie" obecnie na nadmiar wolnego czasu i wiosna juz tuz tuz... Zapraszam osoby chcace zwiedzic Irlandie "inaczej" do siebie. W gre wchodzi: ptaszenie we wszystkich ciekawych rejonach irlandii w tym ciekawe gatunki europejskie i amerykanskie ,endemiczne irlandzkie podgatunki; wedkarstwo oceaniczne (kongery,rekiny i cala masa innych fajnych rybek) oraz obserwacje wielorybow, delfinow i fok. Kontakt przez PW, mail badz gg. Zapraszam! :twisted:

izula 

Wysłany: 2010-02-10, 16:32   

Mój tata mieszkał w Irlandii ale ja bym nie chciała bo tam za często deszcz pada. Moja babcia lubi deszczyk, więc na pewno chciałaby tam mieszkać ale serce by jej pękło za Ojczyzną, bo jest wielką patriotką. :!: :haha:

izula 

Wysłany: 2010-02-10, 16:37   

Piotr napisał/a:
We wtorek odwiedziłem jeziora Tacumshin i Lady's Island na SE skraju wybrzeża Irlandii. Wycieczka trochę rozczarowała gdyż po opadach deszczu woda zalała wszelkie błotka. Niestety na plażach też było pusto a liczyłem na spotkanie migrujących biegusów. Z ciekawszych dla polskich ptasiarzy gatunków: białorzytka podgatunku leucoroa, 5 ostrygojadów, około 80 rybitw czubatych, 3 juv. ohara i czapla nadobna. Ponadto około 80 kulików wielkich, kormorany, czapla siwa, rycyk, śmieszki, łabędzie nieme, mewa siodłata, kilka innych dużych mew, szpaki, dymówki, oknówki i 2 szczygły. Ucieszyło mnie spotkanie na drodze z samcem trznadla bo tego gatunku jeszcze w tym roku nie widziałem na wyspie. W załączeniu zdjęcia ogólne terenu.

Czy mógłbyś kliknąć coś o rycyku bo nic o takim ptaku nie słyszałam a interesuję się ornitologią od dobrych 2 lat?

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-02-10, 16:56   

izula, a może by tak wpierw zapytać coś w necie, a skoro się interesujesz od 11 roku życia to pewnie masz jakieś nawet najprostsze książeczki o ptakach. Znajdziesz tam informacje o rycyku ;)

Co zaś do postu wyżej - staraj się nie spam'ować, bo po co takie posty nic nie wnoszące do tematu ? :)

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Odpowiedz do tematu