PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Indonezja
Autor Wiadomość
bawoli 

Wysłany: 2010-03-13, 16:54   Indonezja

Witam,

Czy ktoś z drogich forumowiczów miał może okazję przebywać w Indonezji? Obecnie przebywam w Perth i planuję wyjazd do tego kraju w maju lub czerwcu. Myślę o Sumatrze, Javie, Bali oraz Wyspach Komodo. Z tego co się zorientowałem, to najdroższa rzecz z tej wycieczki to będzie przelot (ponoć za 300-400AUD można coś dostać w obie strony tzn Bali - Perth) a całą reszta w Indonezji jest ponoć bardzo tania...
Przyszło mi do głowy żeby zwiedzać te wyspy wynajętym/kupionym motorem lub skuterem. Co o tym myślicie? Jak jest z bezpieczeństwem? Na co trzeba uważać?

Będę bardzo wdzięczy za garść porad,

pozdrawiam

Latek 

Wysłany: 2010-06-02, 22:33   

Hej,
miałem przyjemność przebywać w Indonezji kilkanaście dni na przełomie kwietnia i maja 2010. Wielki kraj, co wyspa to nowe endemity. Nie do ogarnięcia podczas jednej czy dwóch wizyt.
Z tą taniością to bez przesady,znam tańsze miejsca, ale dramatu nie ma. Generalnie taniej niż w Polsce. No chyba , że hotel w strategicznym miejscu to trzeba100$ wyłożyć :? .
Ptasio oczywiście ciekawie, ssaki bez rewelacji za to jaszczurki spore mają ;)
Ludzie przychylni można eksplorować bez lokalnego opiekuna.
Generalnie po wizycie pozostał spory niedosyt spowodowany odwiedzeniem bardzo znikomej liczby miejsc w Indonezji. Dlatego jeśli ktoś by się wybierał to służę informacjami a sam też chętnie jeszcze raz się przejadę.

kilka fotek na www.clanga.pl

Komodo dragon.jpg
Plik ściągnięto 3618 raz(y) 119,48 KB

bawoli 

Wysłany: 2010-06-04, 06:20   

Wiatj Latek,
Dzieki za odpowiedz. Poki co mam nieco szara wizje wyjazdu, aczkolwiek data wyjazdu sie zbliza nieublagalnie...wiza w Au konczy mi sie w pazdzierniku i wlasnie wtedy chcialbym pojechac "gdzies" tam do Azji. Poki co myslalem o wyjezdzie do Indonezji na 2 -4 tygodnie. Myslalem zeby zaczac od Bali ( kilka dni, wylot z Perth) a potem przeskoczyc na Jawe i objechac motocyklem dookola. Na koniec przeskoczyc "komunikacja wodna" na Wyspy Komodo i powrot samolotem do Australii...

Jednak moi znajomi powiedzieli mi ze lepiej i bezpieczniej zrobic taka wyprawe w Tajlandii. Inni mowia tez o Kambodzy lub Wietnamie.Troche metlik mam teraz w glowie.
Najwazniejsze dla mnie to dobra przygoda, egzotyka, las tropikalny i zwiedzanie bez pospiechu; w tak egzotycznych krajach kazda prosta chwila bedzie ciekawa!!
Latek - byles moze w wyzej wymienionych krajach? Co o tym myslisz?
pozdro.

Latek 

Wysłany: 2010-06-06, 21:57   

Hej,
widzę , że masz szerokie spektrum zainteresowań , przynajmniej to geograficzne ;) Mówisz o odległościach jak z Lizbony do Moskwy i mniej więcej taka jest tam rozpiętość kulturowa, przyrodnicza i polityczna. Zupełnie inne uwarunkowania i priorytety. Wg mnie (ktoś się może nie zgodzić :roll: ) najbardziej pierwotnie jest w Wietnamie i Kambodży. Stosunkowo najmniej turystów dużo dzikich zakątków, mało cywilizacji. Nie wiem jak z wizą - nie byłem. Bardzo przyjazne dla turystów jest Bali czy Tajlandia. A jeśli masz w planach jazdę motorem to polecam Malezję po drodze. Tyle, że tam dzikich zakątków trzeba szukać w parkach narodowych, ale spokojnie jest co oglądać.
Ja na Twoim miejscu nie szukał bym jednak tak "daleko". Z Australii masz żabi skok na Nową Gwineę. Zdecydowanie najbardziej pierwotne tereny ze wszystkich tu wymienionych. Do wyboru część wschdnia lub zachodnia należąca do Indonezji. Cenowo też nie odbiegają a do Tajlandii jeszcze zdążysz polecieć kiedy indziej na wczasy :mrgreen:
Pozdro i powodzenia, czekamy na relację na Forum gdzie dotarłeś i co widziałeś :oki:

bawoli 

Wysłany: 2010-12-06, 09:19   

Witam Cie Latek

Kilka tygodni temu wróciłem z podroży po Indonezji oraz Malezji. Podróżowanie po Azji jest kapitalne i tak rożne od europejskich i australijskich standardów, gdzie wszystko "jest podane na talerzu"...
Rozpocząłem od Bali, potem przeskoczyłem na Lombok, wziąłem rejs na Komodo (po drodze Satonda, Sumbawa, Rinca i Flores). Potem powrót na Lombok i poprzez Bali (gdzie dołączyła moja ekipa) objechaliśmy cala Jawa z której wzięliśmy samolot do KL. W Malezji mała kiszka, bo wciąż padało - najpierw polecieliśmy do Kota Bharu bo chcieliśmy popłynąć na Perhentian. W związku z permanentnym deszczem przeskoczyliśmy na zachodnie wybrzeże, z którego popłynęliśmy na Langkawi. Potem lot do KL i stad mój powrót do Australii.

Ze tego wszystkiego najlepsze wrażenia mam z Rinca Island, która należny do Parku Narodowego Komodo. Krajobraz NIESAMOWITY plus duza ilosc smokow. Poza tym 5-dniowy rejs zapamietam jako jedna z najlepszych wypadow. Nocleg na pokladzie, codziennie inne wyspy plus tropikalna przyroda. Ze statku widzialem fregaty, jakies lokalne orly i rybitwy (poki co nie doczekalem sie ksiazki o ptakach Azji i Australii...) poza tym delfiny, grindwale, weze morskie no i cudne, choc STRASZNIE ZASMIECONE, rafy koralowe...

Lombok bardzo przyzwoita w przeciwieństwie do Bali której nie znosze - nachalni ludzie, tragiczna Kuta w ktorej plaze wygladaja jak wysypisko (znalazlem trzy strzykawki z iglami na plazy podczas jednego spaceru!!!) no i ten caly tlok. Znacznie lepiej poza Kuta – super jest Ubud. Ogolnie przereklamowana uwazam - moze dlatego ze mialem inne wyobrazenie o niej no i pewnie ze odwiedzilem ja po dwoch miesiacach ktore spedzilem w idealnej pod kazdym wzgledem Australii ;-) , w polnocnej czesci QLD ( Cooktown, Cairns, Townsville, ale to juz inna historia...powiem tylko ze tu gonil mnie kazuar w lesie deszczowym, ktorego spotkalismy z pisklakami, hehe masakra!! poza tym rewelacyjne dziobaki w naturze!)

Na Jawie mielismy przygody z Merapi ktory wybuchl podczas gdy my przybylismy do Yogjy. Ogloszono najwyzszy stopien zagrozenia, wielka ewakuacja ludnosci dookola, popioly zasypuja okolice, ludzie gina ...a my na wczasach. Najpiekniejszym miescem na Jawie byl wulkan Bromo, ktory i tez sie zbudzil podobno i zagraza w chwili obecnej okolicom. My mielsmy szczescie zajrzec do srodka dymiacego krateru - CUDOWNY ksiezycowe krajobrazy. Warto poczekac na zachwycajacy wschod slonca nad wulkanami...normalnie miodzio...choc zimno – tropiki a nocami prawie zerowka!

Kontynentalna czesc Malezja nie zrobila juz takiego wrazenia, moze dlatego ze nie mielismy konkretnego planu. Ladnie i tropikalnie, ale juz bez rewelacji.

Tak jak pisales fajnie byloby pojechac na Nowa Gwinee. Wczoraj ogladalem film D. Attenborough o ptakach rajskich i wlasnie tak mi to zaczelo chodzic po glowie :-) zeby to zrobic za kilka miesiacy... Masz moze jakas polecona firma organizująca wypady na ptaki rajskie? Albo chociaz znasz miejsce gdzie samemu mozna to zrobic?

pozdrawiam

bawoli 

Wysłany: 2010-12-06, 10:16   

kilka fotek z Indonezji

DSC03831.JPG
palma arak
Plik ściągnięto 3583 raz(y) 61,75 KB

DSC04344.JPG
Rinca Island
Plik ściągnięto 3585 raz(y) 45,1 KB

DSC05944.JPG
wulkan Bromo